Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaká RC souprava?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 12:20 pm    Předmět: Citovat

Pavle, k té Futabě
po zániku Robbe, už pultovky FX s největší pravděpodobností nové neseženeš, prostě zmizely z trhu Smile. Futaba jako taková, se samozřejmě prodává, ale jenom v palcovkách. Pulty pro Evropu brandovalo pro Futabu právě Robbe, a to už není.

Ještě možná obecně jako argument pro značku je zastoupení v CZ. Je trochu rozdíl, zda toto zastoupení dělá firma alespoň s trochu nějakou historií, nebo garážista, byť schopný, na okraji města.
Toto ale není nějaké podstané omezení, nejde-li to v CZ, bude to fungovat v AT, DE, atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 12:51 pm    Předmět: Citovat

S tím zastoupením s Tebou Jemo absolutně nesouhlasím. Příkladem mohou být třeba reklamace renomovaných firem, které trvají neskutečně dlouho, pokud se vůbec podaří výrobek opravit. Např. takový typický "garážový" výrobce DSYS vyřizuje reklamace do týdne a v mnoha případech dostaneš výměnou nový výrobek.
Právě po šachových partiích Graupner/SJ a Robbe/Aviotiger, Kyosho a další jsou se zastoupením komplikace a je dost těžké se vůbec na toho správného dealera dostat. Navíc plno dalších firem zastupují jednotliví obchodníci a hlavně tady záleží individuálně na tom daném člověku. Prostě některé firmy s delší historií nesahají některým individuálním zástupcům ani po kotníky.
Osobně mám třeba špatnou zkušenost se zastoupením Multiplexu a Graupnera. A čekat třeba na náhradní díl několik měsíců, jak to předvedl Reichard kamarádovi, není výjimkou ( nakonec to kamarád vzdal ).
A ještě jedna věc: Neznám lepšího dealera než je ten garážový dovozce z kraje Brna - můžeš prosím vyjmenovat aspoň jednu jedinou značku, která by pro modeláře vytvářela tak důkladnou a kvalitní podporu, jak právě FrSky ?
Já jsem právě zakoukanej do Taranise na základě podpory, co má FrSky od dovozce. Díval jsem se na všechna videa - jak od Mrázka, tak i od Urbánka a na základě toho jsem pochopil, o co jde. Jsou to hodiny natočených videí, kde je naprosto polopatisticky vysvětleno vše, co je potřeba pro základ vědět a i když jsem se pak ptal mailem na další podrobnosti, hned jsem dostal odpověď. Protože nevládnu cizím jazykem, je pro mě ta česká podpora velice důležitá.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 4:44 pm    Předmět: Citovat

Hele, necháme toho, dostává se to do off topic tohoto tématu.

Přelévá se to do diskuse o osobních preferencích, životním postoji atd.
Každý jsem asi vyrůstali v jiných podmínkách, které nás ovlivnily, logicky tak máme na věci každý rozdílný názor vyplývající z jiných zkušeností. A tyto životně filozofické úvahy (byť by byly o takové "hrouposti" jako je RC rádio) nelze vést písemně v rozumné formě, natož do toho zatahovat ostatní.

Chápu tvé nadšení pro novou krabičku. Já jsem už na úvod řekl, že toto nadšení nesdílím, ale taky nemám potřebu obhajovat svoji volbu. Pavel ať se rozhodne sám dle své úvahy (to za něj nikdo jiný už z principu neudělá). Já jsem mu jen chtěl říci, ať vezme v úvahu některé aspekty, které může na počátku přehlédnout, a které vidím já za (pro mě) důležité. Zda je bude Pavel považovat taky za důležité, či si zvolí jiný žebříček preferencí, zase záleží jen na něm.

tož tak,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 5:10 pm    Předmět: Citovat

Jasně souhlasím. Každopádně v tom nebylo nic osobního - na to jsou jiní "experti" které mám rád jak osinu v řiti. Naštěstí na toto fórum ještě nepronikli.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2016 4:53 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
A ta stávající MC-15 je fakt k ničemu? Mě chodila bez problémů a syn s ní donedávna také v pohodě se vším lítal, včetně brusu F3A:
http://www.mkalka.cz/modely/model.php?id=98
Ahoj Zdenku,nevím jestli je odepsaná , dnes jsem ji provětral a všechno OK, i nastavení si udržela NiCd taky dobrý drží celkem dlouho kolem 10,2 V než začne pomalu padat, na ty houbolety asi nějaký pátek snad vydrží no a potom .... to nikdo neví Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2016 5:10 pm    Předmět: Citovat

A jinak s palcovkou DX5e lítám na simulátoru každý den a s pultem se to nedá srovnat asi jsem si zvyknul tak proto ta volba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 11:22 am    Předmět: Citovat

pavel napsal:
...drží celkem dlouho kolem 10,2 V než začne pomalu padat,...

Jak jsem psal - vyhoď ty NiCd, dej tam tři LiOnky a musí to chodit.
http://img18.rajce.idnes.cz/d1802/2/2848/2848544_e21aae6766ed43eb0ae49cbb6b303a2b/images/DSC03178.jpg?ver=0
http://img18.rajce.idnes.cz/d1802/2/2848/2848544_e21aae6766ed43eb0ae49cbb6b303a2b/images/DSC03180.jpg?ver=0
http://img18.rajce.idnes.cz/d1802/2/2848/2848544_e21aae6766ed43eb0ae49cbb6b303a2b/images/DSC03184.jpg?ver=0
http://img18.rajce.idnes.cz/d1802/2/2848/2848544_e21aae6766ed43eb0ae49cbb6b303a2b/images/DSC03183.jpg?ver=0
http://img18.rajce.idnes.cz/d1802/2/2848/2848544_e21aae6766ed43eb0ae49cbb6b303a2b/images/DSC03182.jpg?ver=0

Jinak jsem se v pátek v modeláku opět bavil:

Kolega koupil výhodně mz-24 a přinesl to, že si s tím neví rady. Asi po hodině "programování" se mu omylem povedlo přenastavit druh a napětí napájecích zdrojů a další hodinu trvalo, než se to třem inženýrům povedlo vrátit zpátky. Celou tu domu jsme museli z repráku toho vysílače poslouchat nějakou dámu, stále dokola opakující:"Nízké napětí vysílače!" I když měla příjemný hlas, tak po 150. mě to už opravdu "lezlo krkem".
Děkuji já budu raději lítat , než trávit hodiny trávit nastavováním.
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 12:00 pm    Předmět: Citovat

A nebylo to spíš tím, že k tomu nebyl návod a postupovali jste stylem pokus-omyl ?
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 3:13 pm    Předmět: Citovat

Návod k tomu byl, ale to je pod úroveň "odborníků." Rolling Eyes
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strana 17 z 17

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund