Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

EXHeli 190 mSP, 4ch, RTF
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vrtulníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:12 pm    Předmět: EXHeli 190 mSP, 4ch, RTF Citovat

Zdravím.

Jelikož byl Ježíšek na tyto Vánoce hendikepován a pouze navštívil zdejšího větnamského prodejce s jejich charakteristickým zbožím a nadělil pod stromeček pár měkkých dárků, rozhodl jsem se mu ještě prostřednictvím internetu napsat a požádat ho o rozšíření naděleného sortimentu o něco pro mně atraktivnějšího.
Výsledek se dostavil dnes odpoledne.
Sice měl Ježíšek smůlu, že už to neměl kam položit, neb stromeček byl téměř bez jehličí expedován z okna včerejší dopoledne a taky se mu nechtělo až k nám, tak mě poslal do prodejny RC MODELY - RCKING, že mi tam zanechal toto:





Jedná se o jednorotorový vrtulníček, ovládaný 4-kanálovou vysílajdou na 2,4 GHz. V balení jsou přiloženy dva náhradní listy hlavního rotoru a vrtulka zadního stabilizátoru (doufám, že je nebudu dlouho potřebovat).
Výrobce v návodu inzeruje, že pokud bude potřeba, jsou k dispozici prakticky všechny součástky k náhradě. Snad bude i v silách prodejce tyto objednat a doručit.
Ještě odkaz:
http://www.rcking.eu/cs/rc-vrtulniky-klasicke/9432-exheli-msp-190-4ch-rtf.html

Asi po půlhodince poskakování po podlaze pokoje se mi povedl tak 5-tisekundový vis na místě v půlmetrové výšce.
Dámy a pánové, není to žádná pr...legrace.
Zjistil jsem, že vrťásek táhne mírně doleva a že se tento neduh nedá odstranit. Na rádiu se dají trimovat jen výchylky rozsahu ovládání.
Musel jsem neustále kontrovat kniplem doprava.
Ale třeba to půjde nějak doladit přímo na samotném modelu.
I když první pokus a seznámení s tímto přírůstkem do hangáru proběhl už před dvěmi hodinami, ještě teď se mi pěkně třesou moje gramlavé ručičky.
Na začátku druhého pokusu o vzlet mi bylo doma řečeno, že nejsem normální, že patřím do blázince a ať toho nechám, že se ten kravál nedá poslouchat
Já se ale nevzdám Cool

Doufám a těším se, že spolu někdy polétáme.
...tedy - až tomu přijdu na kloub.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LUBOS
Člen RC Fógli


Registrace: 4.3. 2007
Příspěvky: 1276
Bydliště: BM

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 6:05 am    Předmět: Citovat

Tož velká gratulace novému vrtulníkáři.Ono to doma ani jinak nezačíná, například já jsem prvním pokojovým dvourotorákem nasilážoval ženě v obýváku takovou vzrostlou palmičku nebo co to bylo za rostlinu Smile .A i ten poslední pidivrtulníček mě samotného prožene ,musí se hlavně RYCHLE uhýbat a to hlavně hlavou aby jsi se po zásahu vrtulníkem nesmál okolo celé hlavy. hurra Smile Laďo ,ještě malý dodatek jsou li tam bateriové konektory chinské tak doporučuji přeletovat na naše goldy .
_________________
PILATUS B 4 ,Pilatus, PC-6,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 2:46 pm    Předmět: Citovat

Jednorotorák je úplně něco jiného, jak dvourotorák. Co si pamatuju, tak kdysi dávno tomu, když jsem ještě rozum pobíral ( velice pomalu ) jsem si jako čerstvou novinku pořídil Horneta od MS Composit. Tenkrát byla gyra a další vymoženosti teprve v rozpuku a tak ovládání této potvory bylo nad mé síly ( a hlavně schopnosti a koordinace ). Poskakoval jsem s tím v tělocvičně několik hodin a největší úspěch byl asi tříminutový "vis" ( v rámci cca 1 metru čtverečnýho ). Pak tam do tělocvičny přišel jeden známější brněnský vrtulníkář a ejhle - vrtulníček lítal od jednoho koše ke druhému. Pak jsem to ještě chvíli zkoušel ( několik hodin ), ale protože jsem dostal křeč do svalu, který svírá půlky zadku k sobě, nechal jsem toho. Dodnes je Hornet někde zabarikádovaný v krabici a i když jsem měl kolikrát chuť ho opět zprovoznit, zatím k tomu nedošlo. Před nějakou dobou jsem pořídil dvourotoráka ( Colibri V4 ) a to už bylo něco úplně jiného - tento prcek visí sám a když je dobře vytrimovaný, tak se klidně může vysílačka i odložit. To je na mé koordinační neschopnosti ten správný stroj. Dělají i jednorotorovou variantu a to je prý už o dost živější stroj, takže zatím nemám odvahu na ten jednorotorák přejít.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 6:57 pm    Předmět: Citovat

LUBOS napsal:
...jsou li tam bateriové konektory chinské tak doporučuji přeletovat na naše goldy.


Obávám se, že asi budu muset zůstat u koncepce konektorů, jak je autor vymyslel. Akumulátor je vsazený do plastové obruby zakončené mikrokonektorem a je nabíjený USB nabíječkou:





arrow Bořík
Jsem se s jednorotorákem hodil rovnou do vody.
Ono je sice na internetu uvedeno, že díky širokému rozsahu nastavení výchylek je model vhodný i pro začátečníka, ale jak jsem psal výše, i tak to není sranda Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 7:25 pm    Předmět: Citovat

Koukám Kato, upletl sis na sebe bič Wink

Že bych taky oprášil po delší době starý koax ? Akorát nevím, v jakém stavu bude dvouletá baterka. Naštěstí je tam obyčejný jednočlánek s obyčejným konektorem.


_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

Michale, máš pěkný heliport.
Pro moje letecký umění je malej i ten pro skutečný vrtulníky Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 8:01 pm    Předmět: Citovat

Zato ale nebudeš Kato pořád tak připosranej, jako já. Bojím se s tím dělat větší lety, takže jen tak ze stolu na stůl, popř. přes schodiště o patro níž, ale nějaké rychlejší lety zatím nepřichází v úvahu. Ale je pravda, že teď lítám tak jednou za měsíc - dvě baterky.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 9:18 pm    Předmět: Citovat

Já s tím svým lítával i venku v podvečer (aby nefoukalo), ale stejně byl problém se na ten heliport vrátit Very Happy . Nicméně startovalo se z něj dobře - bez něj se vrťas vždycky lyžinama o něco zasekl.
Taky jsem kolem vánoc uvažoval o nějakém takovém svižnějším jednorotoru (Blade mSR, Magic,....), ale nakonec jsem si to rozmyslel. Ušetřené peníze investuji v modelařině rozumněji.
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 8:01 pm    Předmět: Citovat

Já už mám taky ježíška , zvládl jsem ho na jednu baterku vytrimovat a pár kousků jako do boku ,dozadu,dopředu visí stabilně ,než začne ubývat štávy , je to jednorotor BRAVO SX, SAMOZŘEJMĚ KOTRMELCE UŽ DĚLAL TAKY Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 11:02 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že se nám to tady nějak zavrtulníkovává ... samá drobotina Very Happy
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 11:10 pm    Předmět: Citovat

To jste začali sami těmi "pidiplachetnicemi" .... a teď se nakazili i potencionální vrtulníkáři. Crying or Very sad
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 12:10 am    Předmět: Citovat

No jo, má to výhodu, že se s tím dá dovádět, když živly přírody nedovolí vystrčit nos z baráku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 5:50 am    Předmět: Citovat

Kato napsal:
No jo, má to výhodu, že se s tím dá dovádět, když živly přírody nedovolí vystrčit nos z baráku Very Happy
Má pravdu Smile a taky nějak poslední dobou chybí čas Sad vyrazit na letiště
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roger
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 379
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 11:05 am    Předmět: Citovat

Chtelo by to domluvit zase nejakou telocvicnu.... Ma nekdo moznost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 12:12 pm    Předmět: Citovat

Roger napsal:
Chtelo by to domluvit zase nejakou telocvicnu.... Ma nekdo moznost?

Nevím, jestli jste to zaregistrovali na našich (alkáckých) stránkách - v sousední dědině (Telnice) pořídili nad stávajícím házenkářským hřištěm nafukovací vytápěnou (nevím, nakolik se dá v těchto mrazech vytopit?) halu. S Alkou už jsme tam několikrát byli (např.:
http://mkalka.rajce.idnes.cz/ALKA_v_hale nebo V HALE SE ŽRALOKEM:
http://www.mkalka.cz/videa/videa.php ) a není problém na jejich obecních stránkách si tuto halu na určitý čas zarezervovat ( http://www.telnice.cz/index.php?desktop=rezervace ). Cena 350/280,-Kč/hod.
Můj názor je, že je dostatečně prostorná, ale já (některým to nevadí) jako nevýhodu vidím, že díky ventilátorům, je v hale stále mírný průvan (vzduch se tam točí po obvodu haly ve směru hodinových ručiček). Na druhou stranu to létání, pro zkušené piloty, zase není taková nuda.
Myslím, že provozovatel je rád za každou využitou (zaplacenou) hodinu.
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vrtulníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund