Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Potpron, Depron nebo jiné xxprony
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Dílna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 6:36 pm    Předmět: Potpron, Depron nebo jiné xxprony Citovat

Zachtělo se mi postavit malý modýlek na lítání kolem domku a i když na balzu nedám dopustit, tak bych přece jenom ( z časových důvodů ) dal přednost polystyrénu ( stydím se ... ). Měl jsem toho doma kdysi hodně, ale při stěhování se vše nějak vypařilo. Nevíte náhodou někdo, ve kterém Bau.... nebo jiném obchodě se dá v Brně sehnat hladký polyš - extruďák tl. 3 mm ?
Díky za zprávu, pomohlo by mi to.
Question Idea
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kazos
Člen RC Fógli


Registrace: 18.10. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 6:46 pm    Předmět: Citovat

depron v obi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 7:48 pm    Předmět: Citovat

jj, ten depron asi jen v OBI. Ale jseš si jistý, že chceš určitě "lámací" poly....něco ? Nebyl by lepší a pro lítání bezpečnější kus EPP ? Na nějaký menší éro za barák (do 1m rozpětí) to nestojí majlant. Já bych ho tedy radši zvolil. Taky jsem lítal s polyšovým zabarákovým érem. Ne že by to nešlo, ale přece jen jsem občas lepil. Co mám podobné éro (SuperZoom) z EPP, tak jsem na něm za rok a půl nepotřeboval přilepit ani "ň". Wink
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maximux
Mazák
Mazák


Registrace: 15.8. 2009
Příspěvky: 249
Bydliště: Brno, StarýLískovec

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 9:05 pm    Předmět: Citovat

Boříku, máš nějaké plány, nebo budeš vařit z vody?
Říkal jsem si, že bych taky nějakej ten pomalolet - "zabarákolet" spáchal.
Nicméně, video zde http://vimeo.com/8168966 mne dostalo natolik, že asi půjdu do toho Bristola.
http://www.rc-factory.cz/detail.php?id=388
Ale, pokud budeš mít něco ověřeného, .... pouvažuji.
eM.
_________________
DX6i, EasyStar, Firebird Phantom, MiniTornado - uskladněno, Bee II , lodivodský člun Pilot a "Bagr" hydroglider, AntjeII (ve výstavbě - jezdím s vanou).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 10:42 pm    Předmět: Citovat

Já jsem kdysi lítal s něčím velice podobným, jako je ten Bristol. Bylo to moje první letadýlko na RC a požadavky byly právě stejné, jako u toho Bristola: Pomalý, pohodový, žádný akrobat ... prostě jako plachetka u vody. Takže vznikl Talibanec, malý plíživý dvouplošníček. Lítalo to úplně stejně, jako ten Bristol, přistávalo se do ruky. Odběr byl značných 1.2A při stoupání, vodorovnýmu letu stačilo 0.75A. Jeden let na dvoučlánek Li-Polek ( 810 mAh ) kolem 50 minut, rekord ( při hustým vzduchu při + 2°C 85 minut ). A když se chtělo za letu čůrat, tak se hodil mírně na stranu trim směrovky, rádio se položilo na židličku, šlo se pár metrů k poli vyčůrat, vrátilo se, sedlo se na židličku a opět se začalo s "ovlivňováním" letu. Talibanec zahynul statečně ve vzduchu, zákeřně rozkouskován vrtulí většího a rychlejšího agresora, řízeného Javorem. Byl pak pietně rozpuštěn několika většími kapkami acetonu po 85 hodinách letové služby.
Později jsem to letadýlko mírně zvětšil ( na levný pohon 280 s převodovkou ) a toto letadýlko už lítá v počtu kolem 15-20 kusů. ( viz Monako, kde o něm psal Pavel Šťastný ).
Minulý týden jsem si namaloval mladšího Táliba v téměř původní velikosti ( 680 mm rozpětí ) coby balzová konstrukce, ale trochu mě děsí čas, protože přece jenom stavba z toho Pronu je mnohem rychlejší. Doma se mi válí krabice malých serv a druhá krabice malých stříďáčků a tak asi do toho půjdu, abych si mohl zalítat nad zahrádkami u domu.
Z toho "lámacího" polystyrénu strach nemám, protože když se postaví taková malá a lehká potvůrka, tak se moc neničí ( na původním letadýlku jsem skoro nic neopravoval, jen jsem pak udělal nový čumák v souvislosti s výměnou stejnosměrnýho pohonu s převodovkou za stříďák ( což se vůbec nijak kladně neprojevilo, protože sice mírně vzrostl výkon, ale tím také odběr, takže celkový let byl šul-nul ).
EPP je ještě horší materiál ( pro mě ), jak ten tenký extruďák. S tím si moc nerozumím, přece jenom balza je suprový materiál a tak v nejhorším snesu tu kombinaci s depronem.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2012 8:15 am    Předmět: Citovat

Já jsem si oblíbil BACHLy. Syn potřebuje "přejít" z tříkanála na křidýlka a tak mám teď na stole rozdělanou Citabrii.
Ale je pravda, že to už asi není to, co jste si představovali - malinký a "lehčí než vzduch".
http://img3.rajce.idnes.cz/d6/2/2848/2848544_e21aae6766ed43eb0ae49cbb6b303a2b/images/DSC02208.jpg?ver=2
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 3:09 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem navštívil OBI ( v Brně ) a něco takového, jako Depron, Potpron, Climapor, Extrupor, Thermoplan atd. tam prý už několik let neměli. Mají pouze desky s jednostranným drážkováním coby podklad pod plovoučku. Desky s hladkým oboustranným povrchem nemají. Crying or Very sad Sad
Kdyby někdo z vás na něco takového narazil (ale ne v modelářské prodejně - tam to prodávají za dvojnásobek a to podporovat nebudu ), tak dejte vědět. Jde mi hlavně o 3 mm.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kazos
Člen RC Fógli


Registrace: 18.10. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 3:14 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
Dnes jsem navštívil OBI ( v Brně ) a něco takového, jako Depron, Potpron, Climapor, Extrupor, Thermoplan atd. tam prý už několik let neměli. Mají pouze desky s jednostranným drážkováním coby podklad pod plovoučku. Desky s hladkým oboustranným povrchem nemají. Crying or Very sad Sad
Kdyby někdo z vás na něco takového narazil (ale ne v modelářské prodejně - tam to prodávají za dvojnásobek a to podporovat nebudu ), tak dejte vědět. Jde mi hlavně o 3 mm.
a byl jsi nahore jak maji stropni kazety ???????????? tam ho maji 3 a 6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 3:32 pm    Předmět: Citovat

Byl jsem jen dole ( podlahy a dlažby ) a ptal se u informací. Nahoře ne.
Je hladký ? A jak prosím velký rozměr ?
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 5:04 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
Byl jsem jen dole ( podlahy a dlažby ) a ptal se u informací. Nahoře ne.
Je hladký ? A jak prosím velký rozměr ?

cca 125*80 cm, 6mm stál 119 Kč, na cenovce vidím Deska Extrupor 6mm, a nějaký jejich kód 2105033195711. 3mm byly dvě tabule za stejnou cenu. Je hladký, jedna strana lesklejší. Jak psal Kazoš, mívají ho nahoře v dekoracích. Ale byla období, kdy tam nebyl. Mám doma 6 mm i 3mm mám, záleží, kolik potřebuješ, mohl bych něco přenechat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 6:20 pm    Předmět: Citovat

Díky za info a nabídku - zastavím se tam a podívám se pořádně. Je zajímavé, že na informacích vědí kulové. Vlastně to není zajímavé, ale bohužel normální.
Na "velikost" mýho letadýlka bude bohatě stačit trojka.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kazos
Člen RC Fógli


Registrace: 18.10. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 7:05 pm    Předmět: Citovat

pro trojku se ke mne stav
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 2:27 pm    Předmět: Citovat

Po dnešní návštěvě OBI je rozhodnuto: budu stavět z balzy. V OBI už ty 3 mm desky z extrudovanýho polyše nejsou ( tentokát jsem narazil na informovanou prodavčku, která potvrdila, že desky 3 mm a 6 mm měli, ale už jsou vyprodané, stávající dodavatel už dodávat nebude a nový dodavatel podobnou věc v sortimentu nemá ).
Takže budu muset namíchat něco jako Kanagom a oprášit žiletky, balzoříz, špendlíky a závažíčka a postupně se vracet do hodně dávného období. Ale docela se na to těším. Smile
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 3:32 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
... je rozhodnuto: budu stavět z balzy...

Výborné rozhodnutí, teď už je jenom krůček i k pořádným érům - k historikům Wink
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 4:04 pm    Předmět: Citovat

No .... ty historici mají také něco do sebe, ale to už raději nějakou maketu. Mám tam v bedně rozdělanýho SuperCuba ( 1530 mm ) a taky Fokkera D- VIII ( 1280 mm ), nějakého dvoumotoráka a k tomu půl kubíku vybírané balzy Laughing , takže práce je relativně dost. Jen ta vůle to dokončit ...
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Dílna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund