Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mix směrovka-výškovka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: pá červen 14, 2013 11:35 pm    Předmět: Mix směrovka-výškovka Citovat

ahoj chlapi, především majitelé programovatelných RC souprav: Chtěl bych se vás zeptat, jak naprogramovat mix směrovka-výškovka ... kdy při vychýlení směrovky doprava jde výškovka mírně nahoru a při vychýlení směrovky doleva jde výškovka také stejně mírně nahoru .... zajímalo by mě to hlavně v souvislosti s vysílačkou Turnigy T9 - jestli to někdo nezkoušel. Nechce se mi vymýšlet vymyšlené ... nějak mě v poslední době přemýšlení bolí. Díky. Rolling Eyes Idea
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: so červen 15, 2013 8:44 am    Předmět: Citovat

zvláštní to kombinace eek to jsem ještě neslyšel-neviděl ale možný je určitě všechno Very Happy dát servo do kanálu který je mixovatelný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: so červen 15, 2013 9:10 am    Předmět: Citovat

pavel napsal:
... dát servo do kanálu který je mixovatelný

Díky, ale já to fakt myslel vážně.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: so červen 15, 2013 11:26 am    Předmět: Citovat

na větroních se používá mix křidélka - výškovka, kvůli opadání v zatáčkách. A když nejsou ovládaná křidélka, tak proč nenamixovat směrovku do výškovky...
Na vysílačce, co mám, bych to musel řešit volným mixem, v režimu letadel nemám v základních mixech ani křidélka - výškovka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: so červen 15, 2013 11:54 am    Předmět: Citovat

No přesně tak - protože jsem zvyklý na mod 2, kde vlevo mám u pomaloletu jen plyn a vpravo výškovku a směrovku, šlo mně právě o to opadání v zatáčce, abych nemusel korigovat právě to zatáčení výškovkou. Jde mi o to jen to vyzkoušet, jak se to bude chovat. Namixovat běžné funkce není problém, ale tady je potřeba na jednu stranu souhlasnou výchylku a na druhou stranu nesouhlasnou - proto to jen tak jednoduchým mixováním kanálů ( řídící a řízený ) nejde. Je třeba tam namixovat "V" průběh dráhy serva.
V podstatě stačí i ten mix křidélka-výškovka, to je to stejné. Musím se mrknout, jak to dostat do Evičky. Ptal jsem se proto, abych nemusel vymýšlet vymyšlené. Ono to programování Multiplexu a Rimrovo je dost podobné a tak ti, co mají turnigy 9, by to mohli mít zmáknuté.

.... Tak vyřešeno, nakonec to bylo jednodušší, než jsem čekal. Stačilo do mixu výškovky přidat vstup směrovky a oboustranně nastavitelnou křivku a je to. Ještě bych to rád vyzkoušel na turnigy 9 s tím upraveným softem.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
guchar
Mazák
Mazák


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 1140

PříspěvekZaslal: ne červen 16, 2013 8:45 am    Předmět: Dotazy k Turnigy 9X a další soupravě na hračky. Citovat

Citace:
... zajímalo by mě to hlavně v souvislosti s vysílačkou Turnigy T9

Jak dlouho T9 používáš? Není to moc velký kanón na vrabce?
Jaké úpravy jsi na ní už udělal? O jakých uvažuješ?
Vím že z tvého pohledu je 8 ch minimum, proto
by jsi ostatní varianty, o kterých já uvažuji, nedoporučil.

Uvažuji o další soupravě na hračky typu auto/loď/(jednoduchý lét.stroj).
V ceně do 2 500,- Kč.
(Pokud bych připustil volantovku stačily by i 2 až 3 ch. Zatím vyloučena.)
Takže pákovka. U vyzkoušených dodavatelů s daným limitem je výběr z:

1,321 Kč vč. DPH, LITE 4 2.4GHz přijímač MINIMA 6S (mode 2) TX-4ch
http://www.rcking.eu/cs/pakove/58276-lite-4-24ghz-s-prijimacem-minima-6s-mode-2.html
Čtykanálová RC souprava 2.4GHz AFHSS s kříž. ovladači v Módu2. Vysílač s přepínači smyslu výchylek, mix elevony/V-tail, zásuvka učitel-žák, 6-k přijímač Minima 6S. Plný dosah, ovladače v módu 2.

2,175 Kč vč. DPH, OPTIC 5 2,4GHz mode 2, s MINIMA 6T přijímačem
http://www.rcking.eu/cs/pakove/17560-optic-5-24ghz-mode-2-s-minima-6t-prijimacem.html
Pětikanálová RC souprava 2.4GHz AFHSS s kříž. ovladači v Módu2. Vysílač s nastavením velikosti výchylek, mixy elevony, V-tail, 6-k přijímač Minima 6T. Plný dosah, kompatibilní se všemi přijíimači Hitec 2.4GHz AFHSS (vč. přenosu telemetrie).

2 269 Kč s DPH Turnigy 9X 9Ch Vysílačka w/ Module + 8ch přijímač
http://www.mojerc.cz/virtuemart/ovladani/rc-vysilacky/turnigy-9x-9ch-vysilacka-w-module-8ch-prijimac.html
Vhodná pro ambiciózního začátečníka, pro středně pokročilého RC pilota,
který potřebuje více kanálů s možností mixů, ale třeba i pro zkušeného
modeláře jako druhá nebo záložní vysílačka pro vybrané modely letadel
i vrtulníků, o kterou se nemusí bát . Vhodná pro malé a střední
RC modely letadel, vrtulníků a větroňů

U LITE 4 2.4GHz a u OPTIC 5 2,4GHz je pro mne lákavý rozsah
napájecího napětí přijímače 4,8-8,4 V (4-5 čl. NiXX nebo 2s Li-XX).
Je tato možnost i pro Turnigy 9X8C-V2 8-channel receiver?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne červen 16, 2013 11:30 am    Předmět: Citovat

Páčkovek mám 5 ( z toho 4 hračkové ), volantovky 4 ( z toho 2 hračkové ), ale T9 nemám - ale uvažuji o ni jako o vysílačce, kterou se nebudu bát třeba utopit ( za ty peníze ). T9 jsem měl doma na zkoušení, kdy kamarád si nechal dát dovnitř upravený SW a natolik mě to nadchlo, že si ji chci pořídit už třeba proto, že když někdo přijde a budeme si chtít zajezdit v bazénku, tak ať nás může jezdit víc.
Ten SW je natolik propracovaný, že bych ji určitě preferoval před většinou Graupnerů ( i MC-19 a MC-20 ) a i před novou JETI ( pochopitelně ta má mnohem lepší HW ). Futaby neznám a po pravdě se jim vyhýbám. Možnost programování T9 je obrovská a je vidět, že to dělal modelář a pro modeláře. Vypadá to na pohled složitěji, jak třeba u těch Graupnerů, ale jakmile člověk pochopí smysl mixů, tak má vyhráno a pak už jen žasne, co všechno si může dovolit.
Snad se časem objeví nějaká ( třeba ) T12 nebo T16, protože pro lodičkáře a maketáře těch kanálů není nikdy dost ( pokud je teda chtějí využívat ).
Ta T9 přijde na 15 stovek i s tím upraveným SW a podsvětleným displayem a to dost rozumná cena.
Jinak si nedovedu představit, že bych používal vysílačku bez možnosti pamětí a digitálního nastavování výchylek.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
guchar
Mazák
Mazák


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 1140

PříspěvekZaslal: ne červen 16, 2013 4:14 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:

...
Ta T9 přijde na 15 stovek i s tím upraveným SW a podsvětleným displayem a to dost rozumná cena.
...


Ta cena je opravdu víc než velmi slušná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund