Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Brněnsko -správa, domluva
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Společné akce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 1:40 pm    Předmět: Brněnsko -správa, domluva Citovat

ii

Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 9:53 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 2:01 pm    Předmět: Citovat

ii

Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 9:54 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 3:37 pm    Předmět: dodatek Citovat

ii
_________________
Monarch, Supra.40, Yak-55, Big Stick, Micro, Mistral


Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 9:54 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kazos
Člen RC Fógli


Registrace: 18.10. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

cloggymeat napsal:

A tak dle našich nějakých hrubých odhadů jsme přemýšleli o takovémto nastavení: ti co souhlasí a budou ochotni chodit sekat 600kč/rok a ti co sekat nechtějí nebo nemůžou 1000kč/rok.
no nevim ale ta cena je trochu premrstena jen pro srovnani v medlankach sem platil 300 kč /rok na udrzbu drahy a sekani travy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 8:32 am    Předmět: Citovat

ii
_________________
Monarch, Supra.40, Yak-55, Big Stick, Micro, Mistral


Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 9:54 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 9:27 am    Předmět: Citovat

Ja myslim, ze snad vetsi cast lidi chape, co myslis. Bude ted ta debata asi opravdu pomalejsi, hodne lidi jezdi po dovolenych a nejsou tu ted asi vsichni, ale snad se to bude posunovat.

Pridam svuj obecny postreh o sekani travy: jezdim na chalupu k tchanovi na Vysocinu - velka zahrada idealni pro decka, jsme tam v lete skoro furt a je tam hromada metru travy. Jsem tam za sekace travy ja, neb kdo jinej by to delal. A kazde jaro se z toho muzu uplne zblaznit, jak ta trava roste a kazdy vikend stravim celou sobotu secenim motorovou sekackou s pojezdem. Tak mi uz vysumely nervy a letos jsem koupil trakturek. Seceni jedna basen, hotovej jsem za 80minut a jeste mne to bavi, neb jezdeni trakturkem je proste zabava. Siroka rodina se divi, na co to kupuju, proc vyhazuju penize a ze oni by teda neco takoveho nikdy nekoupili, ze to neni potreba, ze to sekani preci neni takovej problem. Ja na to - "a kdy jste sekali naposled?" - Za volant si ted chce sednout kde kdo. Pokud slo o chozeni, nebyl nikdo a vsem se to zdalo samozrejme mit to udrzovane. Prispet na koupi traktoru vsak nikdo nenavrhl, neb je to preci naprosto zbytecne...

Muj zaver? Trava od nejakeho dubna kvetna do pulky cervence roste jak dabel a chce sekat jendou tydne. Konec cervence az zari - staci po 14 dnech jen udrzovat. Kdo nesece, nepochopi, tady plati "syty hladovemu neveri".

Ano, financne je to jedna vec a nekomu, kdo nesece, se zda mluveni o dvou litrech benzinu jako zbytecna rec. V dobe, kdy jsem chodil za pojezdem a zbytek pribuzenstva se bavil, bych to vnimal jinak.

Osobne toho o vikendech moc nenalitam, znate mne. Spis se otocim nekde po praci odpoledne na dve baterky. Na "Brnensku" jsem tak 2x do roka. Takze vim, ze pravdepodobnost, ze se potkam na plose se sekackou, abych ji pohonil taky, je mala a slibovat, ze to zaridim (najdu si cas, dojedu tam a privezu sekacku a posekam) nechci, neb neslibuju, co nesplnim.

Presto bych chtel mit ciste svedomi a i kdyz tam budu 2x nebo 4x do roka, chtel bych tam byt s pocitem, ze tam nejsem parazit. Vim, ze pro ty sekajici je nejvetsi pomoc to posekat a ne davat penize. Ale tady se budu muset vykoupit, neb pokud mam "pridel" 4 hodiny v roce na "Brnensko", radsi si zalitam nez bych to cele prosekal.

Takze bych rekl - komu se zda jakakoliv taxa moc penez - at se vykoupi praci, chozeni za sekackou je zadarmo. Kdo nechce chodit nebo nema cas, at se vykoupi. Tim zaplati aspon benzin a amortizaci pro ty chodice.

A taxa? tezka vec... Obcasni by radsi platili "jednorazove vstupne", litaci by radsi meli rocni pausal. Da se udelat oboji.

Tento vypocet berte jako prispevek do debaty, ne finalni taxu, chci vas jen vyprovokovat k debate:
-sekani 6 mesicu v roce, 3 z toho kazdy tyden, 3 jen po 14 dnech, tj. cca 20 seci?
-1 sekani cca 100Kc za benzin do sekacky plus nejake ty prevozy z neblizsi stodoly?
-sekacka amortizace - zivotnost +- 5 let (kdyz byla tak levna, drazsi klidne 10 let) - tj. 1000Kc na sezonu + litr oleje do 4taktu (pokud budem menit kazdorocne, nemusi byt plna syntetika, ale klasicky), celkem dejme tomu 1200Kc na sezonu
-osivo + hnojivo - nejvic promenliva polozka, dejme tomu pausal 1000Kc na rok (tech 8kg hnojiva a 3kg travy)
Suma sumarum - 4200Kc na sezonu (bez prace!), tedy nejakych 210Kc na jednu sec, tedy v travni plne sezone jeden tyden, v druhe pulce leta tedy na dva tydny, coz je 105Kc na tyden a v zime je to jiz "zadara", neb bez udrzby.
Pokud na to budem 4 lidi, tak litr je na miste.... Kdyz 10 lidi, tak 420Kc. A porad se bavime jen o penezich, ne o praci.

Takze by se dalo rict - malo lidi - prijdes parkrat? Dej 100 za den nebo to posec. Nebo dej litr nebo poces 5x a mas predplaceny rok...

Hodne lidi = jina kalkulace. Kdyby platilo lidi 8, stoji to polovic, ale hur se bude hledat nekdo na seceni, vsichni budou chtit radsi platit....
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 9:46 am    Předmět: Citovat

ii
_________________
Monarch, Supra.40, Yak-55, Big Stick, Micro, Mistral


Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 9:54 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 7:37 pm    Předmět: Citovat

Já se rád zapojím , ale určit termín že 28.8.2010 poseču plochu bohužel nejde, a jet jednou či dvakrát na plochu a vozit sebou sekačku v domnění že je potřeba posekat dráhu také nejde,ikdyž rád přiložím ruku i nástroje k dílu. tož tak , na 2 litry naturalu a opotřebení stroje a sebe nehledím , a kdo si potom polítá taky ne, jen ten čas a práce to omezuje .Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

ii
_________________
Monarch, Supra.40, Yak-55, Big Stick, Micro, Mistral


Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 9:53 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cloggymeat
Mazák
Mazák


Registrace: 13.1. 2007
Příspěvky: 304
Bydliště: byvale betelne brnenske borec...

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 11:11 am    Předmět: Ahoj. Citovat

ii
_________________
Monarch, Supra.40, Yak-55, Big Stick, Micro, Mistral


Naposledy upravil cloggymeat dne út duben 12, 2011 10:05 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

OK. Ja jen zverejnim muj ustni zavazek Cloggymu - dodam travu na podsev v potrebnem mnozstvi (ma smysl v zari).
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Enisso
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 7.8. 2010
Příspěvky: 41
Bydliště: Brno- Černovice

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 11:42 am    Předmět: Citovat

Zdravim panove. Jsem v Brne novy a hledam fleky na kterych by se dalo dobre poletat. Preferuji spis mensi letiste kde je min lidi a tim padem i lehci domluva. Vas nazor prispivat a podilet se na udrzbe letiste si mi zamlouva. Jenomze nikde z Vasi diskuze jsem nepochopil kde se zminovane letiste nachazi? Kdyby ste mi nekdo mohl poskytnou nejakej webovej odkaz nebo foto bych byl rad. Dikec za info Lukas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scary
Nováček
Nováček


Registrace: 28.3. 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 4:27 pm    Předmět: Citovat

ahoj taky bych mel zajem, kdyby me nekdo prozradil kde se to nachazi, zacal jsem litat a nevim kam jit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 6:57 pm    Předmět: Citovat

Bylo to tu uváděné již několikrát .... brněnsko je pracovní název soukromého letiště, kde si majitel nepřeje rozšiřování počtu návštěvníků.
Zkus se podívat třeba na tohle:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1296
nebo i tady:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=69 - tady se dá krásně lítat, když tam nic neosadí (v místech nápisu "Čtvrtě - 331") a po loňsku tam zrovna je jen tráva.
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piza
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.4. 2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno Lesná

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2012 7:26 am    Předmět: Citovat

Toto "letiště" jsem odhalil úplnou náhodou, když jsem jel v práci okolo a posléze stejnou scénu uviděl na youtube.

I když je to pro mně z ruky oproti Medlánkám, které mám za humny, je to označeno jako soukromý pozemek a "cizí" bude vykázán ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Společné akce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund