Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.

Pult na Optic 6
Publikováno: Pátek, 01.12. 2006 - 22:30:41
Téma: Dílna


K tomuto činu mě vedlo několik věcí. První je cena originál pultu, což je něco přes 799 korun a to je na kus plastu dost a druhá věc je, že ten onen plast za 799 je pěkně hnusnej, takže sem se vydal cestou, ostatně jako spousta dalších, že jsem šel do vlastní výroby a zatím se mi daří i s pomocí mého otce, který velmi rád děla konstrukční věci a tak dostal úkol vyrobit panty na sklápění hrazdy pultu. A ve fotogalerii uvidíte jak tento úkol dopadl. Já osobně jsem nadmíru spokojený - je vidět že šéfkonstruktér se vyzná !!!

Stavba je z polystyrénu a ez sololitových desek Pult je doslova a do písmene vymodelován na základní desce ze sololitu a je po zatmelení a přebroušení natřen barvou, která mu na závěr dává lesk a odolnost. Stavba trvá cca 7 hodin a to tak, že po 2 hodinách a 3 večerech, kdy se čeká na zaschnutí lepidla nebo tmelu, tvar jsem zkonstruoval s pohledem na boční táhlové ovladače tak, že Optic je jen z poloviny zasunut do pultu - zbytek je ve vzduchu. Další fotky ze stavby pultu najdete v galerii.

Ještě jedna podstatná věc a to jsou kšandy na kterých ten pult visí.Tento článek si můžete přečíst na webu Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.
http://www.rcfogli.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14