Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany

Převodník na Orbit Pocketlader

Autor: Tatka - Středa, 14.11. 2007 - 18:09:39
Téma: Elektronika

Po mnoha letech modelářského odpočinku jsem se konečně rozhoupal k vytvoření něčeho co létá, jezdí nebo plave. Právě posledně jmenované mně totiž přistálo na hlavě při průzkumu nepříliš často používaného koutu skříně .. Ale to by byl jiný článek.

Pro nabíjení článků do lodičky jsem potřeboval polní nabíječku a volba padla Pocketlader mrňavej, fešnej a dost toho umí. Naštěstí měl brácha SIO převodník a tak nebyl problém s aktualizací firmwaru.

No, ale co když brácha nebude zrovna po ruce? Člověk je tvor zvědavý a tak jsem se koukl po netu, co se kde povídá o převodníku.

Na mojehobby.cz  jsem našel pro mě tu správnou diskuzi, kde je odkaz na schema  a na základě těchto informací už nebylo daleko k nějakému bastlení a rád si hraju, i když koupit je někdy jednodušší..

Plošňák jsem udělal asi takhle (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Plošňák SIO

a většinu součástek vydaly šuplíky. Všechny součástky jsem použil dle schématu pouze 4 elyty jsem osadil dle dle datasheetu od Maxima a to s hodnotou 1 mikro (na tom schematu chybí jedna hodnota a nevím jestli obvody od jiných výrobců mají stejné hodnoty elytů). Elyt s hodnotou 470 mikro jsem ponechal. Zapojení stereo Jacka je u plošňáku a doufám, že je všichni vyrábí stejně (když ne, tak je třeba přehodit TX a RX a já přehazoval). Kabel jsem použil 4 žilový se stíněním každé žíly, stínění spájel a použil jako GND. Propojení RTS a DTR je provedeno v konektoru (CANON 9). Na plošňáku nejsou naznačené otvory pro příchytky na uchycení kabelů, protože každý šuplík vydá asi jiné, ale místo tam je. Po drobných nedopatřeních spojených s hledáním lupy (vlasový spoj cínem) a nápravě, začalo vše chodit tak jak má a zatím jsem to zkoušel na velkym počitadle (COM 1) a s převodníkem RS232/USB i na noťasu. Firmware jsem zatím neupgradoval, neb čekám na nový. S programem Microlader chodí bez problémů, takže se dá sledovat průběh nabíjení a vybíjení.

Závěrem bych chtěl podotknout, že nejsem autorem tohoto zapojení, ale pouze jsem aplikoval to, co jiní vymysleli ... DÍKY JIM.

A na závěr zkušební chumel....

 
Související odkazy
· Více o tématu Elektronika
· Další články od autora Tatka


Nejčtenější článek na téma Elektronika:
Osvětlení remorkéru Monako I. - popis zapojení

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Převodník na Orbit Pocketlader" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund