Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pohon na gumový svazek
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Dílna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 7:21 pm    Předmět: Citovat

DLG je nuda nejlepší když nefouká na svah je RC gumák Laughing
apropó,neměli by jste někdo k této "kategroii"nějaký podmět,plánek,radu,jak na to?hlavně jak rychle a snadno proniknout do tajů pohonu gumovým svazkem...a taky typ na natáčedlo?tolik osvědčený upravený ruční šlehač nevlastním,a kvuli úhlevému převodu kuchat flexu hádám není nejlepší nápad Wink
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 8:01 pm    Předmět: Citovat

na nějakém videu jsem viděl natáčet gumáka aku vrtajdou, ta nevyhovuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 8:59 am    Předmět: Citovat

(asi jsme ve špatném vlákně)
Sice jsem do tajů gumáků neproniknul a hluboce smekám před všemi, kdo staví a zvládají létání s volnými modely, ale na soutěžích historiků se tyto kategorie létají a co jsem viděl, tak všichni gumové svazky natáčí mixéry, nebo na stejném principu zhotovenými přípravky , tj. ručně. Z toho usuzuju, že tato činnost vyžaduje určitý cit.
Jak moc nejsem příznivcem elektopohonu, tak tyto nádherné modely mě moc lákají a mám v plánu tuto nově se rodící kategorii E-Wakefield vyzkoušet s naší mládeží a to nejen proto, že je to klasická stavba, ale hlavně jde o finančně nenáročná letadla , se kterými se dají létat krásné soutěže - a děcka soutěžit chtějí.
http://www.microchess.sk/diskusia/show.php?topic=20070520185420
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pilot
Člen RC Fógli


Registrace: 2.1. 2007
Příspěvky: 379
Bydliště: Brno - Slatina

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

Cit je určitě důležitý, ale hlavně je potřeba vědět počet otáček, které se do svazku vlezou (je na to vzorec). Prdlá guma může způsobit spoustu problémů Wink
_________________
Space Walker 210cm + ROTO 25V; DHC-1 Chipmunk 203cm + Saito FG30, Carbon Cub RCGF 21 twin, Christen Husky NGH 17, Li.P 15 Diana
F3K Destiny, EFX Racer, Tundra, Micro Tundra, FMS Fox, ASW28, Phoenix V2,
Vosa, Kolchozník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pilot
Člen RC Fógli


Registrace: 2.1. 2007
Příspěvky: 379
Bydliště: Brno - Slatina

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem viděl v "Konírně" elektrické natáčedlo asi za 179,- s počitadlem na dvě AA (možná).
_________________
Space Walker 210cm + ROTO 25V; DHC-1 Chipmunk 203cm + Saito FG30, Carbon Cub RCGF 21 twin, Christen Husky NGH 17, Li.P 15 Diana
F3K Destiny, EFX Racer, Tundra, Micro Tundra, FMS Fox, ASW28, Phoenix V2,
Vosa, Kolchozník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

hm "elektrické natáčedlo" zní dobře,musím na něj juknout Wink
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo a pustil jsem se do stavby,lehkou inspirací mi byl stroj GRC-1 pana Jaroslava Nosálka z MHM 1999.U něj šlo rovněž o první prototyp kdy rozpětí bylo 1500 a délka 848mm,váha pak 260g ovládáno jen směrovka jednokanál ceto mikro.Z tohoto stroje mám v plánu použít jen profil a zhruba dodržet poměry nosných ploch.Můj stroj bude mít rozpětí 1130mm a délku 700mm.Zatím mám před dokončením trup,který sestává z balzové trubky smotané na trn,ze spodu i svrchu přelaminováno plus uhlíkové pásnice,směrovka kombinace depron balsa uhlík.Výškovka plovoucí stejné koncepce jako směrovka.Téměř hotový trup,se směrovkou,gondolou pro uchycení křídla a zárověň schránkou RC váží 48g,hmotnost RC vybavení,díky bateryi z mobilu je 58g.Křídlo bude experimentální konstrukce ze dvou skořepin depronu tvarovaných v negativní formě z polystyrenu plus nějaký uhlík a balza...Trochu oříšek bude vrtule,hlavně co se parametrů týče,neb tomu to vůbec nehovím,ale každopádně půjdu cestou balzo-laminátového sendviče nalainovaného pod vhodným úhlem na trubku vhodného průměru Wink
Pokud máte někdo nápad jak doplnit "tajenku" a nahradit tak dvě slova "vhodného" za konkrétní údaj,sem s ním Laughing
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pedro
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

V tehle knize je temer vse, co potrebujes pro stavbu gumacku, vcetne vrtule a tady inspirace.

Na natáčení svazku se kromě šlehače používá ruční vrtačka.
_________________
kanál 69
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 8:40 am    Předmět: Citovat

Bolku vzpomínám ,že jsem to viděl ve starých modelářích listy vyřezané z balsy namočené a na 1 l skleněnou láhev nakreslená osa a k ni pod určitým ůhlem ,stoupání, se toto omotalo páskou a nechalo proschnout potom lakování
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

Jo jo... http://zd.wwwcity.cz/Modlisty/Modlist4/ ... sesit_4-1.pdf ... str. 24-26...Mas pravdu a dobryho pamatovaka. Smile
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Víťa
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 1657
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Pedro napsal:
V tehle knize je temer vse,.

Tuto knihu mohu zájemcům zapůjčit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

jj díky,od Koutňase tu jakousi postarší publikaci mám,ale on se tam ohání vzorcema a to pro mě moc není,prozatím jsem vrtuli udělal bez profilu ze sendviče uhlík balza uhlík,pod úhlem 15ti stupňů na trubce o průměru 80mm,ale tady bude každopádně prostor pro laborování
bůhví,jestli to vůbec poletí Laughing
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

Tak pánové letí to Wink Konečná váha bez svazku a dovážení 190g,tedy letová cca 250g,rozpětí nakonec zvětšeno na 1400mm.Křídlo experimentální konstrukce se osvědčilo a tak mohu jen doporučit.Tedy jedná se o dvě poloskořepiny z depronu tvarované vakuově a teplem.Zní to složitě,ale je to jednoduché Wink .Nejprve jsem vyříznul negativní formy křídla ze styroduru,ale polystyren nejspíš poslouží stejně dobře.Do vzniklé formy vložím depronový přířez,který zajistím ve spravné poloze na pár místech krepovou páskou,potom vložím do pytle a odvakuuji-bohatě stačí vysavač,tu minutu to vydrží,ale raději nějaký starší Laughing .Potom stačí už jen důkladně prohřát fénem na vlasy(cca 100-120stupňů) nechat schladnout,a je hotovo.Takto vzniklé poloskořepiny stačí již jen v místech slepu zbrousit do úkosu a slepit purexem.Zároveň se dá vložit nějaký ten nosník či stojina,v mém případě jen tvrdší balza 4x3.Toto křídlo o rozpětí 1400mm a hloubce 160mm váží 55g.
Bohužel mé srdec svahaře velelo ovládat křidélka,což se záhy ukázalo jako problém,neb na letadle letícím krokem jsou křidélka jen kosmetická záležitost Crying or Very sad Takže o létání to zatím moc nebylo,ale potenciál tam je Laughing Z mírného svážku to klouže neskutečně a na cca 200otáček svazku bylo patrné že to tendenci stoupat má,ale nefunkční křidélka si neporadila s reakčním momentem vrtule,takže jsem záhy skončil v zemi Laughing
Jo a díky za ten typ s natáčedlem,už ten výkřik čínské technyky třímám v ruce Wink
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Trey
Mazák
Mazák


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 277
Bydliště: Moravské Knínice

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

ukaž fotky
docela rád bych se čouhnul Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bolekkrutor
Mazák
Mazák


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 7:38 pm    Předmět: Citovat

na vložení fotek sem nějak postrádám buňky Wink
Jinak natáčedlo se "bolkužel"ukázalo jako zcela nefunkční atrapa,je to tak na komára,ale se silnějším svazkem si neporadí,takže problém s natáčedlem je stále na snadě.Poslední pokusy proběhly už se řízenou směrovkou(úprava na cca 1,5h-depron je supr Wink )a točí se to jak holub na báni.Pomocí atrapy natáčedla a rukou se mi podařilo namotat cca 400otáček,jenže problém je s přílišným uzlováním gumy,ta se zauzluje až na takový průměr,kdy zadrhává v trupu.Možná je to malým napínáním svazku při natáčení,to jsem nemohl vyzkoušet,neb při větším napnutí se natáčedlo záhy proměnilo ve vytáčedlo gumového svazku Laughing -poradíte?-myslím jak je to s natáčením a uzlováním gumy...
Nicméně i takto handicapovaný model s vrtulí značně bržděnou zadrhávajícím svazkem,byl schopen cca20s poletovat ve stabilní výšce,a při troše fantazie snad i stoupal Laughing .Bude to chtít asi ještě hodně poladit,ale věřím,že tudy cesta vede Wink
_________________
svahák,který není schopný proletět šípkovým keřem a bez poškození pokračovat v letu,není svahák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Dílna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund