Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaká RC souprava?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 7:58 am    Předmět: Citovat

Přátelé kamarádi poradte po které soupravě se mám začit ohlížet ,chtěl bych pultovku, a aby cena příjmačů nebyla za ranec díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 8:45 am    Předmět: Citovat

Zapomněl jsi napsat cenovou relaci. Ale i tak je výběr poměrně jednoduchý - pultovek moc není a z nich je super stroj Taranis E. Co se týká ceny přijímačů, tak tam jde o to, jaký systém přenosu si zvolíš. Samotný FrSky, od kterého Taranis pochází, má ve svých přijímačích telemetrii a tak tyto přijímače nepatří k nejlevnějším ( zhruba osmikanál za tisícovku ). Je ale možnost do této vysílačky vložit další vf modul, který pracuje s mnohem levnějšími přijímači - třeba Corona. Ale i starší přijímače FrSky nejsou tak drahé ( na to, kolik jich potřebuješ ).
Já se do Taranise E zamiloval tak, že už obcházím doma všechna prasátka a dlouho ten absťák nevydržím. Taranis E je především svým programovým vybavením na úrovni starších známějších značek ( Graupner, Futaba ) na cenové úrovni kolem 30 tisíc a víc.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 11:16 am    Předmět: Citovat

počítám +- 15000,- nějak mě začal zlobit starý Graupner MC 15 , ztrácí uložený nastavení a nový NiCd rychle vybíjí. tož tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 12:13 pm    Předmět: Citovat

Tak to je pak jasná volba: nic s lepším poměrem cena/výkon neexistuje.
http://rcstudio.cz/cs/39-rc-vysilace-a-sety
Už jsme tři, co o ni máme zájem ( pokud se přidáš tak čtyři ), takže ještě tak jeden až dva soudruzi a požádáme o množstevní slevu. Laughing
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 12:57 pm    Předmět: Citovat

Tak ted mě napiš kdo koho kopíruje, o Jeti jsem nepsal snad se mě to jen zdá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 2:35 pm    Předmět: Citovat

Jeti je starší a tudíš asi bude vzorem ... stejně asi prapůvodním autorem designu bude Joshua, který navrhoval kde co. Ale mezi těmi vysílačkami je obrovský rozdíl. Jeti je určitě kvalitnější zpracováním, ovšem za trojnásobnou cenu. Taranis má vynikající Open-Tx software, který umožňuje naprogramovat v podstatě cokoli ( snad kromě buchet a svíčkové ). Stejně je to i s přijímači - Jeti budou kvalitnější, ale určitě ne trojnásobně. Pokud máš v úmyslu provozovat turbínové modely a vrtulníky nad 150 tisíc, tak je asi vhodnější Jeti. Ale jinak je Taranis opravdová bomba. Řekl bych i lepší, jak očekávaný Horus, protože Taranis E můžeš libovolně rozšiřovat a využít ( teoreticky ) až 32 kanálů. A Horus má ještě dost nevychytaných mušek, se kterými bych se těžko smiřoval.
Jinak v porovnání s ostatními vysílačkami není co porovnávat - žádná pultová Futaba ( snad kromě Fx-40, která už asi ani v nabídce není a bude už dost zastaralá ) a Graupner ( MC-32, kde Taranis zkopíroval područky, háky a dva displaye ) se Taranisu nevyrovná. Co se týká Multiplexu, tak tam snad Profi Tx-16 se Taranisu blíží ( ovšem s obrovskou cenou ).
Další výhodou je perfektní servis s hlavně výborná programová podpora s vynikajícím manuálem a k tomu plno ukázek - videí, jak a co nastavit.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 7:04 pm    Předmět: Citovat

Jenom taková malá připomínka - pulťák se dá jednoduše udělat z prakticky jakékoliv vysílačky tím, že ji zasadíš do buď udělaného nebo koupeného (někdy i přímo na konkrétní typ) pultu. Já to tak zrovna už léta používám. Protože originál pultových vysílaček je málo a většinou jsou ve vyšší cenové kategorii, tak jsem si vždycky pultovou "udělal" Wink
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 8:59 pm    Předmět: Citovat

pořád mám doma volnou mx16-s s Duplexem i nějakýma přijímačema....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 10:41 pm    Předmět: Citovat

Také mám svou MPX Evičku v pultu - původně je to palcovka, s pultem pultovka. Nevýhoda palcovek je ta, že se nedají dále rozšířovat. Pultovky mají většinou volné pozice na další přepínače a poťáky. Stejně tak má Taranis E volné pozice na další rozšíření a je na výběr buď dvoupolohový přepínač, nebo třípolohový, nebo šestipolohový, nebo potenciometr a nebo přepínače přímo do pák.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
liberk
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brno-Líšeň

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 9:24 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
... Pultovky mají většinou volné pozice na další přepínače a poťáky...

Jo, jo, souhlas. Ale to je tak asi jediná výhoda. A pokud to člověk nepotřebuje na milión funkcí při ovládání lodiček, tak to není potřeba. A co si tak pamatuju, tak Pavel není zrovna lodičkář ... i když třeba překvapí Very Happy
_________________
Durafly Tundra, Ion-NEO, ION, Katana S30e, DogFighter, SuperZoom 3, samokřídlo BeeEvolution
springery Bílej a Červenej, plachetnice Discovery, motor.jachta Marlin600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 10:50 pm    Předmět: Citovat

Hlavně je to o zvyku - zkoušel jsem ovládat modely přes palce a nemám v to takovou důvěru, jako když držím kniply více prsty. A hlavní důvod je ten, že většina ( skoro všechny ) palcovky mají uchycení uprostřed v jednom bodě, kdežto pultovky naspodu krabice za háky. A v tom je ten největší rozdíl: když pustím vysílačku z ruky a na chvíli ji vyměním za demižón, tak palcovka se tak různě převrátí, kdeždo pultovka přes ty dva háky pořád drží ve stejné poloze na pupku. Dalo by se to vyřešit malým demižónem, který bych udržel v jedné ruce, ale je to dost nepraktické, protože obsah většinou dojde dřív jak sada Lipolek a kdo to má pořád přelívat, že ?
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 9:53 am    Předmět: Citovat

Už jsem tu dříve psal svůj názor a za ním si stojím: Všechno je to o tom, k čemu má být souprava používána. Je nesmysl pořizovat složitý "kombajn" který zabere hodiny nastavování (mnohdy i s nutnou pomocí zkušenějších), když tím budu ovládaz max 4 funkce nějakého houboleta na poli za barákem. Samozřejmě oproti tomu je takový "stroj" nutností třeba pro špičkovou akrobacii nebo i pro lodě, stavební stroje apod. narvané funkcemi.
Také nejsem přesvědčený o tom, že moderní soupravy jsou nějaká "výhra" na dlouhou dobu. Je to jako s ostatní elektronikou - prostě ta stará kvalitní značková to nové určitě daleko přežije. Moje stařičká MC-20 dodnes šlape bez jediného problému.
Takže Pavle, pokud Ti stačí k Tvému lítání funkce MC-15, tak bych z ní vyhodil ty NiCd dal tam tři LiOnky (jak to mám roky ve všech vysílačích co máme doma), případně do toho koupil ještě za 800,- CORONU (další přijímače za 400,-) a musí to chodit další roky v pohodě. MC-15 jsem míval před tou dvacítkou a opravdu má tuto nevýhodu, že nemá zálohovanou paměť a při vybití/odpojení zdrojů všechno nastavené zapomene. Ale pokud to "nežere" víc než má (což se dá změřit) a dají se tam kvalitní zdroje, tak to musí být v pohodě.
Jinak já jsem zvyklý mít i tu pultovku MC-20 ještě v dalším pultu. Rolling Eyes
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

Pavle,
jak už psal Zdeněk, je to o tom co chceš.
Já absolutně nesdílím nadšení z openTx a dalších podobných (Boříku neber to osobně).

Pokud chceš skutečně programovat a strávit fůru času vyptáváním se a procházením různých diskusí a hledáním odpovědi na prostou otázku "jak to mám vlastně nastavit" tak běž do openTx. Strojky s tímto sw jsou levnější právě proto, že tam není přidaná hodnota vývojáře, který už předpřipravil řešení na míru pro modeláře. Je to prostě otevřený inteface k hardware a milý uživateli: naklikej si to jak chceš, máš pole neomezené, ale když to uděláš blbě, tak se nediv. Dobrý software na míru nebyl, není a nikdy nebude "zadarmo".

Pokud chceš klasický vysílač pro modeláře tak bych se v té tvé cenové relaci poohlédl po Graupnerovi MC16, možná i MC20. (pokud chceš jít do nového strojku s přechodem na 2,4GHz pásmo). Nebudeš sice mít tolik "stupňů volnosti" v software, ale troufám si tvrdit, že budeš mít k dispozici vše co k řízení (v podstatě jakéhokoliv) modelu potřebuješ a navíce jedem bonus: to nastavování bude přehledné. tj nebudeš se muset bát, že když přestavíš nějaký parametr, bude toto mít fatální vliv na chování celého modelu. Prostě ten sw je udělán tak, že pracuje s "oborem hodnot a funkcí" nutných pro modeláže a "blbosti" nedovolí, a neřeší.

Futaba je o cosi dražší - hlavně pokud řešíš originál přijímače a protokol FASST, protože toto řešení prostě z principu není levné.


Uznávám, že o tomto mém zde uvedeném názoru můžeme dloooooooooouze polemizovat, určitě by padlo mraky argumentů pro i proti. Nicméně je to furt o tom (co jsem psal na začátku) a co je cílem. Zda "cesta" k řízení modelu, nebo řízení modelu jako takového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavel
Člen RC Fógli


Registrace: 9.10. 2007
Příspěvky: 2248
Bydliště: Nevojice

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 6:54 pm    Předmět: Citovat

Díky budu přemýšlet do tepla Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LUBOS
Člen RC Fógli


Registrace: 4.3. 2007
Příspěvky: 1276
Bydliště: BM

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 7:33 pm    Předmět: Citovat

Mám MX-16 S s Duplexem a v pohodě slouží víc jak dobře .Když érem říznu Graupner za to nikdy nemohl Very Happy nedám na MX-16tku dopustit.
_________________
PILATUS B 4 ,Pilatus, PC-6,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektronika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
Strana 15 z 17

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund