Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bellanca, SkyLady a jiné čínské sety
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 8:23 am    Předmět: Citovat

sice sem Qčkovýho trenera neřídil jen klasiku ušatou od Jardy ale o Q kčidle bych mohl napsat roman a neni to zrovna zdařile křidlo podle mne by to chtelo nejeka malinke vinglety i tema se da delat hodne akrobacie a křidlu to znatracene pomuže na svahalku je tedka mam cca 8 cm vinglety a letadlo totalne zmneilo vlastnosti už to neni boj ale opravodvej let a mam to odskoušeno na stolovce při vetru kolem 13 za vteřinu
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

Tak taky pridam jednu do debaty. Zacal jsem setem (wing dragon sportster - 4kanal s kridelkama a tlacnou vrtuli, dnes asi za 3az3,5tkc). Nic z toho dnes uz nemam a vse jsem povymenoval, ale nebyt toho, asi bych nelital. Plne souhlasim s tim, ze je lepsi mit hned lepsi vybavu a jit treba cestou e-trenera, ale naprosto chapu, ze to pro nekoho muze byt cenove nedotsupne v jeho ocich. Ono zacit za 3 nebo za 5 tisic je proste pro treba mladeho kluka s par kackama velky rozdil a hlavni problem je pro zacatecnika se vyznat v te prehrsli vyrobku a rozeznat kvalitu je pro nej nemozne a ma spolehat na to, co mu rekne prodavac? Ja si v zacatku myslel, ze chce jen prodat drahou znackovou vec a ze levnejsi je lepsi nez zadny a oproti tomu, co se prodavalo znackove pred par lety je ten cinan dnes i dobry... Ja si s tim uzil hodne nervu i srandy, ale litat mne naucil. A pokud nekdo fakt nevi, jestli ho to chytne, jestli ho to bude bavit i za mesic....atd
Pokud pujde do setu a ho to chytne, ma vyhodu, ze uz vi, jaky je rozdil mezi levnym asijskym noname vyrobkem a kvalitni vyzbroji. Pokud jako ja zacne nahrazovat serva, Tx a Rx a zjisti, ze to najednou leti mnohem lepe a klidneji... Letadlo jsem pak daroval dalsimu zacinajicimu bratrankovi a Tx a Rx prodal za par stovek nejakemu rybarovy na stavbu krmici lode, kde mu presnost a kvalita tohoto cinana uuuuplne staci, serva jsem po par kackach prodal nejakemu modelarskemu klubu pro decka na prvni pokusy.

A panove, pokud do toho nekdo neda z placu min 10-12 tis a chytne ho letani, stejne bude do roka dvou VSE upgradovat, takze je stejne rec jen o tech prvnich par mesicich a tam dle mne proste je volba takovato:
a) mam aspon 5-6tisic a mam dobry duveryhodny zdroj informaci a rad co a kde koupit a zacnu s kvalitnejsi vybavou, se kterou se mnohem lepe uci a leta, ale kterou stejne vymenim
b) mam max 3 tisice, rady nemam nebo jim neverim z jakehokoliv duvodu a jsem ochoten se ucit tezsi cestou na horsi, ale levnejsi vybave (tj obcas neco zlobi, neleti to uplne rovne, serva nedrzi stred atp, ale letat se s tim opravdu da) a tam je volba proste cina set... Podle to ma sve opravnene misto na trhu.
jo a jeste c) mam min 20tis a muzu rovnou koupit kvalitni radio a rc vybavu a vyhnu se brzkym upgradum a problemum co se starym radiem, k tomu ero na prvni pokusy stejne e-trenera nebo neco podobneho
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gris
Člen RC Fógli


Registrace: 18.12. 2006
Příspěvky: 623
Bydliště: Prace u Brna

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 10:15 am    Předmět: aa Citovat

Ono to ma vzdycky neco pro a neco proti. Proto rikam ze zalezi na situaci, kdo neni limitovan financemi jako ja tenkrat (vanocni darek) tomu bych urcite doporucil set nekupovat, i v pripade ze ho modelarina nechytne da se vybaveni prodat urcite lepe nez set. A jak rikal Jarda na prikladu s trenerem, potrebna castka se navysi o cca 2000, takze nijak zavratna suma.
_________________
Skylady, Arcus, K2, Easyglider
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

když už set za 3000 tak tohle http://www.jr-models.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=710
jeto činska kopie ale funguje letal semstim a vpohode navic se tam snadno daji dodat křidelka nekde do 500 korun ceny a jeto vpohode i skřidelky
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vítek
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 11:38 am    Předmět: Citovat

jo na toho jsem taky koukal ale primo v prodejne me rekli ze by na zacatek volili spis kluzak doporucil mi take jejich cinskej co dovazi http://www.jr-models.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=7 a kdyz jsem de ho ptal jak to je s rozdilem sky lady a toto tak me rek ze je to skoro stejne akorat lady je kus vetdi a ma lepsi motor ono taky to ze s ladynou ma dost lidi problemy bude tim ze ji dost lidi vlastni! to je teda jen moje domenka. jinak ero me opravili zadara jen musim zajet nekam pro ten purex a skelnou pasku protoze ve vegnerovi to meli vyprodane
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 11:49 am    Předmět: Citovat

Michaelis napsal:
dle mne proste je volba takovato:
a) mam aspon 5-6tisic a mam dobry duveryhodny zdroj informaci a rad co a kde koupit a zacnu s kvalitnejsi vybavou, se kterou se mnohem lepe uci a leta, ale kterou stejne vymenim
b) mam max 3 tisice, rady nemam nebo jim neverim z jakehokoliv duvodu a jsem ochoten se ucit tezsi cestou na horsi, ale levnejsi vybave (tj obcas neco zlobi, neleti to uplne rovne, serva nedrzi stred atp, ale letat se s tim opravdu da) a tam je volba proste cina set... Podle to ma sve opravnene misto na trhu.

Trvám si na svém, že lepší vybavení pro začátek lze pořídit i kolem těch 3000,-.
Jak jsem psal výše:
Ti si koupí od XRAY 1 nabízeného Easystára za 2000,- k tomu např. za 850,- RC soupravu (viz. třetí stránka tohoto vlákna)

Já jsem koupil od Jardy E-trenéra za 1500,- k tomu Li-onku za 400,- a RC za 800,- a hoši s tím stále bez problémů lítají.

Samozřejmě, není to nové, ale pro začátek to snad nevadí.
Jen se to chce obrátit na někoho, kdo ví o co jde a sledovat nějaký čas inzeráty.
Např. dnes mě zaujalo:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Graupner-MC-12/157908/
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Nekoillik postřehu s Wild Hawkem jednal se mho letal a i tohle letadlo je kluzák!! rozhodne co ti nabyzely je hroznej model kterej bych nikdy nekoupil to už rači tu ladynu jete k Wild Hawk jeto z epp i trup je z epp vše se da leti na mite vteřinakem nebo purexel mato vrtuli nahoře neda setak lehko nabvalit a nebo rozbýt daji seta snadno dat klapky --- za 500 maš jinak řizenejmodel ma to i kolečka pokud se človek nauči muže je přidelat dřiv asi ne jetoho godne co tohle letadlo za ty korunky umi navic jeto plagiat velmi osvedčene frirmy ktera dela to co ti tu Xrey nabizel vpodstate totež ale tedka už jeto jen polemika rozhodne i sky lady umi letat a to slušne pokud je v dboremstavu neni naraženy křívá a tak dále Víta jetoho zařným příkladem hodil a letetel dokonce to je zdokumentováno tady http://www.youtube.com/watch?v=-a7sw_4fBt4
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 12:42 pm    Předmět: Citovat

Jasne, ze bazarem se dostane niz, ale to je o dlouhodobem monitorovani a cekani na to spravne plus risk pres postu z druhe strany republiky. Takze opet plati - chce to dobre informace (neb vedet, co hledam je pro uplneho novice nemozne) a duveru v toho, kdo je dava. Vzpomente si treba na tech par inzeratu, co probehlo treba i na nasich strankach, kdy nove to mohlo byt i levnejsi nez na tom bazaru...
Mluvil jsem proto o novych vecech, neb tam muze koupit ted, kdyz ma treba za tyden narozeniny a ne cekat dva mesice, nez to pres inzeraty a bazary da do kupy.
Jina je samozrejme, kdyz se da zajit treba za Foglama nebo jinym mistnim klubem a nekterej z nich neco prodava. Tam je docela jistota, ze kdyz bude s nema nebo v okoli litat, nikdo mu neproda neco unfair a ma navic docela jistotu dalsiho "servisu" poradniho - co k tomu a tak...
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vladan
Mazák
Mazák


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 325
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 5:26 pm    Předmět: Citovat

Já jsem začal se Sky Lady, protože jsem samorost a leteckého modeláře
v okolí žádného neznám. I když jsem musel záhy měnit přijímač, tak na ni nedám dopustit.
Díky levným náhradním dílům jsem se vše naučil sám.
A Ladyna mi lítala skvěle. Taktéž vysílačku jsem bez problému prodal.
Takže já China sety rozhodně nezatracuji.....
_________________
Filip Sport - 3530CA-12, 3S Li-pol 2250mAh
Ultimate 800 - 2826-12CA, 2S Li-pol 1800mAh
Piper CO2-čeká na bezvětří, letos se nedočkal, ale jaro 2009 to jistí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vítek
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat

tak panove dnes se da rict ze poprve letela sice jen po kouskach a pak padla nejak se me porad pletou packy ale myslim ze to brzo prijde do ruky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vladan
Mazák
Mazák


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 325
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

Vítek napsal:
tak panove dnes se da rict ze poprve letela sice jen po kouskach a pak padla nejak se me porad pletou packy ale myslim ze to brzo prijde do ruky


To se poddá.... Smile Jen to chce trpělivost a lítat dost vysoko.
Čím blíže zemi, tím hůře pro model při spletení si páčky.... Crying or Very sad
Neboj, zvládneš to.
_________________
Filip Sport - 3530CA-12, 3S Li-pol 2250mAh
Ultimate 800 - 2826-12CA, 2S Li-pol 1800mAh
Piper CO2-čeká na bezvětří, letos se nedočkal, ale jaro 2009 to jistí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vítek
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

jo jenze ja to poradne nahoru nedostal Laughing no mozna kdybych to zkusil jeste jednou tak uz by to letelo aspon priblizne tam kam chcu ale holt byla strasna zima!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund