Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

výchylky elevonů samokřídel
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Bezmotorové modely
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pedro
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 5:54 pm    Předmět: Re: výchylky elevonů samokřídel Citovat

Jarda napsal:
Na samokřídle se tuším diferenciace nenastavuje tam sou výchylky souměrný bych tipl, aspoň Tornádo to tak má.

Mám Tornado XX a pokud si pamatuju, tak v návodu je nastavení klasické diferenciace výchylek.
_________________
kanál 69
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda
Mazák
Mazák


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 2063
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 6:00 pm    Předmět: Re: výchylky elevonů samokřídel Citovat

Pedro napsal:
Mám Tornado XX a pokud si pamatuju, tak v návodu je nastavení klasické diferenciace výchylek.
Nechcu Ti zbytečně oponovat, ale v mým návodu je doslova: "pro boj - výškovka +/- 15 mm, křidélka +/- 28 mm", "pro začátečníky - výškovka +/- 10 mm, křidélka +/- 18 mm". Konec hlášení Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pedro
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

Zkusím pohledat, ale stavěl sem ho před rokem.
...
Tak jsem ho našel. Máš pravdu, dif. tam není. Omlouvám se.
Nicméně mám nastavenu diferenciaci, zřejmě při záletu se mi to zdálo lepší. Ale až se potkáme na svahu, můžeme porovnat.
_________________
kanál 69
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 4:19 pm    Předmět: 1:2 Citovat

pokud k tomu mužu taky něco říct tak dif. 1:2 je podle mě idealni a zaroveň universalní volba , pokud se bavime o samokřídlech a je jedno jak velký a jestli konstrukční a nebo kombat . ta teorie o obracenych vychilkach tj. vic dolu a min nahoru mi pripadne budto jako kachna a nebo se to tyka nejake spešl konstrukce . . . a druha věc je že u kombatu je rozhodně vyhoda ostřejší řizení
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 5:05 pm    Předmět: vyztužení Citovat

Idea a ještě jeden technickej poznatek pro všechny co budou stavět kombat .doporučuju přilepit na odtokovku (elevonu) tenkej uhlikovej drát .evevon se pak neláme a nekroutí. zvýší to několikrát životnost vašeho kombatu . kdo má kombat delší dobu jistě ví o čem mluvím . taky není od věci nahradit smrkový nosníky uhlíkovou trubkou a hlavně ji prodloužit na konec křídla , ne jak to bývá u některých výrobcu kde když už je aspoň sklolaminát tak končí 3o cm od konce křídka a to se pak láme .je to přecejen o full kontaktní stroj a hra na váhu je tak trochu klam , když pak přidává člověk olovo . . . Idea
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

Přidám i svůj skromný názor (asi bude trochu polemický).

Za mou kombatovou kariéru jsem měl vždycky Tomahawky (T, T II, a nyní T S). Elevony jsou tam z 3mm balzy polepené z vrchní strany skelnou křízovou páskou, přes to potah klasickou izolepou z obou stran.
Nic se nekroutí, pevné to je dostatečně.
Zlomit elevon se mi ještě nepodařilo (a to ten první Tomahavk dostával dost "na frak").

Výztuhu v křídle nemám žádnou, vše drží jen vhodně umístěná skelná páska. Uhlík je sice pevný v ohybu ale neskutečně křehký, dobře vyinkasovaná rána znamená naprasklou trubku což nemusí být hned poznat, "vybuble" to postupně změnou letových vlastností (křídlo se bude deformovat).

Váha: olovo přidat můžu vždycky ale ubrat na váze, když už z toho nemám co vykuchat je problém Smile. Takže stavět "betonové těžkotonážníky" sice lze, ale pravda se ukáže za slabého větru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Martas
Mazák
Mazák


Registrace: 21.10. 2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Brno - Černovice

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 2:22 am    Předmět: Citovat

Jestli můžu i já, tak odtokovky elevonů na Javě mám dýha a na nich oracover, závěs bez pásky na 2x4 panty, uhlíková trubka skrz celou délku křídla a 5x aa 1700mAh. Jen rx je papírák od Hi tecu a serva standart. Váha 530, mi při této náloži nepřipadá nijak děsivá Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda
Mazák
Mazák


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 2063
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 8:48 am    Předmět: Citovat

To já se teda taky přidám se svojí hmotností Tornáda Wink Provedení je z origoš dílů, tedy i elevony jsou z jakéhosi depronu ale jak psal Michaelis připadal mi taky nadívanej skelnými vlákny. Vyztužovací trubka je taky origoš, laminátová. Baterky 4x AAA 1000 mAh, serva standard GWS a přijímač papírák Hitec, výsledná hmotnost 406g, lítá to i za "větru" 3 m/s. Jo a abych nebyl OT úplně výchylky mám doporučený výrobcem, bez diferenciace a naprostá spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

Confused gdyž se nad tim zamyslite tak je jasny že sem nemluvil o elevonech z 3mm balsy ale o těch z depronu . na balsovej elevon davat drat z uhliku je kravina Confused

o smyslu výztuže si popovídáme až to tam zahodíte při 20 m/s a konce křídel se vám začnou vzájemně dotýkat .mam v tom 6mm trubku vic jak dva roky a nic mi neprasklo přitom éro už je spíš lítající vrak .

a nezpochybnitelnej fakt je že gdyž to začne vyhnívat tak je lehčí éro výhodou ale v té chvíli se taky ukáže gdo co umí a není to o tom že sem 30 gramů ušetřil .lítat při 10 m/s dokáže každej .

Rolling Eyes nechtěl sem se nesmyslně přít o tom kdo má větší pravdu , ale podělit se o zkušenost , za kterou bych byl před pár rokama vděčnej .každopádně se už těším jak si ty poznatky předvedem v praxi Twisted Evil
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

A jéje, teď jsem to dostal.

Taky jsem se nechtěl přít (ta zmínka o polemice na začátku byla jen jako varování, že to tak může vyznít ale rozhodně jsem to nepsal jako konfrontaci).
To co jsem napsal byl můj názor a možná i trochu zkušenost podložená tím, že jsem pár letů při kombatu na svahu absolvoval, nicméně patent na rozum určitě nemám a ani se zdaleka nepovažuju za nějaké pilotní eso, spíš naopak, furt se učím.

No nic, mrzí mě, že to došlo až do stavu vykání si (jestli tomu dobře rozumím). Nicméně určitě se nebráním osobnímu setkání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 6:21 pm    Předmět: Citovat



hele v klidu ja to nebral osobně , a to vykání bylo myšlený všeobecně Wink jako dámy a pánové

a prostě sme si nerozuměly ,já sem netušil že třeba reichard dělá elevony z balsy .proto sem to rači vyfotil . . .
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

OK, v pohodě.
Někdy to proberem osobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Bezmotorové modely Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund