Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tak zacinam! F-15 Eagle
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 3:54 pm    Předmět: Re: Tak zacinam! F-15 Eagle Citovat

Shortsword napsal:
mirrat napsal:
To je dobra otazka,ale tento simul.neznam.Ja zacinam s RC.FMS me zatim stacilo

To se divím............................ Myslím,že pro tebe povinnost.
WWW.lo-mac.com


Nekvaltuj na mne tolik. Smile Uz jsem zde vysvetloval,ze zacinam znovu a proc.Casem se k tomu jiste dostanu. Smile
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 5:31 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dokoncil upravu PC zdroje ATX 200W na "labor.zdroj".Ted jen cekam na nabijecku+ost.Dava stab. 12.0V a 6.2A max.Ted bude pres noc na zatezi.Jsem zvedav kolik vydrzi.Zdrojovala uz v prvnim compu par let.Kdyz tak mam jeste jeden zdroj.Ten je ale jen AT,ale zato je 250W.
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter


Naposledy upravil mirrat dne ne září 09, 2007 9:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Shortsword
Mazák
Mazák


Registrace: 5.8. 2007
Příspěvky: 280
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 9:45 pm    Předmět: Re: Tak zacinam! F-15 Eagle Citovat

[/quote]Nekvaltuj na mne tolik. Smile Uz jsem zde vysvetloval,ze zacinam znovu a proc.Casem se k tomu jiste dostanu. Smile[/quote]
Nekvaltuju.Myslel jsem to v dobrém.
_________________
http://www.youtube.com/user/TOMMYSQUIRELL
-T-REX 450
-Bellanca 480 EP (létá)
-Twin Star II
-Pico Z
-Air Ace LEO 451C
-Tamiya TXT (upraveno na Crawler)
2x Tamiya TT-01, 1x TL-01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

mirrat napsal:
Tak tady je adresa s foto F 15 Eagl.

Upraveno 1:
Odkaz je fcni pokud je spusten muj comp.Pokud tak neni,OMLOUVAM SE!V kratke dobe to zmenim.
Upraveno 2:
Musim ten odkaz zatim zrusi.Tri dny se snazim jej zprovoznit(Na UPC pres Ftp TC) pres verejnou adr.,kontaktovat UPC help a do dnes to nejde.Ach jo!Pak,ze v jednoduchosti je vyhra.

Upraveno 3: Embarassed

Exclamation Tak konecne po 14 dnech nezajmu a dnesni stiznosti na vedeni UPC stranky zprovozneny.uz to neni tak "zhave",ale prece: arrow

http://members.chello.cz/mirrat/

Embarassed Kdyby to zas neslo,.....tak prosim na lamparnu na 4.nastupisti.Ja si sel dat provaz! eek ____8-b______

Budu dodelavat "asi"pod kridly osazeni prostoru pro "sani a motory", kam bych chtel dat serva a pripevni nadrze jako "lyziny" pro lepsi pristani.Ty budou oddelavaci na suchy zip.

_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

Upraveno 1:

Dnes jsem dostal komplet od p.Zajice.Je k tomu perfektni navod jak zapojit a pouzivat.Ted to dam dohromady s "PC zdrojem".Cele nabijeni prijde na 800,-Kc.Na netu jsou velmi dobre reference.Chce to je mirnou zrucnost a "filipa".
Embarassed No,...zkusenosti.(dodavam skromne) Embarassed Very Happy

Musim jet nakupovat do GM.Jen se mi moc nechce...Ta zmena pocasi je na dve veci: na.......a......o! Crying or Very sad
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 3:21 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem byl v GM.Byli ze mne paf,kdyz jsem chtel zlate konektory G2,2mm.Nikdy o tom neslyseli.Tak sem nakoupil jiny material na dokonceni nabijecky.Mel mam dilema jake vodice na zastavbu do modelu.Muzete me poradit co pouzit za vodice k LiPol - motor a co mezi serva,prijimac a regl?Jaky prumer?Silove konektory chci pouzit prave ty G2 zlate.A k servum RJ,ci jak se jmenuji ty cerne,placate jak v pocitaci.Maji asi 1cmx1.5 a ploche jsou asi 1.5mm.
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem uspesne otesoval zdroj a barak je pod proudem a nevyhorel! Exclamation Slape jak hodinky.(Viz www)
Ted se dam do nabijecky dle p.Zajice.
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 8:05 am    Předmět: Citovat

mirrat napsal:
Dneska jsem byl v GM.Byli ze mne paf,kdyz jsem chtel zlate konektory G2,2mm.Nikdy o tom neslyseli.Tak sem nakoupil jiny material na dokonceni nabijecky.Mel mam dilema jake vodice na zastavbu do modelu.Muzete me poradit co pouzit za vodice k LiPol - motor a co mezi serva,prijimac a regl?Jaky prumer?Silove konektory chci pouzit prave ty G2 zlate.A k servum RJ,ci jak se jmenuji ty cerne,placate jak v pocitaci.Maji asi 1cmx1.5 a ploche jsou asi 1.5mm.


1. Silové konektory
===================
Pokud chceš výběr, tak nechoď do GM, ale v mod. prodejnách mají podstatně větší sortiment.
Pokud by jsi trval na té nemodelářské prodejně, tak použitelný gold konektor mají v GESu (na Špitálce), je však 4mm:
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&ipp=12&lang=cz&cur=CZK&gcat=Bl0000&of=5&inc=detail&gesid=GES06601860

vynikající konektory jsou tyto:
http://www.mpjet.com/news/index.php?option=com_wrapper&Itemid=28


Jako silové vodiče použij měděnou licnu s jemnými drátky v silikonové izolaci. Opět k dostání v mod. prodejnách, nebo se dá sehnat i
v KARSU (na Cejlu, ale ten boční vchod od úrazovky, kde prodávají kabely), všechno v metráži.
O tom, jak to rozumně zapájet si přečteš tady
http://www.mpjet.com/cat/pages/21010mount_cz.html



2. Konektory k servům:
======================
Opět tě odkážu na mod. prodejny, kde je výběr jak z hotových dílů (prodlužovací kabely), tak i z jednotlivých komponent
(konektory v rozsypu, tj. dutinky + tělo, a kroucené kabely v metráži).
Pokud si ty kabely budeš dělat sám, tak doporučuju pouřít kroucený kabel (3 žíly) + nakrimpovat piny. Pájení se moc nedoporučuje (i když pokud se to udělá rozumně... Smile, viz tady:
http://www.sysala.cz/Elektro/pájení/konektory.htm

V GM, či GESu mají tyto (placaté 3 pinové konektory,,používají se v PC) taky, ale piny jsou převážně stříbrné, což pro pouřití v letadle není moc košer.
Doporučuju zlaté piny.



PS.
Omlouvám se že takto z hlavy ti neřeknu průřezy vodičů, ale
a/ nevím, na jaké proudy
b/ já to vždy dělám tak nějak "od oka" Smile
c/ určitě se to na netu dá někde dohledat (průřez vodiče/proud)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mak
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 3356
Bydliště: Žarošice

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

ja sem si koupil ty krimplovaci klešte jeto supr za vteřinku zatahneš konektor a jeto ok bez jakehokoliv problemu letovbani je bvetši piplačka a konektory se pak lamou pokud cim zaleze o kousek dal než ma a to vetšinou zaleze
_________________
... letadla a lodičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

Dik za info!Doporucene prumery vodicu uz jsem nasel.Na serva se doporucuji nejlepe 0.15mm2, ale vesmes se pouziva az 0.30mm2 ci 0.35mm2,Silnejsi se nedoporucuji kvuli spojeni s konektory.V GM jsem byl kvuli reklamaci zdroje a tak jsem chtel nakupovat? Wink !
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 9:46 pm    Předmět: Citovat

mirrat napsal:
Dik za info!Doporucene prumery vodicu uz jsem nasel.Na serva se doporucuji nejlepe 0.15mm2, ale vesmes se pouziva az 0.30mm2 ci 0.35mm2,Silnejsi se nedoporucuji kvuli spojeni s konektory.V GM jsem byl kvuli reklamaci zdroje a tak jsem chtel nakupovat? Wink !


Ty silnější vodiče má smysl používat hlavně ve vetších letadlech, tj. tam, kde je délka už trošku větší a odběry serv nejsou taky zanedbatelné. Důvod je asi jasný: zamezit ztrátám (větší průřez = nižžší odpor = nižší ztráty).
Takže do malých modelů bych to s těma velkýma průřezama zas tak nepřeháněl. Navíc ty tlusté taky něco váží, a ušetřit každý gram není k zahození.
Pokud ti nebude stačit délka kablíku od serva k přijímači, tak kup v mod prodejně prodlužovací kablík (standardně se dělají tuším v délkách po 10 cm). Pokud nepotřebuješ nic "extra", tak ten koupený prodlužovák vyjde v koneš¨čném důsledku i levněji než to šmudlat z jednotlivých komponentů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Serva pro kridelka budou az dlouhy.Horsi je to u vyskovky.Mozna to natahnu na delsi tahla a bude to.Jestli udelat tahlo dlouhy 5 nebo 15 cm je celkem jedno,ne?Horsi to bude s baterkou.Ten model je dost tezkej na zadek,tak bude muset jit hodne dopredu.Uvazuji o umisteni do kabiny a udelat ji z PETky.Tim se predek jeste vic odlehci a bude take krehci pri narazu.Takze az po zaletani.Jestli prezije!? Confused
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: so září 15, 2007 12:36 am    Předmět: Nabijecka hotova! Citovat

Nabijecka je v kupe.(Viz foto www)To bych,ale nebyl ja, abych pritom neco nezk....Odesel merak,tak vim houby,jak ji nastelovat.Az jej opravim, tak dam hodnoty.Mel bych si dat jmeno "velky nicitel zbozi zakoupeneho v GM".Pred tydnem jsem relkamoval jeden zdroj za tisicovku a dnes merak.Jeste mam od nich pajku. Laughing
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Víťa
Člen RC Fógli


Registrace: 29.11. 2006
Příspěvky: 1657
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 15, 2007 7:44 am    Předmět: Citovat

Pajšl té nabíječky je nějaká stavebnice, nebo vlastní výroba?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirrat
Člen RC Fógli


Registrace: 22.8. 2007
Příspěvky: 502
Bydliště: Komin

PříspěvekZaslal: so září 15, 2007 9:41 am    Předmět: Citovat

To je uz dlouhou dobu zdokonalovany system p.Zajice.Dela to jako rozsyp nabo jednotlive moduly.Daji se koupit cca 120-350 kc za modul.Je to nabijecka (vlevo),omezovac (uprostred) a menic (vpravo).Dela jeste dalsi moduly za slusne ceny.Na netu jsou v celku dobre reference a polemika,zda omezovac ci balancer.Tak jako vsude,kazdy chvali svoje.Dam sem link:
http://www.zajic.cz/ Takze si to muzes sestavit sam za slusnou cenu,nebo o pajsku vic a dostanes cely modull a poskladas si co chces.muzes pridat treba vybijec ci odpojovac.
Osdtatni je "co dum dal".Vesmes z reklamni predmety pro stavbu sadrokartonem. Cool Mne ty tri moduly prisli na 800 kc.
_________________
Moje fotogalerie:
- Moták
- Bella Luisa
- Destriero - v doku po druhem pozaru
- Arpro
- Dual Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund