Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s nastavením
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vrtulníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 5:57 pm    Předmět: Pomoc s nastavením Citovat

chtěl sem požádat o malou pomoc s nastavením T-REX 450?
pořád mi utíká ocas doprava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 7:29 pm    Předmět: Citovat

Odkud jsi? Co mas za gyro?
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

Vyškov a mám logictech LTG-2100T
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

No tak toto gyro vubec neznam, mam futabu 401. Takze muzu jrn obecne: delalo to porad nebo po nejake udalosti? (zmena nastaveni, vymena neceho, havarie)
Obecne - zkontroluj dle navodu jak ke gyru tak k vysilacce, na kterem kanalu to mas a na kterem by to melo byt (co nastaveni heading lock, mas prepinani modu spravne, mas nastaveny max vychylky spravne)?
Pak se na gyru nastavuji max vychylky serva (na vysicce ne, pozor, tam se vychalkama nastavuje vlastne max uhlova rychlost, ne doraz serv, to ovlivnuje gyro!)
Pak se na gyru nastavuje zisk, zkus polaborovat i s tim.
Jinak nejsem zadny odbornik, takze nedokazu analyzovat tvuj konkretni problem. Pokud nepomuze kontrola toho, co jsem Ti napsal, zkus se obratit na helimanii.cz v debate, tam jsou profici, jinak pokud bys chtel uplnou jistotu a rychlost, tak navstiv helimanii obchod v Brne, tam Ti muzou pomoct na miste "na pockani". Akorat je to zivi, takze nevim, jestli to nebou chtit resit jako "servis", tedy placene, to nevim, jen spekuluju.
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 21.2. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:24 pm    Předmět: ocas Citovat

pokud ti ocas u heli uhýbá stále na stejnou stranu tak je špatně nastaven neutrál vrtulky v modu normal, pokud se kýve na obě strany je třeba snížit zisk. Dále je třeba mít nastaveny odpovídající otáčky na rotoru, tím i na vrtulce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

jsem začátečník. podla návodu sem neutrál nastavil. (heli se otáčí stále v jednom směru a to při pohledu zezadu ocas směrem vpravo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

jaká by tedy měla být křivka pro otáčky hl. rotoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 21.2. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

Pokud utíká na jednu stranu je potřeba poladit neutrál vrtulky. Zkus posunout sevo vrtulky na trubce proti směru otáčení. Křivka otáčky moc neřeší, pouze jejich průběh, je třeba otáčky změřit. Všeobecně je nastavení heli poměrně složité a takto se to moc řešit nedá. Chce to trpělivost a hlavně spoustu času. Pokud budeš mít čas a peníze zajdi na Vinohrady do HELIMANIE, ale je to jen částečná výhra, protože jak s tím flákneš tak jsi zase na začátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

je mi to jasné. už sem mluvil s klukama s helimanie. asi to byde to nej řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 21.2. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

No je to jen částečně, nejlepší je na vše přijít sám, protože pak jsi samostatný při veškerých opravách a dalším nastavování. Teď z toho budeš mít akorát zmatek. napřed bych to skusil sám a až bych nevěděl kudy kam tak se vydal do Helimanie. Mám to z vlastní zkušenosti, začínal jsem takto před 2 roky, jezdil jsem za Klabačkou, tomu to po seřízení lítalo parádně, jak jsem přijel domů a šel to zkusit tak jsem byl v p...i.Tak hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 3:06 pm    Předmět: Citovat

No idelani je, kdyz bude u toho nastavovani profikem. Ukaze mu, co s tim v danem pripade dela. Ucit se to sam, to je na leta... Nechat si to spravit bez dohledu je ale taky skoda, neb se to pak nenauci a je zase samouk na leta...
Trim a subtrim na kanale ovlivnujici otaceni kolem svisle osy jsi kontroloval?
Pri zapinani heli s ni doufam nehybes, gyro musi byt v naprostem klidu, aby se zkalibrovalo, zadne drzeni v ruce!
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

jj při zapnutí mám heli na zemi bez sebemešího pohybu. subtrim a trim mám v 0. a přesto se ta potvora točí jak bláznivá.
už si opravdu nevím rady. jo a jak je to s těma max výchylkama na ovladačí pro kanál bočení? mám je na 100% na obě strany a limit na gyru taky naplno na obě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 21.2. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 8:13 pm    Předmět: Citovat

Nastav vrtulku v neutrálu jak jsem Ti napsal výše, posunem serva po trubce. Doufám, že se vrtulka točí správným směrem!! Velikost výchylek se nastavuje až nakonec, stejně jako ATV. Celý problém se zdá být zaviněn špatným neutrálem. Vrtulka by měla tzv. stříhat proti směru otáčení rotoru. takhle na dálku se to seřizuje špatně. Co ty otáčky???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scoper
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý


Registrace: 18.2. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Pustiměř 243

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

tak neutrál vrtulky sem nastavil jak je v namuálu. přesně na střed osky pohybu vrtulky. a stále beze změn. vrtulka se opravdu točí jak má. podle manuálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Michaelis
Člen RC Fógli


Registrace: 31.1. 2007
Příspěvky: 1502
Bydliště: Brno, Nový Lískovec

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

Jen nezapomen, ze v neutralu nema zadni rotor byt "naplocho", ale uz v zaberu ke kompenzaci tociveho momentu hlavniho rotoru. Na Rexovi 450 tusim, ze paky maji byt v pravem uhlu a vrtulka NENI tudiz v pravem uhlu. Pisu to srozumitelne? Blbe se to popisuje, jednoduse se to ukaze prstem na miste...
_________________
Dimona; Artist; Tornado XX; TREX 450SE; Revo; Dark Impact; M18PRO; ETNZ; Atlantio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vrtulníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund