Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

buggy 4x4

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Auta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
juanes
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 23.3. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 11:33 pm    Předmět: buggy 4x4 Citovat

ahoj tak jsem si poridil taky buggy je to 1:10 4x4 elektro jen mam jeden problem nemam momentalne dostatek financi na koupi noveho regulatoru tak jsem pouzil mechanicky regulator.bohuzel to ma jednu chybu ten regulator je jen 12A a buggy je 32A.hrozne se zahriva chladic tak jsem premyslel zvetsit jeho plochu alespon 2x udelal bych na nej takovy pasivni chladicz hliniku nebot odvadi dobre teplo.copak si o tom myslite?dekuji za odpovedi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

To je normalni, ten mechanicky zhne docela dost, byva to na spaleni prstu. At se hreje, je na to stavenej, blba je ale ta ztrata energie, ktera se vytopi, misto vyjezdi. pokud tam mas klasickej motor a ne nejaky zavodni malozavotovy, tak tam muzes koupit libovolny autickarsky regl. Bazary jsou jich plne z duvodu prechodu mnoha lidi na stridaky (ty jsou jeste ucinejsi ale i drazsi). Jukni na web, treba www.modelbazar.cz
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
juanes
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 23.3. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

Tak uz jsem sehnal novy regulator,ten topinkovac jsem vyndal a mam ho dama vystavenej.snad to bude uz konecne poradne fungovat.dekuji vam za odpoved.ted uz si musim jen koupit jeste jedny poradny baterky.jakypak doporucujete?jo a ten modelbazar je suprovej koupil jsme od tamtud hodne veci.
_________________
www.drake2you.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

Baterky jsou dost dulezita vec v retezci pohonu - u buggy jde o schopnost dodat co nejvetsi proud. Kazdy kouka na kapacitu, ta je fajn, ale pokud ma baterka vysoky vnitrni odpor, tak se buggy jen tahne. Kupoval jsem drive GP - 3700 a 3300. S tema to "trha asfalt" a je to nesrovnatelne s nejakyma nosram a pod. Ta cena taky odpovida... Ale na druhou stranu ty GP hodne rychle ztraci kapacitu a ted po roce z nich uz nedostanu vic nez nejakych 2500mAh Sad
Ke spicce patri Sanyo - treba sesticlanek tech pohonnych 1700mAh NiCd je sice malokapacitni, ale zato levny a drzi... Zvol, co Ti penezenka dovoli...
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rohe
Mazák
Mazák


Registrace: 4.6. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

Michaelis napsal:
Baterky jsou dost dulezita vec v retezci pohonu - u buggy jde o schopnost dodat co nejvetsi proud. Kazdy kouka na kapacitu, ta je fajn, ale pokud ma baterka vysoky vnitrni odpor, tak se buggy jen tahne. Kupoval jsem drive GP - 3700 a 3300. S tema to "trha asfalt" a je to nesrovnatelne s nejakyma nosram a pod. Ta cena taky odpovida... Ale na druhou stranu ty GP hodne rychle ztraci kapacitu a ted po roce z nich uz nedostanu vic nez nejakych 2500mAh Sad
Ke spicce patri Sanyo - treba sesticlanek tech pohonnych 1700mAh NiCd je sice malokapacitni, ale zato levny a drzi... Zvol, co Ti penezenka dovoli...

Jo, je to přesně tak. Na AKU opravdu hodně záleží. Jsem rád, že to taky konečně někdo o GP článcích napsal, já už jsem vedl dlouhé debaty a nikdo mi snad ani nevěřil. Kapacita se mi z 3700 mAh taky už nějaká vytratila, ale jezdí to na ně opravdu brutálně!
_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=48
+ PicooZ Sky Challenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
juanes
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 23.3. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 2:10 pm    Předmět: Citovat

dekuji vam za odpovedi. Jsem zacatecnik a nevedel jsem co mam koupit za baterky, koupil jsme si 1600 mAh NiCd je to od nejake nemecke firmy LRP sport power. Bohuzel i nich nevim vubec nic docela by me zajimalo jaky maji Maximalni odber.To ze jsou teple kdyz je vyndam po jizde je asi normalni ze? Stryc mi prave doporucoval at si koupim ty Sanyo 1750 mAh nejsou az tak drahe myslim ze kolem 700kc. On je ma pres rok a porad jsou v pohode. Takze jsem vybral ty Sanyo dnes pro ne jedu. Uz se tesim alespon si budu moct zajezdit o 10-15 minut dele.
_________________
www.drake2you.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

juanes napsal:
Uz se tesim alespon si budu moct zajezdit o 10-15 minut dele.

jako ze po vymene NiCD1600 na NiMh 1750 budes jezdit o deset minut dele? To je dost optimistické a ani se nemusím ptát, jak dlouho jsi jezdil na ty NiCD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sivi
Mazák
Mazák


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 1178
Bydliště: Brno-Vinohrady

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

pop napsal:
juanes napsal:
Uz se tesim alespon si budu moct zajezdit o 10-15 minut dele.

jako ze po vymene NiCD1600 na NiMh 1750 budes jezdit o deset minut dele? To je dost optimistické a ani se nemusím ptát, jak dlouho jsi jezdil na ty NiCD


Tak tak.. Ja na 1700 Nicd Sanyo ty zeleny co mate asi na mysli.. jezdim tak 8-10minut, ale skoro furt naplno..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
juanes
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 23.3. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

Nee nemyslel jsem ze budu jezdit o 10 minut dele na jedny baterky ale na oboje. Jedny mam ty 1600 mAh na ty jezdim kolem 7-10 min podle toho jak to honim a druhy jsem si koupil ty Sanyo 1750 mAh a na ne tech 10 minut budu jezdit, to je dohromady kolem 20-22 minut. Takhle jsme to myslel. Jo a jeste jsem se chtel Zeptat slysel jsem ze kdyz si koupim napr. 3000 mAh tak se ten cas o moc neprodlouzi a jeste navic se hreji o dost vic. Copak je na tom pravda?
_________________
www.drake2you.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sivi
Mazák
Mazák


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 1178
Bydliště: Brno-Vinohrady

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

juanes napsal:
Nee nemyslel jsem ze budu jezdit o 10 minut dele na jedny baterky ale na oboje. Jedny mam ty 1600 mAh na ty jezdim kolem 7-10 min podle toho jak to honim a druhy jsem si koupil ty Sanyo 1750 mAh a na ne tech 10 minut budu jezdit, to je dohromady kolem 20-22 minut. Takhle jsme to myslel. Jo a jeste jsem se chtel Zeptat slysel jsem ze kdyz si koupim napr. 3000 mAh tak se ten cas o moc neprodlouzi a jeste navic se hreji o dost vic. Copak je na tom pravda?


To posledni sem nepochopil.. Kdyz si misto 1500 koupis 3000 tak bys mel teoreticky jezdit 2x dyl.. Ale je to teoreticky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:30 am    Předmět: Citovat

Opravdu obecny dotaz, na ktery se neda presne odpovedet. ZAlezi na typu baterky. Pokud budem srovnavat stejne technologie, stejneho vyrobce, proste vse stejne a jen jina kapacita - pak ano, 2x dele. Ale pokud nekdo vyrobi nejdriv 1500mAh NiMH a po case 3000mAh NiMH, pak "vetsinou" se mu podari vylepsit technologii vyroby a snizit vnitrni odpor clanku a tudiz by se nova baterie s vyssi kapacitou mela MENE hrat, nikoliv vice. Pokud buggy bere treba 15A, pak je odber z te mensi 10C, z te vetsi jen 5C, tudiz ta vetsi je mene namahana, tudiz se bude mene hrat a TEORETICKY by mela jet dele nez 2X. Ale praxe je zase odlisna, oni vyrobci vice a vice zaokrouhluji, takze 3000 bude nekde napsano velkym cislem a malym nekde, ze to je realne treba jen 2910... a dalsi vec je ta, ze tyto vysokokapacitni clanky mene vydrzi v case, tedy ze rychleji ztraci kapacitu. Po dvou letech mam ze spickovych clanku GP3700 nebo kolikatky to puvodne byly jen 2200..., zatimco stare NiCD 1700 maji uz 4 roky a porad maji 1600....
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
juanes
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 23.3. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem zavital po dlouhe dobe sem na forum.trochu jsem upravil buggy. Dopral jsem ji stridavy motor EZrun 9T s regulatorem a po nastaveni to je uplne neco jineho nez predtim.pristi tyden si jeste objednam lipo baterie at to ma poradnou vydrz.pred tim jsem jedzil rychlosti cca 25 km/h a ted je to 50 km/h Laughing
http://nd.blog.cz/d/drake2you.blog.cz/nahledy/102232701.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Auta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund