Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.

Háky na MC-19 za 7,50 Kč
Publikováno: Úterý, 21.08. 2007 - 21:58:42
Téma: Dílna


Háky na MC - 19 za směšnou cenu a neb jak ušetřit 550 korunVzhledem k tomu že sem si koupil nový krásný vysílač MC 19 od firmy Graupner a abych jej mohl používat a nosit ho na krku tak byly jen dvě možnosti bud háky na které je nachystaný a nebo pult který je bud drahý nebo je ho třeba udělat.

Volba padla na háky které nejen skýtaly komfort pultového závěsu ale i po složení do kufru nezabírají téměř žádné místo a tak mi po výměně  původního Optica který v kufru byl i s pultem za MC-19 umožnilo do kufru vložit další komponenty a tím získat místo které jak je známo v takovém kufru je vždy pramálo.

No a teďka k tem hákům celá cena kterou mě to stálo celých 7,50 Kč a to za metr tyčky průměru 6 mm zakoupené v jednom obchodu s hutním materiálem.

Další komponenty které byly třeba mněl doma můj drahý šéfkonstruktér neboli otec J no k tem komponentům byly to 4 ks šroubků i s podložkami průměr 3 mm samopřezné cca 20 mm dlouhé dále to byly dva špalíčky tvrdého dřeva cca 15 x 25 x 78 mm dále dvě pružinky které se vešly na kulatinu průměru 6 mm a dále podložky a dva šrouby cca 10 mm dlouhé se závitem M3.

Konstrukce je velmi jednoduchá jde vlastně o dva špalíky v kterých jezdí ohnuté háky a zezadu je to vše zajištěné pružinkou tak aby hák byl vtahován vždy směrem do rádia a tím byly aretovány v takové pozici v jaké je necháte.

Zbytek je snad vidět na fotografiích.

Letu zdar Mak

Náklady na stavbu 00 nic originál cca 550 korun

A na závěr poděkování šéfkonstruktérovy za jeho stoprocentní práci kterou semnou na výstavbě provedl.Tento článek si můžete přečíst na webu Modelářský klub RC Fógli Brno z.s.
http://www.rcfogli.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.rcfogli.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=45