Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

"obluda" Olympia

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 12:19 pm    Předmět: "obluda" Olympia Citovat

Ahoj kluci. Na zavírání vody jsem se setkal s panem Kalvodou, se kterým jsme se již na jaře bavili o lodi, kterou mému kamarádovi zadarmo nabízel. No a na zavírání slovo dalo slovo a děly se věci. Je to asi 30 let stará kráska. Loď se podařilo zachránit před spálením a to jich několik lehlo fakt popelem. Přitom je to krásně zachovalý model a profesionálně postavený. Akorát je dost velký- měří víc než dva metry. Menší modely této lodi se prý na místě likvidace dílny a kroužku hned rozebraly a velké nikdo nechtěl, proto byly spáleny. A teď mám tu krásku díky panu Kalvodovi u sebe doma a co nejdřív poputuje ke kamarádovi. Pokud vše klapne tak ji kámoš zpojízdní do otevírání vody a budeme tam mít dvě velký příšery. Fotku schválně nedám. K vidění bude až v Popůvkách. Jen napovím, že by to měla kdysi být loď pro EX 500. Ale projde menší úpravou a bude i zatáčet atd. Pro detektiva Guchara je nápověda, že pravděpodobně sesterská loď pluje pod jménem NEPRAKTA, lze ji najít na MONAKU. Ahoj Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ladous
Mazák
Mazák


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 181
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 12:25 pm    Předmět: Citovat

S ohledem na popisovanou velikost o EX-500 nepůjde. Spíše o nějakou jinou EX. A vůbec se nedivím, že si při likvidaci rozebrali jen to skladnější a ten zbytek, který nikdo nechtěl, hodili do kamen.
_________________
S pozdravem
ladous
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 3:19 pm    Předmět: Citovat

No údajně nějaká ex to asi bude, ale nevím jaká, možná, že jen nějaký pokus-fakt nevím, protože má kormidla narovno a má jen jemné ladění do stran ovládání není uděláno a má velký kýl, je poměrně dost úzká. Jinak bych dokázal pochopit, že dobité a poškozené lodě se spálí. Ale pěkné nepoškozené bych snad asi ani nedokázal rozšlapat a nacpat do kamen. Navíc tyto starý udělátka se mi moc líbí. Je tam několik věcí soustružených a pájených- např kozlíky hřídelí jsou subtilní spájené s bůhvíčeho, ale jsou pevné a ostré jak žiletka. Fakt paráda, mám se ještě moc co učit. Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 3:50 pm    Předmět: Citovat

Dodatečně uznávám, že tak velká loď je na prd. Skladnost a doprava k vodě nic moc. Na ježdění je lepší menší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
guchar
Mazák
Mazák


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 1140

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 3:55 pm    Předmět: EX-500/F4 Citovat

Kličkyn napsal:
No údajně nějaká ex to asi bude, ale nevím jaká, možná, že jen nějaký pokus-fakt nevím, protože má kormidla narovno a má jen jemné ladění do stran ovládání není uděláno a má velký kýl, je poměrně dost úzká. Jinak bych dokázal pochopit, že dobité a poškozené lodě se spálí. Ale pěkné nepoškozené bych snad asi ani nedokázal rozšlapat a nacpat do kamen. Navíc tyto starý udělátka se mi moc líbí. Je tam několik věcí soustružených a pájených- např kozlíky hřídelí jsou subtilní spájené s bůhvíčeho, ale jsou pevné a ostré jak žiletka. Fakt paráda, mám se ještě moc co učit. Pavel


S jedním křížencem (nejspíš uvažovaným do obou tříd) EX-500/F4 se tu
objevil "Kuba_cz".
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1555&highlight=
Byla to "Vydra" dohledaná v několika odkazech (viz vlákno o řádek výš)
(14. červenec, 2015). Spíš torzo obsahující trup (d=50/š=10 cm) a motor.
- Kříženec říkám proto, že na kormidle bylo funkční servo, jehož konektor
vedl nikam. Kormidlo se přestavovalo manuálně a servo byla jen "západka".
Zjevně to někdo chystal jak pro kategorii neřízených s možností i dovybavení
pro účast v katgorii řízených modelů. Poradna běžela na Fóru i v SZ.
V závěru to vypadalo spíš na něco hotového jak na dostavbu Vydry.
Nakonec se odmlčel a nejspíš se zaměřil na jiné hoby, než RC lodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 7:00 pm    Předmět: Citovat

Už vidím ty chudáky špunty jak se tahají s dvoumetrovou lodí Very Happy A to "veselo" potom na vodě při hromadném startu Laughing
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 7:06 pm    Předmět: Citovat

No a tahat to ještě s těma třema baterkama z motorky....To upravíme a předěláme a bude z toho pěknej veterán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ladous
Mazák
Mazák


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 181
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 8:09 pm    Předmět: Citovat

liberk napsal:
Už vidím ty chudáky špunty jak se tahají s dvoumetrovou lodí Very Happy A to "veselo" potom na vodě při hromadném startu Laughing

Je vidět, že jsi na soutěžích Moravského poháru ještě nebyl. Tam je zcela běžné, že velkou loď přinese na vodu pomocník a dítko jen vypustí model. Naštěstí jsou v tom motory z doby vzniku (velké a nevýkonné), jinak by to dítko kolikrát nechtěně vyrazilo i s lodí na trať, neb poměr velikosti a hmotnosti jasně hovoří ve prospěch modelu Wink

"Srandu" zažívá posádka svážecí kanoe, když selže časovač a model zabrzdí až o ni. Představ si trochu lehčí rozjetou vanu v TT, kterou nic nebrzdí Laughing
_________________
S pozdravem
ladous
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2015 9:20 am    Předmět: Citovat

Kličkyn napsal:
No a tahat to ještě s těma třema baterkama z motorky....To upravíme a předěláme a bude z toho pěknej veterán.

Napřed se to položilo prázdný na vodu a potom se do toho skládaly ty baterky. Nikdy jsem na takové soutěži osobně nebyl, ale jednou jsem nachomítl u tréningu někoho s takovou lodí u vodní nádrže v sousední vesnici.
Doma takového veterána také máme
http://www.mkalka.cz/modely/model.php?id=107
- místní zednická parta ho zachránila z půdy při demolici/rekonstrukci nějakého domu v Brně. Na jedné fotce je vidět i původní "střeva" lodě - lišta na propojování baterek a v překližkové krabičce amatérský časovač s potenciometrem na nastavení délky chodu motoru - ve vteřinách. Spínalo se to asi po nastavení směru položením magnetu na jazýčkové relé na zádi lodi.
Teď je to předělané na RC a když se odemykalo/zamykalo na Balatonu u Sokolnic, tak jsem to tam několikrát vzal.
Na naší výstavě v roce 2012 se u této lodi na dost dlouho zastavil nějaký starší pán v kšiltovce
http://mkalka.rajce.idnes.cz/Modelarska_vystava_2012#DSC_0054.jpg
ze kterého se nakonec "vyklubal" velice úspěšný Československý reprezentant v této kategorii - mám tušení, že bydlí v Chrlicích (jméno už jsem zapomněl).
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 7:33 pm    Předmět: Citovat

guchar napsal:
Kličkyn napsal:
No údajně nějaká ex to asi bude, ale nevím jaká,
možná, že jen nějaký pokus-fakt nevím, protože má kormidla narovno ...
Pavel


Odkaz na informace NAVIGA:

http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=35520#35520

_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 7:37 pm    Předmět: Citovat

Kličkyn nám poslal fotky své "obludy" (doufám, že ji tak mohu nazývat ? Very Happy )








_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 8:29 pm    Předmět: Citovat

Michale, díky za vložení fotek. Samozřejmě název Obluda nevadí, vždyť je to pravda. Ale mě se moc líbí a v pondělí až si ji kamarád odveze tak mě snad aji bude smutno. Je to taková Godzillka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 9:20 pm    Předmět: Citovat

Vypadá to jako kormidla, ke kterým byl následně dostavěný trup. Je mi to docela sympatický, protože když si vzpomenu na dobu dávno minulou, tak jsem sehnal pěkný lodní šroub a k němu pak dostavěl loď.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 10:29 pm    Předmět: Citovat

Je k ní i přepravní bedna. Bedna je z polystyrenu a hrany vystužený plechem a asi i dřevem. Zajímavý je uložení modelu v bedně. na jednom čele bedny je zevnitř lať, pod ni se vrazí špice lodě a pak se nechá jen dosednout na přední část břicha, takže je tak od půlky až dozadu trup ve vzduchu. Jinak je bedna široká přesně na model takže se loď nenaklání ani nijak nepohybuje. A přitom uložení mě překvapilo, že se loď nijak neprověsila ani nezdeformovala. Vše sedí a lícuje. Jestli je trup (celej z překližky včetně obšívky) olaminovanej nebo ne to nevím, ale popraskanej nikde není. To samý nástavba. Možná i kvůli tomu, že model byl celou dobu v bedně se tak dochoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kličkyn
Mazák
Mazák


Registrace: 6.3. 2015
Příspěvky: 325

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2015 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak Olympia je pryč u nového majitele. Půl dne jsme přemýšleli jestli ji nechat tak jak je, nebo ji trochu přestavět. Tak uvidím na jaře co s ní kamarád provede. Chtěl ji rozšířit a lehce zkrátit. Pak zase , že to nechá originál, takže kdoví co bude... Ahoj Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund