Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Začátečník
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vrtulníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jakubbukaj
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 12:36 pm    Předmět: Začátečník Citovat

Dobrý den,
rád bych si časem pořídil RC heli se spalovacím motorem, nicméně s problematikou RC modelů mám minimální zkušenosti a nikdy jsem nenavštěvoval žádný modelář. Proto bych Vás chtěl požádat o rady či nasměrování, kam se v Brně obrátit. Chtěl bych - než se pustím do tak finančně a časově náročného koníčku - prozkoumat co možná nejvíce informací, a pokud možno, pak se i setkat s někým kdo má zkušenosti v této oblasti. Rovněž tímto nabízím své služby coby "podržšrouba", abych se k modelům vrtulníků dostal co nejblíže a abych tam mohl načerpak zkušenosti, které by se mi v soukromé praxi hodily.

Děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jarda
Mazák
Mazák


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 2063
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 12:52 pm    Předmět: Re: Začátečník Citovat

jakubbukaj napsal:
Dobrý den,
rád bych si časem pořídil RC heli se spalovacím motorem, nicméně s problematikou RC modelů mám minimální zkušenosti a nikdy jsem nenavštěvoval žádný modelář. Proto bych Vás chtěl požádat o rady či nasměrování, kam se v Brně obrátit. Chtěl bych - než se pustím do tak finančně a časově náročného koníčku - prozkoumat co možná nejvíce informací, a pokud možno, pak se i setkat s někým kdo má zkušenosti v této oblasti. Rovněž tímto nabízím své služby coby "podržšrouba", abych se k modelům vrtulníků dostal co nejblíže a abych tam mohl načerpak zkušenosti, které by se mi v soukromé praxi hodily.

Děkuji moc
V prodejně JR Models na Veveří ulici (U Konírny) prodává mj. Evžen Sokolovský to je nejfundovanější vrtulníkář v Brně aspoň pokud vím. A pokud chceš jít do vrtulníků a nemáš žádný zkušenosti začal bych elektrou, spalovák je pro pokročilý piloty - nic ve zlým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 1:02 pm    Předmět: Re: Začátečník Citovat

Jarda napsal:
... začal bych elektrou, spalovák je pro pokročilý piloty - nic ve zlým.


Jardo, s tímto bych trochu nesouhlasil. Elektra nemusí být na začátek vždy to pravé.
Ale je to spíš na delší debatu u piva.

Jinak materiály ke studiu: (přebráno z www.mojehobby.cz)
http://vitocz.net/heli/popisy/vyber_heli.htm
http://vitocz.net
http://www.w3mh.co.uk/articles/html
http://zd.wwwcity.cz/zd/TeorieLetuHeli.htm

Zahraniční DF:
http://www.runryder.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda
Mazák
Mazák


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 2063
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 1:07 pm    Předmět: Re: Začátečník Citovat

jemo napsal:
Jardo, s tímto bych trochu nesouhlasil. Elektra nemusí být na začátek vždy to pravé.
Možný to je, já měl ale mysli i pořizovací cenu a pak možné náklady na případné opravy ale nejsem vrtulníkář, takže to je jen můj odhad. Rozhodně rád u piva pokecám a nejen tady o tom. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 1:15 pm    Předmět: Re: Začátečník Citovat

Jarda napsal:
jemo napsal:
Jardo, s tímto bych trochu nesouhlasil. Elektra nemusí být na začátek vždy to pravé.
Možný to je, já měl ale mysli i pořizovací cenu a pak možné náklady na případné opravy ale nejsem vrtulníkář, takže to je jen můj odhad. Rozhodně rád u piva pokecám a nejen tady o tom. Wink


Ok, já se taky nepovažuju za nějakého heliguru, spíš můžu popsat zkušenosti z toho co jsem já pochytil (není jich moc) Smile

Právě, že ta pořizovací cena může být u elektry problém, hodně záleží na velikosti heliny a dalších parametrech.
Ale nechme to k pivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jakubbukaj
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Díky moc za informace. Něco málo jsem studoval i sám. Před časem jsem si z konírny pořídil heli Walkeru, která byla mým doposud prvním a jediným vrulníkem. Chvíli jsem s ním lítal, než se mi jej povedlo napasovat do radiátoru a zničit při tom motor. Výhodou tohoto vrtulníku bylo, že byl zcela sestavený a šlo o to mu pouze nabít baterky a létat. To u větším vrtulníků bohužel není možné a vrtulník je si nutné z části, anebo komplet sestavit sámt. Proto jsem se ptal, zda-li tady v Brně není něco jako kroužek, kde se lidi po večerech takto baví, neb sám bez předešlých zkušeností bych se do něčeho podobného nerad pouštěl. Stejně tak bych jako nezkušený nerad kupoval zbytečně špatné komponenty a vyhazoval tak peníze oknem.

Pokud máte nějakou klubovnu, nebo jiné místo kde se scházíte, byl bych moc rád, kdybych Vás mohl jakožto externista někdy navštívit.

Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 2:06 pm    Předmět: Citovat

Pokud je ta Walkera dvourotorák, tak to má spíš blíže hračkám, než k modelu vrtulníku (i když z pohledu některých "nezasvěcených" lidí jsou to hračky všechno) Smile

O tom jestli budeš skládat, nebo ne rozhoduje jen tvoje ochota ulehčit své peněžence.
Pokud se v JR domluvíš, tak jsou ti (tuším schopni) ten vrtulník i poskládat nastavit a zalétnout. (za prachy, samozřejmě) Smile

Dalším zdrojem může být portál www.helimania.cz

Ale pokud to myslíš s heli vážně, je lepší, když si to poskládáš sám a pak se na někoho obrátíš až s finálním nastavováním, případně záletem.
U skládání sám totiž zjistíš jak to funguje, no a tomu co to pak bude nastavovat se budeš dívat "na prsty" a ptát se co a jak. Smile

Nevím, ale jestli jsem já ta pravá osoba co může v tomto oboru radit, jsem spíš tak s té kategorie "ranný začátečník".


Klubovnu nemáme, scházíme se na letištích, nebo na "diskusních kroužcích" Smile, nejbližší bude viz:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=380&start=45


Jinak v Brně existují i mod. kluby s vlastní klubovnou, třeba:
http://www.rcbrno.com//index.php?option=com_contact&Itemid=3

(Doufám, že mě náčelník Jarda, za to, že tu dávám odkazy na "konkurenci", nedegraduje z řádného člena na neřádného podčlena Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda
Mazák
Mazák


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 2063
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 2:25 pm    Předmět: Citovat

Jarda je rád že fundovaně odpovídáš. Wink daumen rauf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jakubbukaj
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Určitě je daleko lepší si heli poskládat celou, abych věděl k čemu je kdejaký šroubek. Ale jak jsem již psal, v této oblasti nemám prakticky žádné zkušenosti a proto bych raději chvilku byl členem nějakého "zájmového kroužku", kde bych se dostal do styku se stroji, které už létají a případně se dozvěděl, na co je si třeba si dávat pozor, co je kde dobré dokoupit a tak dál.
Díky za link na rc klub Brno - zkusím jejich stránky projít více důkladně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin-xfrodof
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 4:21 pm    Předmět: Citovat

Panove, nechci do toho kecat ale co jsem tak nejak zaslech v JR od Eugena tak jestli nekdo chce provozovat Heli na spalovak tak to je dobry ale musi si propravit min. 100 000,- pokud ma vysilacku. Na zacatek bych doporucil but Easy Coptera nebo nejakeho podobneho dvourotoraka, coz jsem si vsiml ze uz mas. Pak uvidis jestli te to opravdu bavi nebo jak to vlasne mas. A v JR kdyz se domluvis tak ti ho Eugen posklada a zaleta jak uz nekdo predemnou napsal, Ale to s tim skaldanim nevim nevim, Eugen nema zase tolik casu, ale treba zrovna bude mit. Zalet a serizeni neni vubec problem.
Návrat nahoru
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 8:25 pm    Předmět: Citovat

Martin-xfrodof napsal:
Panove, nechci do toho kecat ale co jsem tak nejak zaslech v JR od Eugena tak jestli nekdo chce provozovat Heli na spalovak tak to je dobry ale musi si propravit min. 100 000,- pokud ma vysilacku.


Ale prdlajs !
To by platilo tehdy pokud si pro začátek pořídí špičkově osazenou helinu 90 třídy a bude hodně padat.
Samozřejmě záleží od představ (velikost heli, elektoro/spalovák) a ochoty do toho vrazit peníze, pokud na to někdo má, nech si pro začátek pořídí helinu s pohonem se spalovací turbínou v ceně nekolika set tkč, ale hlavně k tomu DOBRE POJISTENI odpovednosti za škody Smile
Reálná částka pro začátek se pohybuje v desítkách tisíc, ne ve stovkách a to včetně rádia.
Další možností je koupit něco z druhé ruky (vím je problém dobře koupit), jetých helin jsou však teď plné bazary.
Nějaký cenový rozbor je tu:
http://vitocz.net/heli/popisy/vyber_heli.htm


Martin-xfrodof napsal:

Na zacatek bych doporucil but Easy Coptera nebo nejakeho podobneho dvourotoraka, coz jsem si vsiml ze uz mas. Pak uvidis jestli te to opravdu bavi nebo jak to vlasne mas.


Začátek s EasyCopterem či jiným podobným dvourotorákem NENÍ začátkem lítání s modelem heli ale jen pokusem upáčkovat hračku.
Ovládání těchto dvou kategorií (model heli/ dvourotorák) má spolu jen velmi málo společného. Začíná to tím, že dvourotorák MUSÍŠ NUTIT LETĚT (letět = skutečný dopředný let ne visení), kdežto model heli MUSÍŠ NUTIT VISET. Uznávám je to velmi zjednodušeně řečeno ale vystihuje to celkem dobře rodílnost obou kategorií. Vím o čem mluvím bo jsem si tím taky prošel.


Rozhodně do začátku s helinama můžu doporučit zkusit si to u někoho na simulátoru - Reflex, Phoenix, AFPD atd. (FMS nepovažuju za simulátor vhodný pro heli).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 7:45 am    Předmět: Citovat

Teprve ted jsem si vsiml, ze se tu rozproudila debata o heli.
Jasne - dvourotorak jsi vyzkousel, pokud te to chytlo, s chuti do heli. Jak pise Jemo - bacha, jednorotorak je sakra jine kafe, proto kazdopadne doporucuju SIMULATOR na pocitaci, usetri ti to moooc tisicu korun v padech, tj. nahradnich dilech. Naucis se tam zakaldni pohyby a reakce heli a pak teprv muzes do vzduchu. Ver mi neprehanim. Ja trenoval sim cele leto, nez jsem na podzim zacal stavbu heli a v zime zacal poletovat. Ale to je zas dano mim malym volnym casem. Da se to samozrejme zkratit. Ale ne vynechat. Pokud si nechces sim kupovat, aspon si ho u nekoho znameho, kdo to ma vyzkousej. Jinak Ti to spadne za par sekund a bude nasrot.
Co se tyce cen, Vituv rozbor, na nejz tu byl odkaz, je opravdu platny, takze netreba mluvit o 100tis, ale 20tis je zaklad.
Co se tyce stavby, neni se vubec ceho bat, pokud jsi v zivote stavel aspon z Merkuru nebo Lega Smile V krabici od heli budes mit vsechny soucastky krom elektroniky a je tam podrobny navod krok po kroku, co k cemu prisroubovat a mas to za vikend poskladane. Druha vec je osazeni elektronikou, to uz si nech poradit, jsi-li z Brna, nejlepe od Evzena Sokolovskeho primo v prodejne (jak vyber serv, prijimace, gyra, tak regl a el.motoru). Pokud pujdes do motoraku, nech si poradit, i jaky motor a vyfuk.
Co se tyce vyberu heli, procti ty weby, co tu byly odkazy. Cim vetsi, tim lepsi na ovladani, ale drazsi a slozitejsi na skladovani a prevoz. Spalovak ma porad super vykon, natankujes a zase letis. Ale zas je treba umet ho poladit dle podminek venku (teplota, tlak a vlhkost) a chce to prostor, kde nebude nikomu vadit hluk (nepoletas na zahrade doma). Elektru Ti jednou nastavi ten, kdo to bude zaletavat (opravdu doporucuju odbornika, sam to nenastavis) a uz nemusis nic menit, v tom je blbuvzdorna. Ale zas vybijes baterky a pak cekas na nabiti.
Ja mam elektru - T Rex 450SE a fajn poletani, mensi bych rozhodne nebral, to je pro zdatne piloty, neb je to velmi male a nestabilni, vetsi by byla fajn, ale zas to je vetsi investice (ona stavebnice samotna zas tak drazsi neni, ale jde o to okolo - vetsi motor a regulator a hlavne baterky, tam uz tisice litaj... Ja mam lipo 3clanky +-2000mAh a jeden ted testuju life 3clanek, co kus to 1500-2000Kc. U vetsi heli elektro te stoji baterka treba 4000-8000kc... takze u velke heli vyjde spalovak asi levneji)
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jakubbukaj
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 7:54 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
asi nejvíce mě zaujal model Raptor 50 se spalovacím motorem, který je určitým mezičlánkem mezi nejmenšími heli 30 a většími modely. Můj rozpočet počítá s tím, že mě bude první opravdový vrtulník stát cca 40k. Snad se do této ceny vměstnám. Nicméně na stránkách http://vitocz.net/ jsem se dočetl, že Raptor 50 má problémy se svým plastovým tělem, což časem prý způsobuje problémy. Nemá někdo z Vás s tímto modelem zkušenosti, nebo nebyl by mi schopen doporučit něco jiného? Chtěl bych se Vás též optat, zda by tu byl někdo kdo by se mi případně podíval na seznam komponent (který bych chtěl v následujících dnech začít tvořit), se kterých bych chtěl heli poskládat?

Děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 7:59 pm    Předmět: Citovat

jakubbukaj napsal:
Zdravím,
asi nejvíce mě zaujal model Raptor 50 se spalovacím motorem, který je určitým mezičlánkem mezi nejmenšími heli 30 a většími modely. Můj rozpočet počítá s tím, že mě bude první opravdový vrtulník stát cca 40k. Snad se do této ceny vměstnám. Nicméně na stránkách http://vitocz.net/ jsem se dočetl, že Raptor 50 má problémy se svým plastovým tělem, což časem prý způsobuje problémy. Nemá někdo z Vás s tímto modelem zkušenosti, nebo nebyl by mi schopen doporučit něco jiného? Chtěl bych se Vás též optat, zda by tu byl někdo kdo by se mi případně podíval na seznam komponent (který bych chtěl v následujících dnech začít tvořit), se kterých bych chtěl heli poskládat?

Děkuji moc



Zkus se ještě podívat na T-REX 600 Nitro (např na www.helinania.cz)
, je to stejná kategorie jako R50 a všichni si ho poslední dobou chválí. Pokud máš nějaký seznam koponent plácni ho sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Wolfram
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2007 7:08 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, zdravím všechny. Jsem tady taky nováček a tak si neodpustím jeden obvyklý dotaz zda by mi někdo nepomohl do začátků radou. Budu kupovat heli Walkera 60, tak se chci zeptat zda o tomto typu někdo něco nevíte. Byla tu zmínka o simulátoru na PC, kde se dá pořídit software, poradíte? Předpokládám že ovládání bude probíhat připojením vysílačka k pc. Děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vrtulníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund