Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pípák na svah
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 6:59 pm    Předmět: Pípák na svah Citovat

Kolegové svaháci, nemáte tip na pípák, popř. jestli se dá lehce zbastlit třeba na 5 kanál podvozku? nemusí se zapínat výlučně vypnutím rádia. Nebo používáte jen ten od Belu za 350,- Obchody jsou bez šance a po včerejší pátračce na Špidláku si už bez pípáku netroufám, s křídlem jsem se skoro loučil. Nakonec jsem našel, ale pouze náhodou. Díky
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 10:17 pm    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem kdysi něco zbastlit, ale moc mně to nefungovalo, tak jsem radši zainvestoval do BELu. Ale na webu se dá leccos najít, pokud máš chuť experimentovat a trochu elektronice rozumíš.
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoja.
Zítra jdu pro součástky a zkusím něco zbastlit.
Mám zajímavej návod s PICem.
Mělo by to být maximálně "easy" pro mého Easy Smile
Takže, pokud nepotřebuješ přidané hodnoty, jako napípávání napětí s nákupem vydrž. Zkusím to dát zítra dohromady a dám vědět.
Podle všeho, co jsem vyčetl, se to potom dá třeba na 5tý kanál s tím, že jej nastavíš jako failsafe do ON. Potom, když zdechne signál - pípá. Když přepneš 5kanál - pípá.
V té jednoduchosti je taká krása...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 5:04 am    Předmět: Citovat

Ok, něco jsem našel na ebay, ale tam se to připojuje mezi servo a přijímač a nikde jsem nenašel, jestli to funguje napojené pouze na další kanál a jestli vůbec funguje s 2,4Ghz, píšou jen PPM a PCM. Příjemné je, že to váží 5g a je to fakt prťavý.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 8:13 am    Předmět: Citovat

Hod link.
Vetsinou to sleduje, jestli je nejaka zmena impulzu pro servo. Pokud neni, piska.
Proto se predpoklada vrazeni mezi prijimac a napr. kridelka tak, ze se na nich za letu porad neco deje. Teoreticky by tedy na 5ty kanal nemelo fungovat spravne - porad bude piskat, pokud bys nemixnul treba ty kridylka na 5ty k.
Ta moje konstrukce (rc-cam) by mela splnovat to co chces.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 8:40 am    Předmět: Citovat

Vzal bych těch 5ks za 19 dolarů vč. pošty. Je tam toho mraky, ale všechno stejný a různý ceny. Nebo zkusmo vezmu 2 ks a kdyžtak podaruju kluky u nás, kdyby to nefachalo dle představ. Možné problémy u mě - systém spektrum, přijímačovky mám 2 li-fe, takže nad 6V, ale snad by to vydrželo. A zapojení mě napadlo hned, že bych do nějakýho kanálu mixnul elevon nebo aileron a zbytečný kabel ucvaknul do háje. Právě za 60,- i s poštou si myslím nemá cenu se s tím drbat.
http://cgi.ebay.com/new-5-pcs-HELICOPTER-Tracer-glider-RC-lost-Plane-finder-/280372013830?pt=LH_DefaultDomain_0#ht_3445wt_911
http://cgi.ebay.com/RC-lost-plane-finder-helicopter-parkflyer-tracer-glider-/320517155501?pt=Radio_Control_Parts_Accessories#ht_2521wt_1137
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 8:34 pm    Předmět: Citovat

2 kousky jsem nakonec vzal. Celkem stály i s poštou oba 200,- vzal jsem je od topsellera, ať jsou rychle doma, jinak se dají i za 80,-/ks. Pak napíšu postřehy. Když se osvědčí, vezmu jich víc.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 12:16 am    Předmět: Citovat

Ahoja.
Nedalo mi to, protože jsem bastlící typ a dnes jsem to vzal procházkou s malou pro součástky. Stejně jsem potřeboval nějaké i jiné, tak jsem to vzal z jedné vody. Během večera jsem to zkušebně zapojil, nalil sw, a zde jsou postřehy.
http://www.youtube.com/watch?v=U4y3VuZk34w
a
http://www.youtube.com/watch?v=ErLisE9gIp4

Myslím si, že to, co jsi objednal Oldiku, bude ta stejná konstrukce.
Potom mám tedy další postřeh:
Kdo používá DX6i, bez úprav neudělá správnou funkcionalitu "na vypínač podvozku". Tedy, dráha u DX6i je cca 75% plného rozsahu serva. Dá se to sice kalibrovat pčes servisní menu, ale pro účely tohoto pípáku stačí jednoduchá pomoc.
Nastavit v menu Adjust travel výchylku 125% pro polohu dolů. To zajistí posun na krajní polohu dráhy. Potom je třeba vlézt do menu Subtrimů a zde mu také kapának posunout. A výsledkem je to, že "signál" pro servo ujede z běžného pracovního rozsahu a tudíž bude pípat.
V tomto případě funguje i pro vypnutí vysílačky.
Na videu je vidět, že jsem to zkoušel i na kanál plynu. Zde jsem měl zapnutou funkci pro spínač vypnutí plynu a jakmile jsem jej stisknul, bylo na monitoru vysílače vidět, že poloha ujela mimo rozsah a pípák pípal.
Pozor ale na to, při vypnuté vysílačce to nefunguje, protože defaultní failsafe poloha (plyn na minimu) je stále oněch pár procent pracovního rozsahu. Obdobné to bude asi také na kterémkoliv jiném kanálu mimo kanál podvozku - tam totiž nejde u Spektra nastavit failsafe - tudíž tam zafunguje pípák dobře.

Takže Oldiku, pokud se to bude chovat stejně, je to to samé.

Ještě rekapitulace.
Pokud spočítám maloobchodní náklady pouze na součástky, tak je to cca 60kč za uProcesor + sirénka+kondenzátor. Dalších asi 19kč za servokabel (já měl z vykuchaného serva). Suma sumárum, bez nákladů na dopravu, nákladů na člověka, který na tom stráví cca 0,5hod když to bude zaběhlá výroba.
Fakt nechápu, jak je možné, že to je tak levné....
To ti číňani asi makaj celej den za misku rejže a uProcíky kupujou po kamionech.

eM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 5:16 am    Předmět: Citovat

Borec, fakt. Tohle mi hlava nebere. Bez ohledu na to co jsem objednal bych tohle rád zbastlil taky. Tzn. koupím sirénku a ty dvě věci, pouze spájím a už nic jiného neprovádím? Mohl bys mi prosím napsat přesně co a kde v Brně koupit a jak popájet? Zítra jedu do Brna a rád bych to dodělal. O víkendu bych to chtěl orubnout v reálu. Díky moc. Původně jsem myslel, že se něco programuje, al asi je to fakt docela jednoduchý. Nebo samozřejmě plánek, kterej bych mohl pochopit.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 8:39 am    Předmět: Citovat

Ahoja.
Borec nejsem...., to je ten maník, kterej to vymyslel.
Já, jako asi většina českých človíčků, hledám způsob jak co nejlevněji a nejlehčeji něco udělat Very Happy
Kdo trochu bastlí a věnuje se RC, neměl by mu tento site uniknout.
Takže zdroj, odkud jsem čerpal:
http://www.rc-cam.com/projects.htm
a přímo tohoto zde popisovaného pípáku se týká:
http://www.rc-cam.com/lma.htm
Pro účely čistě spínací, ale také pro ty vyhledávací by se dalo použít hodně zajímavé http://www.rc-cam.com/bitsw.htm.

Trochu tě zklamu, ten uProcesor se musí programovat.
Další zklamání je v podobě vykoupených zásaob - hádej kdo koupil posledních 5 ks v Brně ??? Nevím teda kde nakupuješ, ale GES je pro mne pohodlnější.
http://www.ges.cz/-pic-12f508-ip-ges05013959.html
Jináč druhý můj oblíbený obchůdek je GME a tam toho mají dost.
http://www.gme.cz/cz/pic12f508-i-p-p434-251.html

Sirénka PEB8
http://www.ges.cz/-peb-8-ges07000022.html

a nakonec kondenzátor
http://www.ges.cz/-ker-100n-z5u-rm5-ges05400224.html

Programování je jednoduché,.. když máš programátor, znamená to pouhé "nalití" softwaru. (doufám, že jsem tě nyní neotrávil) Embarassed

V dalším kroku se chystám na servotester.
http://www.rc-cam.com/servotst.htm
Už mám sice prototyp doma postavený, ale zjistil jsem, že můj programátor není schopen napálit procesor řady C, tedy 12C508 , takže to musím překuchat na již zakoupený 12F508. Ironií osudu je, že tu původní verzi mám procesor v SMD verzi (poloviční rozteče nožiček).

Pokud do toho budeš chtít jít, dej vědět a na naprogramování se můžeme domluvit. Pak už si to opravdu pouze sletuješ (dle RC-CAM úplná triviálnost - letuje se vše dohromady bez plošňáku).

Ale ten pocit, že jste si něco udělali sami,.... a ono to dokonce funguje,....
to je k NEZAPLACENÍ Very Happy

eM.

EDIT:
Ještě upozornění.
Napájení toho uP nesmí překročit 6V. Obvod v základní jednoduchosti je bez ochran. Napájí se přímo přes přijímač, kde předpokládá 5V pro serva.
Pokud by jste chtěli hlasitější sirénku (také proudově i napěťově náročnější), nutno jít přes spínací prvek, nějakej FET (posílit výstup uP)... Maximální zatižitelnost výstupu je 20mA (sirénka má odběr 8mA).


Naposledy upravil Maximux dne čt srpen 26, 2010 9:16 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 8:53 am    Předmět: Citovat

Díky, naprosto vyčerpávající a nemyslím si, že jen pro mě. Vytisknu uložím. Po přečtení mohu jen konstatovat, pro mě dosti složité. Takže nakonec počkám na přátele dálného východu a jak do problematiky trochu zabřednu, zkusím to zbastlit někdy možná. Ještě jednou díky.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 9:09 am    Předmět: Citovat

Hele, pokud by jsi to chtěl zbastlit, jak jsi říkal,... procesor ti vypálím a vyměníme kus za kus. Já ten zbytek potřebuju a taky nebyly všechny pro mne.
Jestli chceš, můžeme se v pátek domluvit, potkat v Brně a jak říkám...
Dáme kus za kus. Odzkoušíme, předvedem,... služebníček Laughing

V pátek budu nejspíš na Kampusu MU v Bohunicích.
eM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 9:28 am    Předmět: Citovat

oldik napsal:
...mohu jen konstatovat, pro mě dosti složité...

To je škoda, sem se tak těšil, jak bude vodohospodář seřazovat nuly a jedničky Wink .
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

Ti dám myslím.
Myslím pípák od číňana. Very Happy na tu tvoji Roseň. Zelený se v zeleným blbě hledá.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 10:16 am    Předmět: Citovat

Jak poznáte absolutního programátora?
Má na klávesnici pouze "0" "1" "ENTER".
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund