Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Plachetnice 1m _výbava
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 6:52 pm    Předmět: Plachetnice 1m _výbava Citovat

Tak jsem po otevírání vody a poježdění s Liberkovou Discovery nezůstal v klidu. Po urputném přemýšlení pořídím něco od Thunder Tiger s laminátovým trupem (China Team, Voyager II).
Co se týká navijáku, v číně všechno vyprodaný, tak mi zbyl ve výběru akorát ten Hitec za 800,-.
Problematiku o rc plachetnicích čtu už od odemykání vody téměř denně a moc toho k dispozici není.
Mám dotaz na servo kormidla.
U 1m se v obchodech v popisu zboží doporučují serva od 7kg. Je potřeba fakt tak silné. Mám záměr koupit co nejlevnější, ale toto je parametr, který výběr dost omezuje.
Jak akumulátory. Plachetka asi bude využívaná sporadicky, tudíž přijímačový speciální pack nemá moc smysl.
Je možné u této velikosti využívat klec na 4 tužkáče nebo by bylo vhodnější dát třeba li-fe 2s 2300 napřímo.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:05 pm    Předmět: Citovat

Pokud bude osa hřídele kormidla zhruba ve třetině až polovině plochy ploutve kormidla, tak není důvod tam dávat moc silné servo - síla působící na servo bude minimální.
Určitě bych si rozmyslel použití klece na tužkáče - rozhodně bych je spájel. Čtyř nebo pětičlánek Eneloopů není přece až tak velká položka, aby to nemohla být jednoúčelová záležitost. A kvalitní klec na tužkáče je zase dražší, jak ty tužkáče samotné.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:10 pm    Předmět: Citovat

Nejsem žádný "plachetkář", ale odpovím ti, co mám já. Na fundované odpovědi se zeptej Milana - Taťky.
Obě serva mám stejná (nemám naviják, ale páku) a to 6kg analogová a u Discovery fungují bez problémů (http://www.kingmaxhobby.com/_d272940000.htm). U té metrovky bych tipoval na kormidlo aspoň 8kg a s kovovýma převodama. Tady bych nešetřil, jinak ostrouháš (doslova zuby) a pak si stejně koupíš to kvalitní.
Baterky používám Enelopy 2000 (mAh), na tu metrovku si s nimi už nejsem moc jistý, protože přece jen velká serva můžou potřebovat špičkový nárazový výkon a na to by Enelopy nemusely stačit. Zeptal bych se Milana, ale tipoval bych to už na nějaké NiCd "cveky". Určitě nepoužívat tu "klec" na tužkáče ! Tam jsou takové přechodové odpory, že ti to žádné proudy nedá. Ty Li-Fečka se jeví určitě jako vhodnější.

Koukám, že Bořík byl o nějakou minutku rychlejší Very Happy
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:17 pm    Předmět: Citovat

Hlavně kvůli ceně mám zálusk na totok:
http://www.pelikan-outlet.cz/?sec=product&id=37201
Jak něco bude doma, dám info a poměřím.
Jinak když vyřadím tu klec, tak to bude li-ion, pol s bec nebo li-fe napřímo.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

Toto by mohlo být dostačující:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9619&aff=145290
a cena je příjemná. Třeba chvilku vydrží.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:41 pm    Předmět: Citovat

U té plachetky bych kouknul někde na web na recenze. Je nějak podezřele levná. A to servo vypadá slušně - skoro 10ti kilové a s kovovými převody, to nestrháš Wink
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:47 pm    Předmět: Citovat

Recenze skoro nikde nenajdeš. Moc ji tady nejezdí. Za cenu co stojí normálně si každej radši koupí ETNZ. Levná je proto, protože je to model 2009, výprodej a navíc v outletu. S tím už zkušenosti máme.
Jinak ta plachetka stojí jinde přes 5000,- Chtěl jsem původně toho voyagera II, ale za ten rozdíl pořídím ten naviják.
jinak jsem se díval i v zahraničí a cena je od 200,- dolarů, takže to fakt sedí. Pokud to v tom outletu bude pravda, tak to bude solidní kup.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:06 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že už to máš prolustrovaný Wink
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:39 pm    Předmět: Citovat

Já měl ve své metrovce ( Sea Wind ) obyčejné servo Hitec 300 a pohoda. A co se týká baterek, tak za půl dne na vodě jsem tužkovky vybil z poloviny - takže spotřeba opravdu minimální ( servo Hitec 300 + naviják Hitec ). Opravdu není důvod tam dávat něco silného - síla na kormidlo je minimální a nějaké prudké nárazy o vodu u plachetky také nehrozí. Spíš bych měl obavu o servo na plachty ( pokud jde jen o páku a ne naviják ) - tam bych se servem u metrovky pod 12-15 kg určitě nešel. Náraz větru může přes tu dlouhou páku klidně urvat zuby v převodech. Ale naviják je v pohodě.

ještě dodatek: za tu cenu není co řešit !
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ladous
Mazák
Mazák


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 181
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:59 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
ještě dodatek: za tu cenu není co řešit !

Za tu cenu je to bezkonkurenční. Milan Janoš s ní jezdí seriál NSS, takže by mohl poskytnout nějaké reference:
Milan.Janos@amirro.cz

Co jsem odpozoroval, tak občas řešil spadlé otěže z kladky, jinak to nevypadalo, že by měl model nějakou slabinu.
_________________
S pozdravem
ladous
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 7:53 am    Předmět: Citovat

Pánové, díky za reakce. China Team objednána, dodací lhůtu uvádějí 24hodin a cena je i s poštou 3080,-. Předpoklad s čínským servem viz. výše, navijákem hitec, 2s li-fe 2300mAh a becem je do 4500,- což si myslím je za solidně vybavenou metrovku vemi příjemný peníz.
Jak budu dávat dohromady, pak bych si dovolil založit kratičké sólo téma, protože jsem fakt k tomuto modelu absolutně nic nenašel, a že jsem hledal.
Aku jsem zvolil, protože jsou k dispozici a podle dalšího využití v monsterovi E-maxx, bleše a plánovaném springerovi.
Jak bude doma, dám info jak outlet dostál svým psaným závazkům.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 10:05 am    Předmět: Citovat

Jsem zvedav na tvou zpravu. Ja mam na metrovce na plachtu navijak Hitec a na kormidle silne rychle digitalni servo, ktere mi lezelo v supliku jako zbytek po nejake predelavce nekde z auta. Rychlost se hodi, sila nevim. Mam na etnz kormidlo dost dlouhe a i v obchode na to apelovali, ale nemam to jak a proc merit. Podle mne ale moc sily nepotrebuje.
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 1:43 pm    Předmět: Citovat

na kormidlo stači bohate servo 3 kila ja mam takove na kormidlech od remošu ato jednoservo na dve kormidla ktere oplachuje proud z 67 mm šroubý to je teprve napor nakormidlo plachetnicej sranda oproti tomu (kovove zuby sou nutnost)
na plachty v metrovce jedine navijak tim padem odpada razove trhani do serva Smile
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oldik
Mazák
Mazák


Registrace: 22.8. 2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Újezd u Brna

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 1:55 pm    Předmět: Citovat

Díky za info. Jinak na doma válejících se servech HS 311 jsem si všimnul, že kvůli instalaci do samobrka jsem u obou odřezal montážní patky, tak se s tím prcat nebudu. Objednal jsem tu čínu, rovnou 2x, kdyby po ní nic nebylo. Za 200,-ks se to dá.
Kdyby byly na houby, upravím tu krabičku od 311 a zkusil bych je. Zase s tou plachetkou tolik nenajezdím, tak možná řeším některý zbytečnosti. Ale když ji už někdy vytáhnu, ať to stojí za to.
_________________
auta, lodě, F3K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 2:26 pm    Předmět: Citovat

Jo jeste k tem baterkam, osobne tam mam 5-ti clanek nicd tech pohonnych SubC 1700mAh sanyo. Lod to uveze a at to dava proudy na ty dve serva...
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Lodě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund