Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ovlivňování přijímače blízkým reproduktorem?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 9:12 pm    Předmět: Ovlivňování přijímače blízkým reproduktorem? Citovat

Zdravím Vás kolegové
Zrovna chystám rozmístění elektroniky v novém rybářském kutru.
Chtěl jsem se zeptat na Váš názor ohledně ovlivňování přijímače blízkým reproduktorem (mám zvukový modul).
Tedy, vzhledem k tomu, že není místa nazbyt a potřebuji také rozumně rozložit hmotnost, umístění repra je vlastně dané. Předpokládaná vzdálenost mezi přijímačem a cívkou, respektive permanentního magnetu repra je cca 5-8cm.
Pokud bych chtěl přemístit přijímač, dostávám se do vzdálenosti 5cm od motoru, nebo regulátoru, nebo do blízkosti pouzdra hřídele, kde hrozí odcáknutí vody či maziva. Potom se již dostávám k servu nebo blížím čáře ponoru. Chjo.
Ještě dodám konfiguraci:
Jezdím na 2,4GHz Spektrum, Regl DSYS MDD32, motor MIG600 lodní (s přidanýma kondíkama pro odrušení).
Podle mne by se to ovlivňovat nemělo.

Takže, co Vy na to?
Díky za jakýkoliv názor.
eM.
_________________
DX6i, EasyStar, Firebird Phantom, MiniTornado - uskladněno, Bee II , lodivodský člun Pilot a "Bagr" hydroglider, AntjeII (ve výstavbě - jezdím s vanou).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 11:08 pm    Předmět: Citovat

Osobně bych to vyzkoušel na stole - vzal pořádný reprák - basák, pustil do něj projev nějakého politika ( to si myslím je velice důležité na kvalitu rušení ) a přibližoval k cívce přijímač se servem a zkoušel to rušení.
Asi to budu muset také vyzkoušet - právě dodělávám dvojici reprobedýnek do lodičky, ale naštěstí tam mám místa mnohem víc a tak přijímač je od cívek aspoň 25 cm.
p.s.: asi největší problém je najít ten správný kompromis mezi velikostí basáku a místem v lodi. Zkoušel jsem voděodolný širokopásmový reproduktor http://www.vml.cz/vodeodolne3/visatonk64wp8ohm%5Bproduct%3D05-002918%5D?ItemIdx=20 a zvuk stál opravdu za ho... . Pak jsem zkoušel tento typ http://www.reproobchod.cz/visaton-frs-7-w-8-ohm-p3154 a vypadá to, že to bude mnohem lepší, i když by to chtělo ještě něco většího ( třeba ARN 8608 Laughing ). To bych ale asi zase musel zvětšit loď.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund