Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.

Kloub na vysílačku Optic 6
Publikováno: Pondělí, 01.01. 2007 - 22:10:12
Téma: Dílna


K výrobě kloubu jsem se odhodlal ze dvou důvodů jeden a to hlavní je že jsem po zasazení Optica do pultu zjistil že anténa je kolmo trčící z pultu ven což je velmi nevýhodné neboť při otočení se při létání anténou narážíte na kolem stojící kolegy a další věc byla že při odhazování letadla při naklonění dopředu anténou drhnu zem a taky jsem ji i ohnul. Další důvod je že na vysílač Optic 6 se takovýto kloub vůbec nedělá.


V této chvíli dostal slovo můj drahý šéfkonstruktér otec který nejen tomu rozumí ale i se rád baví takovýma technickýma kouskama. Po domluvě mi udělal z mosazi tento kloub který jsem zasunul do Optica. Při prvním létání se ale vyskytly problémy a to takové že anténa se sklápěla bokem k zemi jako by se povolovala v šroubu který ji drží upevněnou uvnitř Optica.

.

V této chvíli došlo na demontáž Optica což se dělá povolením 6 šroubů na spodní straně a demontáží dvou černých krytek na bocích které jsou zaklapnuté za háčky do Optica. Po otevření jsem zjistil že šroub na který je anténa šroubována je jen přidělán matičkou a obyčejnou podložkou do pravoúhle kovové destičce a protáčí se což jsem vyřešil tím že jsem podložku vyměnil za vrubovanou podložku která se po dotažení zaryje jek do šroubku tak i do destičky a nedovoluje jim protočit se a na závěr jsem to cele ještě zakápl vteřinovím lepidlem.

Po této záležitosti jsem si myslel že mám vyhráno ale nebyla to pravda neboť se na závěr ve spodku antény začala protáčet mosazná podložka která má v sobe závit a drží celou anténu našroubovánu do Optica. Tuto část jsem zaletoval cínem a pájkou a k tomu jsem navrtal dírku 1,5 mm a do ní kladívkem naťukal čep s mosazi který jsem proletoval tak aby nevypadl ven cela tato část se daří celkem v pohodě neboť anténa je z dobře pájitelné mosazi.Anténu jsem vyzkoušel již při prvních testech a zatím se neobjevil žádný problém a ani se nezhoršily vlastnosti řízení letadla které reaguje stejně jako předtím.Tento článek si můžete přečíst na webu Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.
http://www.rcfogli.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=23