Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

F1A / F2A

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Bezmotorové modely
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 1:48 pm    Předmět: F1A / F2A Citovat

F1A / F2A - mate nekdo prosim nejake znalosti o techto kategoriich ? neodolal jsem koupit par starsich souteznich letadel s tim ze je presavim na RC ale vrta mi to v hlave jestli to neni skoda ? [/b]
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Martas
Mazák
Mazák


Registrace: 21.10. 2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Brno - Černovice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 2:31 pm    Předmět: Re: F1A / F2A Citovat

Omar napsal:
F1A / F2A - mate nekdo prosim nejake znalosti o techto kategoriich ? neodolal jsem koupit par starsich souteznich letadel s tim ze je presavim na RC ale vrta mi to v hlave jestli to neni skoda ? [/b]

Hmm taky jsem si jich v modelbazaru všiml... Jestli to jsou oni, tak ty se hodí na závody historiků - dnes se lítá i tato kategorie v kompozitu. Ale hlavně si myslím, že celé kouzlo je právě ve volném letu a tyto konstrukce jsou k osazení RC naprosto nevhodné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 2:40 pm    Předmět: Citovat

Jen jsem na Seznamu dal vyhledat F1A a našlo to toto:
http://simekdan.webzdarma.cz/f1a/f1a.html

Zrovna včera večer, u kámoše v garáži, jsem obdivoval F1A-čko, které dovezl pro náš klub, spolu s ostatními letadly, od nějakého modeláře, který nám občas za symbolické ceny přenechává svá nepotřebná éra.

Taky jsme si říkali, že asi zkusíme do toho dát jedno mrňavý servíčko na směrovku, oživíme časovač na vyklápění výškovky a zkusíme to vyvlekat.

Taky jsme si říkali, jestli to není škoda prznit RCéčkem, ale kdo a hlavně kde by za tím dnes běhal po polích?
_________________
kanál 65


Naposledy upravil ZdeněkMKALKA dne po únor 25, 2008 3:51 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 2:40 pm    Předmět: Citovat

no nevim historicky mi az tak nepripadne Smile ale napad s tim prestavet to mam od cloveka co s tim lital zavodne . s tou prestavbou se nejak poperu ale zajima me princip te kategorie . videl sem vloni na vetrniku zavody ale popravde sem nepochopil oc jde .. .
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:



Taky jsme si říkali, že asi zkusíme do toho dát jedno mrňavý servíčko na směrovku, oživíme časovač na vyklápění výškovky a zkusíme to vyvlekat.

Taky jsme si říkali, jestli to není škoda prznit RCéčkem, ale kdo a hlavně kde by za tím dnes běhal po polích?



moje rec . . . navic sou to celkem hezky a hlavne konstrukcne poctivy era . su rad ze tyhle "scestny uvahy" nemam jen ja . . . Smile
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Tak jsme se s tím psaním pěkně potkali - má prodleva v odpovědi byla protože jsem na Modelbazaru hledal, jestli to byla ta éra, co mě tam ráno taky zaujala. Takže ano?

Toho osazení na RC bych se nebál - 5g servo, jeden článek z Lionky a musí to fungovat.
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 3:28 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
Tak jsme se s tím psaním pěkně potkali - má prodleva v odpovědi byla protože jsem na Modelbazaru hledal, jestli to byla ta éra, co mě tam ráno taky zaujala. Takže ano?

Toho osazení na RC bych se nebál - 5g servo, jeden článek z Lionky a musí to fungovat.



jj sou to ony . . . me zaujala taky
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Martas
Mazák
Mazák


Registrace: 21.10. 2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Brno - Černovice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
Tak jsme se s tím psaním pěkně potkali - má prodleva v odpovědi byla protože jsem na Modelbazaru hledal, jestli to byla ta éra, co mě tam ráno taky zaujala. Takže ano?

Toho osazení na RC bych se nebál - 5g servo, jeden článek z Lionky a musí to fungovat.

Laughing Já bych se toho osazení Rc taky nebál, ale myslím, že to pak nebude ani ryba ani rak... Je to přece jen konstrukce pro volný let.
Jinak pokud si z mládí vzpomínám lítalo se 5 kol na čas myslím, že tam bylo nějaké minimum asi 20 a maximum 180s - start z kruhové výseče 25m od středu vlekáním... Byla to docela věda, ale určitě zábava - docela mě to nadchlo, šel bych nějakou soutěž omrknout Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

Přímý odkaz na to, jak se to létá:
http://simekdan.webzdarma.cz/f1a/jak%20se%20leta%20F1A.html

Právě v závěru toho článku je psáno, proč tato kategorie vymírá a to osazení RC by to mohlo pro rekreační lítání vyřešit. Teda alespoň kolem naší vesnice, kde, kam se člověk podívá, vedou dráty VN do nedaleké rozvodny.
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Omar
Mazák
Mazák


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 295
Bydliště: brno-city-reprezent

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

no taky sem neco nasel . . . http://www.f1a.info/
_________________
53 CH / [82 CH]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Bezmotorové modely Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund