Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bellanca, SkyLady a jiné čínské sety
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mainyos-Litvínov
Mazák
Mazák


Registrace: 7.10. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 8:14 pm    Předmět: Bellanca, SkyLady a jiné čínské sety Citovat

Ahoj vsichni... mam dotaz hodi se to jako prvni model pro zacatecnika? moc se mi libi a co ma kamos skylady tak sme ji nemohli poradne dostat do vzduchu a vsichni rikaji ze tohle staci hazet min...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin-xfrodof
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

Bellanca 480 je docela dobra, zalitaval jsem ji a litala dobre. neni to sice vetron, u ktereho se nahore vypne motor a da se plachtit ale jako "motorak" dobry. Jeste jsem nevidel nelitajici skylady.
Návrat nahoru
Mainyos-Litvínov
Mazák
Mazák


Registrace: 7.10. 2007
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 7:49 am    Předmět: Citovat

Ok. tak dík za názor. no jo my jsme experti Twisted Evil Twisted Evil jsme to celej den opravovali a už už to létalo rovně, tak přišel nějakej rušivej signál, nejdřív slabej že občas vynechal motor a potom se to zaplo do vybití nic se nedalo ovládat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 9:56 am    Předmět: Re: Bellanca 480 Citovat

Mainyos-Litvínov napsal:
Ahoj vsichni... mam dotaz hodi se to jako prvni model pro zacatecnika? moc se mi libi a co ma kamos skylady tak sme ji nemohli poradne dostat do vzduchu a vsichni rikaji ze tohle staci hazet min...


A nedají si říct a nedají. Sice jsem nikdy podobný set naštěstí nevlastnil, ale co jsem viděl, tak si myslím, že s těmi sety má i zkušený pilot co dělat, aby to udržel v luftě (teda pokud náhodou ta setová RC souprava moc nezlobí). A podle diskusí to stejně většinou skončí tak, že se v tom musí nahradit veškerá elektronika a nakonec i pořídit nová, spolehlivější RC souprava.
Já si proto myslím, že je jistější a v konečném důsledku i levnější něco osvědčeného (i třeba staršího) koupit na inzerát.
Nedávno jsem např. něco sháněl pro synovce. Koupil jsem z inzerátu v podstatě nepoužitou kompletní Laser 4 (2000,-), Od Jardy kompletního Elektro Trenéra (1500,-) a dvoučlánek LiPo (400,-) a hoši v pohodě lítají. A pokud je to chytne, není problém tuto RC soupravu potom přestěhovat do něčeho jiného.
Nebo např. koncem minulého týdne bylo k mání na Modelbazaru: Kompletní nepoužitá Focus 6 (1500,-) a někdo jiný tam prodával jednu sezónu lítaného Easy Star (1000,-). Když by se to dalo dohromady a dovybavilo, tak si myslím, že za cca 3000,-Kč se tak dá začínat s osvědčeným pohodovým érem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 10:07 am    Předmět: Citovat

jojo Zdeněk ma pravdu je lepši si i třeba malinko připlatit a koupit si letadlo ktere opravdu leta třeba glidr ten vydrži i pady na hudu opčas se polepi ale jeto lachták a leta dobře a dneska se da sehnat v bazu za rozumne prachy a radio taky
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

jak píše Zděněk: "nedají si říct..." Smile
Záleží, co od té Belancy (a setů obecně člověk očekává).
Pokud chce něco ve stylu "letadýlko na vysílačku" a nic víc, tak je to jedna z možných cest.

Znám 3 lidi co jsem jim pomáhal se setem (1x SkyLady, 2xBelanca), jeden z nich měl už nějaké zkušenosti s řízením RC letadel, zbývající dva žádné. Výsledek je ten, že všichni byli schopni ten set více méně udržet ve vzduchu a alespoň po nějakou dobu to nezničit Smile. Takže i začítečník (pokud se nejedná o mimořádně gramlavého exempláře) je schopen setový model uřídit. V průběhu času to skončilo tak, že dva z nich to začalo bavit a pořídili si pořádné rádio a pokukují už po "normálních modelech". Ten třetí zůstal u SkyLady a lítá tak 1x za rok, a myslím si že u toho už zůstane.
Pokud teda člověk alespň zdánlivě tuší, že ho to bude bavit, je lepší pořídit rovnou nějaký "normální" model. (A na trhu je v kategorii začátečnických poměrně dobrý výběr - př. již zde zmiňovaný Elektrotrenér, a mnoho jiných). V konečném důsledku budou náklady nižší (minimálně o cenu toho nekoupeného setu) Smile


Takže rada jestli set Ano/Ne je těžká. (beru v potaz sety, které jsou schopny lítat už v základu, ne nějaké obchodnické "šméčko").

Pokud si to člověk chce vyzkoušet a nevrazit do toho fůru peněz, tak asi ano. Pokud zkusí a zjistí, že to není ono, tak finanční ztráta není zas tak bolavá, ale pokud zjistí, že by chtěl pak něco víc, tak je to slepá cesta. Stejně bude muset koupit slušnou výbavu. Elektronika ze setů se (i přes tvrzení obchodníků Smile ) v "normálních modelech" moc použít nedá.

"Bazarová" cesta má jedno úskalí a to takové, že pokud se v tom člověk alespon trochu neorientuje, tak může snadno naletět. Pokud má začátečník nekoho, kdo mu s nákupem z druhé ruky je schopen poradit, tak je to oněčem jiném a dá se pořídit "za málo peněz hodně muziky".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gris
Člen RC Fógli


Registrace: 18.12. 2006
Příspěvky: 623
Bydliště: Prace u Brna

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 12:47 pm    Předmět: aa Citovat

Ono to neni tak jednoduche. Musite se vmyslet do situace, kdy hledate vicemene nejakou hracku, na ktere byste zjistili jestli vas to vubec bude bavit. A zatim nevite o RC modelech zhola nic, takze bez cizi pomoci nejake kupovani na inzerat a davani dohromady z ruznych komponent je nemyslitelne. Napriklad ja jsem stal pred rozhodnutim, co si prat doma od Jeziska. Co jsem chtel bud uz mam, nebo mi to nemuze poridit ani jezisek. Takze jsem hledal, az mi padl do oka RC set. Bylo mi jasne ze to za ty penize nebude zadnej ohen, ale smiril jsem se s tim, ze pokud mne to budebavit prijde mne to na vymenach o neco draz, nez kdybych koupil hned kvalitni vybaveni. Na druhou stranu tohle bylo kompletni, slozene za par hodin a kdyby mne to nic nerikalo, dalo by se to vyhodit nebo darovat dal bez tezkeho louceni.....
_________________
Skylady, Arcus, K2, Easyglider
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Roger
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 379
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Taky bych ty sety tak nezatracoval. Pro cloveka, ktery nema moznost (nebo nechce) aby mu nejaky zkusenejsi modelar pomohl, a ktery se chce naucit letat sam, je takova SkyLady idealni obouchanek.
Samozrejmne zkuseny RC modelar to pak vidi uplne jinak a pripadne mu koupe takoveho modelu zbytecna, ale jak rika Gris, pro zacatecnika co o RC nevi nic to neni spatny. Ja toho teda rozhodne nelituji. "Dostal" jsem ji podobne jako Gris.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 1:42 pm    Předmět: Citovat

ja myslim, ze skylady neni spatna volba jako set do zacatku. Ale chtelo by to ji koupit z nahradnich dilu, tj. trup + kridlo, udelat vyskovku z kousku balsy, motor, baterky, regulator a serva + si koupit aspon trochu solidni radio. Vyjde to ze zacatku o neco draz, ale na opravach se pak nasledne docela usetri Smile A rozhodne neverte tomu, co pisou na krabici a webu - az jednou skylady (nebo bellancu) olitate, elektroniku pouzijete jinde. Skoro ve vsech pripadech to konci tak, ze uz v prubehu litani s tim setem se porizuje nove radio, protoze s tim puvodnim, zejmena po par tvrdsich padech, se litat fakt neda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Víťa
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 1657
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 1:59 pm    Předmět: Citovat

Ty posíláš rádio s letadlem nahoru? Pilotujou skřítkové? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 2:19 pm    Předmět: Citovat

no radiem mysim vysilac + prijimac a ja s prijimacem nahoru litam Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 2:40 pm    Předmět: Citovat

Jo a jeste k te Bellance 480, jsem cetl na nejakych diskuzich, ze z ni casto ulomili podvozek, pak ho prilepili lepe a ulomili ho i s kusem trupu. Tak je mozna lepsi ta skylady, podvozek nema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Luke napsal:
Jo a jeste k te Bellance 480, jsem cetl na nejakych diskuzich, ze z ni casto ulomili podvozek, pak ho prilepili lepe a ulomili ho i s kusem trupu. Tak je mozna lepsi ta skylady, podvozek nema.


Všeobecně hlavně dvoukolý podvozek na malých letadlech je tak akorát na škodu, teda pokud se nelítá na kvalitní ploše. To už je lepší přistávat na břicho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dafid
Mazák
Mazák


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Dubňany

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 3:29 pm    Předmět: Citovat

Zdravim,pokud bys mel zajem mam na prodej Easy Star + RC soupravu ZEBRA 4 ,sice trosku potluceny ale jinak naprosto OK
http://video.google.com/videoplay?docid=8799074074563904445&q=EASYSTAR+CZ


Naposledy upravil Dafid dne po říjen 08, 2007 3:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 3:30 pm    Předmět: Citovat

Luke napsal:
Jo a jeste k te Bellance 480, jsem cetl na nejakych diskuzich, ze z ni casto ulomili podvozek, pak ho prilepili lepe a ulomili ho i s kusem trupu. Tak je mozna lepsi ta skylady, podvozek nema.


To je pravda. Ten podvozek na Belance možná snese start, ale přistání vetšinou už ne Smile
Belanca samotná je dost těžká, takže to chce sedat jako do peřin a to se v začátcích jaksi moc nedaří.
A jakákoliv snaha o "silové řešení", tj. vyztužení podvozku vede k tomu, že to rupne někde vedle (= vyrve se to i s okolním polystyrenem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
Strana 1 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund