Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany

Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V

Autor: Mak - Neděle, 29.07. 2007 - 23:01:09
Téma: Dílna

Chladící tunel na NiMH a NiCD baterieTento článeček je jen řekněme  moje varianta něčeho co již postavilo hodně lidi a co je myslím velmi užitečná pomůcka pro lidi kteří používají NiMH a NiCD baterie které se při nabíjení nesmí přehřívat.

 

Vzhledem k tomu že jsem doteďka létal jen na Li-Pol baterky které se při nabíjení nehřejí vůbec tak sem neřešil ani tento problém, ale nastala doba kdy si Optima vyžádala tento druh pohonu a ja si nechal postavit 10 článek NiMH 2200 mA a tím se dostal k tomu že je třeba baterky při nabíjení chladit a držet je v optimální teplotě.

Chlazení sem vyřešil dle již mne známých modelu které sem uzřel někde na webu a to z trubky a ventilátoru z PC vše je velmi jednoduché kus papírové trubky ventilátor z PC a par svařovacích drátu které dělají v tunelu rošt tak aby baterky byla ofukována ze všech stran a byla tak efektivně chlazena. Dále je ještě potřeba kus drátu a dva krokodýlky aby se dal ventilátor připojit na baterku v autě a mohlo cele zařízení fungovat.

Tunel dostal ještě dvě změny:

1. Podstatnou a to že sem ventilátor přilepil tavnou pistolí

2. Méně podstatnou a to že byl natřen na černo.

 

Mak

 
Související odkazy
· Více o tématu Dílna
· Další články od autora Mak


Nejčtenější článek na téma Dílna:
Odporová pila na řezání EPP

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 3

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V (Hodnocení: 1)
Od: Gris - Pondělí, 30.07. 2007 - 11:12:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Mám dotaz: já měl za to, že když baterky začnou hřát tak jsou už nabité a přebytečnou energii mění v teplo, je tedy potřeba je odpojit???
Re: Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V (Hodnocení: 1)
Od: Mak - Pondělí, 30.07. 2007 - 13:16:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
u baterky do ladiny s tvoji nabiješkou ano umne se baterky odojuji až na takzvaný deltapack toznamena že až sou nabyte naplno nemusiš řešit jetli hodku nebo dve nabijim prote seto vpne a přehříváním se ničí tak proto ten tunel kterj to uspešne drři pod 40 stupnu a to je ok
Re: Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V (Hodnocení: 1)
Od: Mak - Pondělí, 30.07. 2007 - 13:18:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
ješte neco k nabijeni projdi si tento odkaz tam jeto celkem slušně popsáno http://www.horejsi.cz/clanky/akkuinfo.htm
Re: Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V (Hodnocení: 1)
Od: benghi - Pondělí, 05.07. 2010 - 19:59:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://radio.benghi.org
 
Máš recht. Nabíjející se NiCd prudce chladnou. Těsně před nabitím teplota prudce vyletí a teprve dlouhodobějším nabíjením v tomto stavu se akumulátor ničí. Toho se dá využít při konstrukci nabíječe, ale 0>du(t)/dt je lepší způsob. Už jen proto, že nemohou nastat stavy jako upadenej termistor z akupaku, či podobné vtipy. Nejlepší je snímat oboje s tím, že to něco ukončí. Problém není v teplotě, ale v tom, že prudké zvýšení teploty indikuje, že jsou akumulátory nabité a jejich dalším nabíjením se ničí. Ochlazování akumulátoru ten problém neřeší, přebíjení mu bude škodit dále. Leč, zkusil bych s tím chlazením nabíjet akumulátory s vnitřním zkratem, neb ty se hřejí (vlivem toho zkratu). Po několikerém nabití s chlazením by se ty zkraty mohly rozpustit, tedy alespoň si to myslím.

Re: Chladící tunel na NiMH a NiCD baterie na 12 V (Hodnocení: 1)
Od: sengnn163 - Čtvrtek, 18.10. 2012 - 11:03:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
LeBron's Air Max VII [www.cheap-basketballshoesale.org] is accepting a abundant run and though his post-season accepted is to normally absolution addition soldier we may finish up accepting a altered adaptation of his VII. http://www.cheap-basketballshoesale.org/ The acumen for this band of cerebration is the PS in the name of the accessible shoe. The new shoe appears to be hardly altered in its use of Flywire and lacing arrangement and hosts a heel tab. This adaptation of the shoe aswell abandons the Air Max sole and although we don't apperceive what the new technology getting acclimated is there is a in a position suspicion that its Zoom Air. Our collection of is conveniently available both for archival purposes and to have an easy-to-reach place for reading comments and thoughts by those involved in the Sonic the Hedgehog universe nike air max shoes.official drawings, read the [pdf]. an all-unfettered-public-access journal, distributed, 2012 SportingNews.JavaScript seems to be disabled in your browser You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website. that not only conduct stringent development testing nike air max white, We have American and European engineers based in our Chinese factories Nike Air Max [www.cheap-basketballshoesale.org] lunar Men Shoes Black Gray. As we're closing in on the start of the NBA season later this month, Nike is officially unveiling a historic moment: LeBron James' 10th signature sneaker. Courtesy of our friends at nike basketball sneakers [www.cheap-basketballshoesale.org], I had a chance last week to spend some time with a few of the Xs that have since dropped-the "Crown Jewels" and the "USA" joints. As I wrote, each release in the line this year, which Nike says will probably be every few weeks or so, will have a theme in that it'll be connected in some way to the idea of diamonds. Heat, time and pressure are three things James has faced throughout his career, and they act as the shoe's inspiration. Although a refined diamond is beautiful, it takes work to get there  it starts as a dull rock. Over time, it gains clarity and sharpens with multiple facets. You'll see this intensely on the Nike+ colorways  the ones that'll be dropping for $270 (the full Sport Pack) and for $200 (if you already own the Nike+ technology). The diamond shapes within the shoe will be noticeable and texturized beautiful, while the regular $180 retail releases won't have as many of these added aspects.

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund