Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

svahová delta
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Bezmotorové modely
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 11:54 am    Předmět: svahová delta Citovat

tak jsem se rozhod pro stavbu svého prvního PSS modelu-Gloster Javelin,koncepčně je to poměrně jednoduché éro,ale přez to má svá úskalí,se kterými si nevím moc rady...jednak je to klasické delta křídlo,je jasné,že potřebuje autostabilní profil,jen netuším,jestli se liší autostabil pro samokřídlo a deltu?klasika u samokřídel je MH60,netušíte někdo,jestli to půjde "naimpalntovat" i na tu deltu?no a za druhé má Javelin ještě výškovku do T,má smysl ji vůbec ovládat,v případě že ano,je dobré ji mixovat zároveň s elevony ve funkci delta,nebo nechat křidýlka výškovka jako u klasického éra?jinak pro předtsavu to bude rozpětí cca 1,5m,čímž vychází neskutečná kořenová hloubka cca70cm...
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pedro
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 8:26 am    Předmět: Profil Citovat

Možná Ti pomůže má cesta. Volbu profilu jsem řešil při stavbě svahové 60" http://www.windsoft.cz/private/modelar/stick/. Napsal jsem o profil Norbertu Habemu (HN-xxx) na http://www.habebert.com/index_e.php. Popsal jsem mu účel a podmínky do kterých ho chci a poslal mi konkrétní typ včetně souřadnic. Když jsem ho pro zajímavost porovnal s MH-30, jeho odlišnost se dala zahrnout do chyby při výrobě.
_________________
kanál 69
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

jj díky,profil už mám pořešenej,přijde tam "ručně" modifikovaná TL55,po netu jsem ji našel,jen v 10%ní verzi,takže jsem ji "lidovou tvořivostí" shodil na 8%
říkal jsem si,že nemá cenu dělat nějaký malý éro,jenže zatímco větroň klasické koncepce s rozpětím 1,5m je malý,Gloster Javelin s rozpětím 1,5m je obrovský...hodil jsem to na papír,no zmenšovat už to nebudu,ale jen pro zajímavost-rozpětí:150cm-délka:155cm-hloubka křídla u kořene:68cm-max šířka trupu:28cm-překryt pilotní kabiny:45cm...mno jak na to tak tady koukám,na ten cár papíru zvící vrat od stodoly,budu rád,když se s tímhle 1,5m"svaháčkem"vlezu do 5ti kg Wink
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pedro
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 9:34 pm    Předmět: Re: svahová delta Citovat

bolekkrutor napsal:
... za druhé má Javelin ještě výškovku do T,má smysl ji vůbec ovládat...

Můj laický názor, když tam ta výškovka je, tak by měla být ovládaná, jinak by při manévrech vytvářela odpor.
Jinak při malých rychlostech to bude asi příčně labilní. Už se těším, až to uvidím ve vzduchu.
_________________
kanál 69
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 10:05 pm    Předmět: Citovat

Není těch 5 kg na rozpětí 1500 Nějak moc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Trey
Mazák
Mazák


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 277
Bydliště: Moravské Knínice

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 9:49 am    Předmět: Citovat

podle mě je já mám taky tak nějak stína rozpětí a váží kostra 274g nevim mno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 10:05 am    Předmět: Citovat

panove pokud ste dobře četla tak ma u kořene křidlo tak velke žeto unese i jeho samotneho nejde o vahu vuči rozpetí ale vuči ploše křídla
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 4:10 pm    Předmět: Citovat

jj tak nějak,Mak má recht,jinak netřeba mít z velké váhy schýzu,já taky dlouho žil v takovém omylu,ale je to jen o koncepci éra,je to hodně let na zpět,co jsem si z konírny s velkou slávou donesl z bazaru výhodný kup old svaháka...rozpětí-2,4m váha čistého draku brutálních 3,5kg,ale kořenová hloubka 30cm...skoro dva roky mi ležel ladem,protože jsem měl za to,že to v životě nemůže letět,opak byl pravdou,na Býkovicích,když už ani RCV2 pro nedostatek větru neletěly,tahle potvora pořád vesele hoblovala svah,stejně na stolovce při 20m/s létala famózně,osudná ji byla až tyč ohradníku na Býkovicích Crying or Very sad létání s těžkým érem,když pořádně na svahu fičí,je úplně jiný požitek,jde o dinamické vlastnosti,rozjedu to ze sta metrů,průlet nad hranou,zaberu za výškovku a jsem ve stejné výšce,jako jsem začal...
na svah klidně s plošným zatížením kolem 30g/dm
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Martas
Mazák
Mazák


Registrace: 21.10. 2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Brno - Černovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 6:36 pm    Předmět: Citovat

jump jump No tohle je řeč... Já měl 3,30tku naloženou v centroplánu olovem a celková váha byla přes 3 kg a to jsem kolikrát i přikládal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

jojo svaháky sou skvela disciplína prave přemejšlim o nejakem svahovewm šilenem modelu neco polomaketoveho z WW2
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 7:42 pm    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=FKx8OsHsvp4&feature=related
malá inspiračka,navíc myslím krásná ukázka toho,že i ne zrovna svahová účelovka,lítá za silnějších podmínek moc pěkně
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

bolekkrutor napsal:
http://www.youtube.com/watch?v=FKx8OsHsvp4&feature=related
malá inspiračka,navíc myslím krásná ukázka toho,že i ne zrovna svahová účelovka,lítá za silnějších podmínek moc pěkně

Moc pěkný, už jsem se lekl, že bude přistávat mezi ty stromy, jak to házeli. Zajímavý, jak to lítalo pěkně sklopený šňupákem dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

Moc pekne na Mustangy sem lehce ujetej takže semito velmi velmi libi Smile jen takoveho obra bych teda nechtel vozit ikdyž je skladaci a ani skladovat to bych bylelo letadlo přes pul bytu Smile
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

tak ještě neodolám,a něco sem hodím,toto mě fakt dostalo...
http://www.youtube.com/watch?v=bHIDuBjWbIc
http://www.youtube.com/watch?v=N1pWuPqjLiU
PSS jak vidno není jen doména anglánů,toť poznatek první,a poznatek druhý,je že B17 si označení "létající pevnost" právem zasloží i v modelovém provedení Wink
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Trey
Mazák
Mazák


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 277
Bydliště: Moravské Knínice

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 6:44 pm    Předmět: Citovat

tak to je haluzový takový obří éra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Bezmotorové modely Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund