Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rychlostni jachta Destriero.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

Michaelis napsal:
Copak jste vyvedli s Revem ve vodě? Jaky regulator?


Vcelku nic, Smile
jen se mi podařilo zacouvat do rybníka, prostě jsem zastavil na šikmém břehu, auto začalo couvat a nešlo dát reverz otáček bez zastavení. Revo se ocitlo pod vodou, trcely jen predni kola.
Mak to sice duchapřítomně vytáhl, nicméně daň za blbost na sebe nedala dlouho čekat, a dostavila se v podobě kouřových efektů.
Diagnoza: spálené desky výkonových prvků.

regulátor TMM16025-3 (MGM compro)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 10:20 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
stavím loď destriero za pomoci fotografií a hodně hrubého plánku z modeláře. Lotos plánuju loď dokončit a chtěl bych poradit s výběrem motoru, regulátoru, hřídele a baterii. Všechno chci nakoupit na hobbykingu.
Moje lod je balsové kce o dýlce 70cm takže měřítko 1:100 oproti skutečnosti.
zasílám foto
http://ge.tt/5oudnoI/v/0
děkuji za vaše postřehy
Bohuslav Šenkýř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 9:30 pm    Předmět: Citovat

Já bych se na tvém místě inspiroval popisem této lodi v tomto vlákně. Je toho zde o jejím vybavení napsáno až až. Motor a regl a baterii (LiPol) bych dal z číny, hřídel od MPJETu - http://www.mpjet.com/news/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=60&lang=cs a pořídil bych několik šroubů Graupner pro otestovaní nejvhodnějšího. Bohužel Mirrat (autor lodě popisované v tomto vlákně) se ti k ní už nevyjádří, ale třeba z jeho fotogalerie:
http://www.mira.rcfogli.cz/index.html
se toho dá dozvědět a inspirovat se spoustu. A to, že je ta tvoje o něco kratší bych zas tak moc neřešil. Samozřejmě záleží na tom, jestli z ní chceš mít rychlík (nejspíše ano, podle přání ji vybavit stříďákem z Hobbykingu) a nebo decentně jezdící lodičku (v tom případě bych ji osadil stejnosměrným motorem). Nicméně já nejsem zrovna v oblasti motorů do lodiček ten povolaný, takže musíš doufat, že se ti tu ozvou povolanější - Bořík, Milan, ...
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 10:59 pm    Předmět: Citovat

Tu základní otázku už tady napsal Liberk: Jak si představuješ jízdu lodě - buď rychlík co to dá a jízda většinou na plný plyn a nebo jízda pomalejší a obratnější ( nemyslím jak parník, ale přece jenom ne za každou cenu co nejvíc a stavba více do maketovosti lodi než do účelu ). S tím pak souvisí výběr motoru, regulátoru a baterek. Každopádně to super rychlík asi nebude, protože to by už konstrukce měla být od počátku jiná ( když ne uhlíkový, tak aspoň skelný laminát a ne balza jako základní nosná konstrukce ). Každopádně počítej s tím, že tě laminování nemine, protože balza je jen ten základ a pevnost a tuhost není její hlavní vlastností ( na trup rychlíka ).
S tou rychlostí pak souvisí výběr motoru a regulátoru ( zda jednosměrný nebo obousměrný ) a kapacita baterek - odběr může být 5A, ale také 50A a víc.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 5:57 pm    Předmět: Citovat

Ke stavbě modelu, plánuji olaminovat trup lodi jednou vrstvou 80g tkaniny, poté polyuretanovym tmelem zakytovat, nastříkat stříkacim tmelem, dvě vrstvy jednosložkové barvy a na závěr použít dvousložkový průhledný lesklý lak.
K detailům modelu, plánuji propracovat lod co možná do největších detailů, podle toho jako mi zručnost a měřítko 1:100 dovolí.

K jízdním vlastnostem, chtěl bych aby loď jela pěkně svižně a ne jako nějakej remorkér, ale zase ne jako rychlík. Proto bych vás chtěl požádat o rady jaký použít motor. Hlavně mi jde o to jestli ho uchladim jen trubičkou omotanou okolo motoru nebo musí mít chlazení už od výroby. Třeba jako tento motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8595__2040SL_4800kv_Brushless_Inrunner_WaterCooled_.html
Poté se chci zeptat jaký průměr musí mít hřídel náhonu 2,3 nebo 4mm?
Kdo by měl tu chuť a doporučit mi nějaký motor z hobby kingu budu jen rád, díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 9:11 pm    Předmět: Citovat

thebobo napsal:
... kdo by měl tu chuť a doporučit mi nějaký motor z hobby kingu budu jen rád, díky moc.

O chuť nejde, spíš o znalost vlastností konkrétního motoru.
Já mám třeba takovou kupovanou lodičku - "rychlík" Marlin 600 - který je koncepčně stejný typ lodě jak máš ty (i velikostně, má přes 60cm), jejíž jízdní vlastnosti se mně nelíbily a tak jsem ji trochu překopal (podotýkám, že už jsou to 4 roky). Dal jsem tam motor Robbe 600, hřídel zůstala původní 4mm a po mnoha pokusech tam zůstal šroub Robbe 2list průměr 30mm. Jezdila rychle, ale ne zas jak ty šílenosti s poloponořeným šroubem Very Happy . Nicméně se motor i regl hodně zahřívaly (motor ovinut spomínanou chladící spirálou) a žralo to jak elektrárna. Tak jsem nakonec na motor narazil převodovku od MPJETu pro motory 500-600 - http://www.mpjet.com/news/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=58&lang=cs - s co nejmenším převodem (asi ten 1,75:1, už se nepamatuji) a loď jezdí téměř stejně rychle, žere 0,0 nic (na 7článek NiCd 3000mAh mě to vždycky po 20 minutách přestalo bavit, ale jezdilo by to dál) a po dojetí byl regl (DSYS 20A) studený a motor vlažný. A jak to jezdí se můžeš podívat tady, řídil to tehdy synátor: http://youtu.be/nXohYBVjq4k
Takže pokud nechceš opravdu rychlíka (a jak řekl Bořík, tohle není loď vhodná na rychlíka), tak i se stejnosměrným vybavením můžeš mít celkem rychle jezdící lodičku bez starostí s chlazením a náročností na baterie.
Nicméně tě nechci přemlouvat na jiný pohon, jen jsem uvedl sou zkušenost.
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 11:50 pm    Předmět: Citovat

Ke hřídeli: Není nutné, aby měla průměr přesně daný, může to být klidně struna 2 mm, 3 mm nerez kulatina a nebo i 4 mm. Důležité je, aby na konci byl závit M4, protože na tento závit je dělaná drtivá většina lodních šroubů a tudíž bude dost velký prostor na doladění toho správného šroubu. Je k dostání i adaptér - koncovka s dírou 2 mm na zalepení struny a se závitem M4. Takže pokud možno ne 3 mm, to je slepá ulička. A hlavně: hřídel musí být uložená v kvalitních ložiskách, takže bude asi lepší koupit hřídele s pouzdrem od MP-Jetu, Graupnera nebo Raboesch.
K tomu motoru: Plošné chlazení je mnohem lepší, jak ta spirála, takže pokud budeš objednávat z Hobbykingu, tak je vždycky lepší koupit i ten chladící plášť. Problém je v tom, že motory s vysokými otáčkami jsou vhodné do těch rychlíků, kde se jde za velkou rychlostí. ( to jsou otáčky tak kolem 20 tisíc a víc ). Pro normální jachty a rychlejší čluny stačí otáčky tak kolem 10 tisíc a míň, pro remorkéry a parníčky 3-6 tisíc. Proto při výběru motoru je třeba se zaměřit na motory s kv kolem 800 ( pro tříčlánek Li-Polek ), nebo kolem 1200-1500 pro dvoučlánek. Tam už tak velký výběr není, stříďáky se s takovými otáčkami vyskytují spíš jako oběžky ( outrunnery ). Tam je ale zase problém s chlazením ( když plášť rotuje ). Takže pokud možno inrunner.
K tomu regulátoru: pokud nevadí, že nebudeš couvat, tak je dost velký výběr i na Hobbykingu. Pokud bys požadoval i zpátečku a trochu rozumné ( = nízké ) otáčky, tak v Hobbykingu moc výběr není. V tom případě je lepší koupit MGM ( sice za zhruba dvojnásobnou cenu, ale mnohem vyšší kvalitu ). A nebo si počkat ( snad už ne tak dlouho ) na střídavé regulátory DSYS, které budou pro lodě mnohem vhodnější. Sice budou mírně dražší jak čína, ale kvalita někde jinde.
Dá se velmi slušný pohon vyrobit i ze stejnosměrných komponentů, ale chápu, že stříďák je stříďák a pokrok nezastavíš.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 4:12 pm    Předmět: Citovat

Co řikáte na tento výběr, celková cena 1800kč

motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17728__XK2850_B_2060KV_Brushless_Inrunner.html
+dodatečný chladič spirálkou

regulátor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19436__Birdie_50A_Brushless_Boat_ESC_w_3A_BEC.html

baterky http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7363__Rhino_2150mAh_3S1P_20C_Lipoly_Pack.html

hřídel http://www.rcmarket.cz/zbozi/lode-prislusenstvi/lodni-hridele/hridel-compact-pro-el.-motor-600-hr-4-m4-d300.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 7:45 am    Předmět: Citovat

Nechal jsem si to odležet v hlavě a nejspíš bych to osadil stejnosměrnym motorem, vaše jízdní vlastnosti jsou dokonaly, takováto rychlost mi plně stačí. Takže tam dám speeda 750, převodovku. Jen bych se chtěl zda ten motor a regulátor chladíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 8:08 am    Předmět: Citovat

Myslim, ze by speed 600 mel stacit. Vetsi kroutak nepotrebujes na lodni sroub. Obzvlast, pokud bude prevodovka. I ta 600 se dela v nekolika verzich otacek na volty, takze muzes volit.

Chlazeni se hodi vzdy mit pripravene, pak muzes doupravit, zda pujde jen na regl, motor ci na oboji. Ja mam jachtu Atlantio (viz clanek tady na webu), mam tam speed 600 ECO (male otacky a velky kroutak), takze muzu bez prevodovky (velikost sroubu ted z hlavy nevim). Proudy tam zadne velke nejdou na tento motor, ale chlazeni mam dvouokruhove pro jistotu, jeden okruh na regl a jeden na motor. Teple je oboji, ale tak do 50stupnu, vzdy na tom udrzim prst... Regl stary z auticka obousmerny Hitec.
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2012 1:42 pm    Předmět: Citovat

zasílám další malý progres http://ge.tt/6RksyAJ/v/0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2013 12:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
po dlouhé době zasílám progres stavby jachty Destriero.
Kompletně jsem dodělal hrubou konstrukci, model nastříkal plničem a teď čeká na dodělání detailů a finální nástřik dvousložkovou bílou barvou.
Ovládací a pohonné prvky ještě nejsou zabudovány, motor bude speed 600 chlazený vodou. Těším se na vaše komentáře a rady ke stavbě. Samolepky si nechám vyřezat v copycentru a budou stejné jako na originální předloze.
[img]http://postimage.org/image/gswbjx8k9/[/img]

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thebobo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2013 12:10 pm    Předmět: Citovat



Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund