Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

FW-190D 1500mm elektro.
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vlastní stavba
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:27 pm    Předmět: FW-190D 1500mm elektro. Citovat

Pred nejakou dobou jsem se rozhodl, ze sobe postavim nejakou vetsi maketu, chtel jsem, aby mela zatahovaci kola a klapky a nebyla prilis velka. Zdalo se mi, ze rozpeti 1500mm by mohlo byt tak akorat, aby to slo udelat na elektropohon a nejake rozumne penize.

Vtutaj jsem nasel plany na pekny ero, plany jsou v PDF (soucast manualu).
http://www.top-flite.com/reviews/topa0150-rcm.html. Tohle melo rozpeti pres 1600mm a bylo na spalovak. Rozhodl jsem, ze ho zmensim na 1500mm (nejakych 91 %) a udelam na elektro.

Vytisknul jsem si kompletni plany, vytisknul jsem rozkresleni dilu, vystrihal z papiru, abych zjistil, ze preklizkove dily v manualu nemely stejne meritko. Nektere byly spatne velke. Takze znova, uprava meritek a bylo to ok. Vyrezal jsem, seskladal. Poslepoval, potahnul, olaminoval, znicil potah kridla, zvazil a seznal, ze prilis tezke. Tahle verze momentalne lezi na skrini.

Pak ve mne uzral napad, postavit to cele znova a lepe s tim, ze si pripravim vsechny dilky v Corelu a necham si je vyrezat. Pres podzim jsem pripravil vsechny dily z PDF do corelu, slicoval k sobe, udelal je ve zmenseni na 91 %, prevedl na metricky system (puvodne byly v imperialnim systemu).

Na zkousku jsem zacal kridlem. Vyrezani dopadlo celkem dobre, akorat po tom laseru jsou vsechny dilky o trochu mensi, zvlast ty preklizkove. Kridlo jsem slozil, potahnul balzou, olaminoval, dostal bezva napad, ze do toho nevytvrdleho laminatu polozim folii, aby se otiskl rovny povrch. A folie nesla dolu. Pritvrdla.

Tak jsem rozhodl, ze udelam kridlo nove, protoze mi ten clovek s laserem stejne vyrezal zebra 2x.

No a ted teda bude celkove nova stavba. Dnes mi prisly dily (byt nejakym rizenim osudu ne vsechny). Tak jsem zacal stavet. Od trupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

Horni polovina trupu.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:31 pm    Předmět: Citovat

Oproti puvodni konstrukci (te uplne originalni a pak i moji prvni verzi) jsem se rozhodl udelat montazni otvor pro baterku na trupu nahore, tam jak jsou hlavne kulometu. Protoze ten trup bude v miste otvoru dost oslaben (skorepinova konstrukce bude mit diru jak vrata), premyslim, jestli misto 2 nosniku v horni casti trupu, ktere jsou balza 4x3mm, nevyrobit z uhlikoveho rowingu a tensi balzy nejaky silnejsi nosnik. Zatim se mi to zda, ze by to bylo vhodne. V trupu jsou vyhradne balzove nosniky - hlavni 5x9mm a pak 4x3mm.

Naposledy upravil Luke dne út leden 19, 2010 12:08 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ondra
Člen RC Fógli


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 544
Bydliště: Brno - Štýřice

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:47 pm    Předmět: Citovat

Vypadá to krásně! A komplikovaně eek Zajímalo by mně, kdo takové díly laserem vyřezává?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:51 pm    Předmět: Citovat

Ondra napsal:
Vypadá to krásně! A komplikovaně eek Zajímalo by mně, kdo takové díly laserem vyřezává?


ja konkretne jsem vyuzil www.hiesbok.com, je to s nim trochu o nervy, kdyz to clovek chce mit rychle, ale nechce za to moc penez a doda i material, tak odpada dvojite posilani tam a zpet.

nicmene s otecem konstruujem CNC frezku, takze pak uz si budu rezat podle vykresu sam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 10:52 am    Předmět: Citovat

Dnes mi dosly dalsi veci od havel-composites. Nakonec jsem se rozhodl pro zesileni trupu uhlikovym ctveratym profilem 4x4mm. Snad to bude stacit. Taky mi prisly mikrobalony, tak jsem z nich namichal trochu pasty s epoxidem a zatmelil nejake mezirky mezi preklizkama.

Pokrocil jsem s trupem a slozil VOP.




Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 10:53 am    Předmět: Citovat

Taky se ukazalo, ze CA lepidlo v nekterych pripadech lepi i PVC. Tedy v tech pripadech, kdy nechci, aby se to prilepilo. Kdyz bych to slepit chtel, tak to nedrzi vubec. Bude trochu otazka, jak odlepim ten trup od stolu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 11:12 am    Předmět: Citovat

Tak já teda na plán dávám průhlednou folii , ta tento problém vyřeší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 11:15 am    Předmět: Citovat

pavel napsal:
Tak já teda na plán dávám průhlednou folii , ta tento problém vyřeší


na planu mam polozenou PVC folii, na ktere jsem predem vyzkousel, ze na ni CA nechyta. Nechytalo. ale dnes rano z toho neslo odlepit kormidlo od VOP. Odtrhnul jsem to nakonec i s igelitem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 11:32 am    Předmět: Citovat

Aspoň nemusíš potahovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 9:19 pm    Předmět: Citovat

Poucen z predchozich nezdaru jsem si zacal pripravovat balzove plachty na potah predem, ze na nich udelam hladky povrch napred nez je nalepim na kostru.

Puvodne jsem chtel cele letadlo olaminovat tenkou tkaninou (22g/m2). Nejsem ale schopen tu tkaninu prilepit na balzu a pak ji zahladit, aniz by doslo k velkemu narustu hmotnosti. Zkousel jsem nanest tkaninu a letoxit na voskovany papir polozeny na sklo, pak do toho pritlacit balzu. Vysledek je nic moc. Pokud je to primo takto, tak misty je videt textura tkaniny, po nastrikani barvou je to jako by to upadlo na jezka - sama dirka. Kdyz jsem na papir napred nastrikal akrylovy strikaci tmel, tak to bylo lepsi, odlepil se +- hladky rovny povrch, po obrouseni tmelu ovsem je videt, ze tkanina misty jakoby neni prosycena, nedrzi na balze, pri mirnem zahrati (cca 60 stupnu) ta tkanina vystupuje ven pres tmel a je to celkove spatne. Asi preci jen zkusim opustit laminovani a potahnout to jen papirem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 9:50 pm    Předmět: Citovat

Rozumné rozhodnutí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 10:09 pm    Předmět: Citovat

pavel napsal:
Rozumné rozhodnutí


no ted zbyva jeste vyresit, cim papir prilepit. prolakovat mikelentu neni ono, kdyz zaberu, tak ji strhnu dolu. zda se, ze dobre reseni je rozetrit po balze disperzi a do ni polozit papir, pak opravdu nejde dolu. ale nevim, jeslti je to to spravne reseni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luke
Mazák
Mazák


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 12:09 am    Předmět: Citovat

Dalsi pokroky ve stavbe...




Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 7:26 am    Předmět: Citovat

Já jsem na styčné plochy nanesl rozředěné disperzní lepidlo - potáhl co nejvíc vypnul a narovnal - nechal proschnout a potom llakoval dvě vrstvy každou lehce přebrousdil jemným smirkem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Vlastní stavba Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund