Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Laserové řezání
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Dílna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 8:04 pm    Předmět: Laserové řezání Citovat

Ahoj všichni.
Nemáte prosím někdo přístup k laserové řezačce, nebo neznáte někoho, kdo by za rozumnou cenu občas vyřezal pár (no pár Smile ) věcí z překližky?

Kamarádka se zabývá výrobou dekorativních předmětů a čas od času by potřebovala vyřezat nějaké doplňky.
Umí si udělat výstup pro řezačku v Inkscape, popřípadě se naučí i s jiným programem.

Předem díky za tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jemo
Člen RC Fógli


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Brno - Jehnice

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 8:17 pm    Předmět: Citovat

Co to zkusit tady ?

https://www.fablabbrno.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 8:27 pm    Předmět: Citovat

jemo napsal:
Co to zkusit tady ?

https://www.fablabbrno.cz/


Tam občas řeže taky, ale je závislá na firmě, pro kterou pracuje a která tam má registraci. Chodí tam dost nepravidelně a registrační kartu pro přístup jí půjčovat nechtějí.
Proto hledá i jiné možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 8:38 am    Předmět: Citovat

Mám ty nejlepší zkušenosti s touto firmou: https://www.lamastone.cz/
Vyřezávali mně přepážky na trup lodi - cca 15 přepážek, velikost kolem 35x20 cm, z 6 mm kvalitní překližky a platil jsem - včetně toho materiálu - kolem 900,-.
Ale hlavně super kvalita a jak jsem velká pečlivka, tak jsem byl naprosto spokojený. Firma je sice z Jablonce nad Nisou, ale přepážky poslali obratem, perfektně zabalené po třech do bublinkové fólie ... prostě maximální spokojenost.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 1:20 pm    Předmět: Citovat

Jé, o víkendu v Praze hoši neměli do čeho "říznout", mohli jí pomoci. Wink
https://fototereba.rajce.idnes.cz/PVA_Letnany_22.-23.2.2019#109.jpg
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 1:56 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
Jé, o víkendu v Praze hoši neměli do čeho "říznout", mohli jí pomoci. Wink
https://fototereba.rajce.idnes.cz/PVA_Letnany_22.-23.2.2019#109.jpg


Tak až bude další prezentace, tak ať dají vědět a ona něco nachystá.
Myslím, že by měli co ukazovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ondra
Člen RC Fógli


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 544
Bydliště: Brno - Štýřice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 7:55 pm    Předmět: Citovat

Kato napsal:
jemo napsal:
Co to zkusit tady ?

https://www.fablabbrno.cz/


Tam občas řeže taky, ale je závislá na firmě, pro kterou pracuje a která tam má registraci. Chodí tam dost nepravidelně a registrační kartu pro přístup jí půjčovat nechtějí.
Proto hledá i jiné možnosti.

Vstup do FabLabu je za 150 Kč/měsíc + 100 Kč vratná záloha na vstupní kartičku. To má jako smysl hledat něco jiného??
_________________
loď: remorkér Matylda, remorkér Cvalík
letadlo: slowflyer Lazy Bee, samokřídlo BeeEvolution
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 8:26 pm    Předmět: Citovat

arrow Ondra

Jde o to, že ona vlastní kartu nemá, chodí tam jako firma.
Nevím přesně, jak to tam funguje, ale podle toho, co mají na stránkách, projdeš nějakým vstupním školením a pak už si tu mašinu obsluhuješ sám,
což ona nedává, potřebuje někoho, kdo s tím umí. ...každej není "Ajnštajn" Ondro.
Ten, kdo to školení a kartu z jejich firmy má, tak zase většinou nemá čas se tomu věnovat.
Navíc tam dělali větší řezání před Vánocema a dopadlo to katastrofálně. Prodali jim nějakou nekvalitní překližku, která byla zvlněná a tvrdá a řezačka se tím z 60-ti % neprořezala (sám jsem viděl výsledek).
Pak jim tam někdo pomáhal z personálu a dopadlo to podobně ...po zvýšení výkonu řezačky byla úspěšnost o něco větší, ale co z toho vypadlo bylo zase spálené a moc se toho použít nedalo.
Nakonec použili 3 desky a z toho šlo 70 % do kamen.
A pokud chceš použít vlastní materiál, tak si ho tam musíš nechat schválit.
V případě, že se jim to nebude zdát, tak to budou zase jen vyhozené peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ondra
Člen RC Fógli


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 544
Bydliště: Brno - Štýřice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 10:44 pm    Předmět: Citovat

Kato napsal:
arrow Ondra

Jde o to, že ona vlastní kartu nemá, chodí tam jako firma.
Nevím přesně, jak to tam funguje, ale podle toho, co mají na stránkách, projdeš nějakým vstupním školením a pak už si tu mašinu obsluhuješ sám,
což ona nedává, potřebuje někoho, kdo s tím umí. ...každej není "Ajnštajn" Ondro.
Ten, kdo to školení a kartu z jejich firmy má, tak zase většinou nemá čas se tomu věnovat.
Navíc tam dělali větší řezání před Vánocema a dopadlo to katastrofálně. Prodali jim nějakou nekvalitní překližku, která byla zvlněná a tvrdá a řezačka se tím z 60-ti % neprořezala (sám jsem viděl výsledek).
Pak jim tam někdo pomáhal z personálu a dopadlo to podobně ...po zvýšení výkonu řezačky byla úspěšnost o něco větší, ale co z toho vypadlo bylo zase spálené a moc se toho použít nedalo.
Nakonec použili 3 desky a z toho šlo 70 % do kamen.
A pokud chceš použít vlastní materiál, tak si ho tam musíš nechat schválit.
V případě, že se jim to nebude zdát, tak to budou zase jen vyhozené peníze.

Ano, projdeš vstupním školením kde tě s daným strojem zaučí. A pro ajnštajny to právěže není, chodí tam lidi všech věků a schopností a naučí se to. Já tam potkal i nějakou babičku která cosi dělala jako dárek vnukům.
Materiál můžeš mít vlastní a ano schválení je potřeba – nicméně to se týká hlavně materiálů s neznámým složením, rozhodně ne dřeva. A pokud se laser neprořezal, tak se musí prostě jen přidat výkon, což ti právě ukážou na tom školení Wink
Mně spíš překvapuje ta všeobecná neochota se učit novým věcem, je to velká škoda Sad
_________________
loď: remorkér Matylda, remorkér Cvalík
letadlo: slowflyer Lazy Bee, samokřídlo BeeEvolution
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ondra
Člen RC Fógli


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 544
Bydliště: Brno - Štýřice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 10:54 pm    Předmět: Citovat

A ještě k té obsluze – v podstatě pořád je u těch strojů někdo, kdo tomu rozumí a pomůže. Je tam prostě "komunita" lidí a rádi poradí, stačí se jich zeptat. Já se ptám skoro furt.
_________________
loď: remorkér Matylda, remorkér Cvalík
letadlo: slowflyer Lazy Bee, samokřídlo BeeEvolution
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kato
Člen RC Fógli


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 1034
Bydliště: Brno - Lesná

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 11:29 pm    Předmět: Citovat

Ondra napsal:
...mně spíš překvapuje ta všeobecná neochota se učit novým věcem, je to velká škoda Sad

Ondro - je to ženská a moderní technologie je pro ni španělská dědina a bojí se toho.

A nevím, jestli tak docela čteš, co kdo píše ...já psal, že jim tam potom nějaký člověk výkon řezačky zvýšil, ale pak to šlo do kytek, protože to bylo spálený a nedalo se to použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2019 11:55 pm    Předmět: Citovat

Mám zkušenost, že jak se kolem nějakého stroje pohybuje víc lidí, je to špatně a většinou je ten stroj natolik rozhašený, že je téměř nepoužitelný. Pokud se o něco stará jedna konkrétní osoba, tak je to v cajku - jinak je ztráta času se k takovému stroji dostat.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra
Člen RC Fógli


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 544
Bydliště: Brno - Štýřice

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2019 9:18 am    Předmět: Citovat

Hele tak abychom si rozumněli – já se tobě/jí snažil pomoct a nabízel jsem možnost za 150 Kč/měsíčně přístup ke dvěma laserům v ceně přeš 1,5 mil. korun. K tomu je zdarma školení, zdarma pomoc lidí na místě, zdarma různé příručky i návod na Inkscape, zdarma nastavení laseru na různé materiály http://wiki.fablabbrno.cz/stroje/laserova-rezacka-speedy-300, zdarma analýza doneseného materiálu s neznámým složením na spektrometru. Jestli ji vadí se s tím naučit (tak jako se tam naučily desítky jiných ženských starých i mladých), tak budiž, cpát jí to nebudu a přeju fakt hodně štěstí při hledání jinde. A nebo buď frajer a jdi tam s ní společně a naučíte se to oba, když se toho teda ženský "bojí". Jestli si ale myslí, že jí někdo jiný dá za "rozumnou" cenu přístup k vybavení za milion+, tak to nevím co k tomu dodat – ti lidi/firmy ta zařízení splácí a musí si na sebe vydělat.

To že měla nějaké problémy s opalem je přirozené, co s tím by se dozvěděla na onom školení.

A k poznámce Boříka – stroje jsou samozřejmě servisované a udržované. Laser je pravidelně čištěn – kdy byl čištěný naposled můžeš sledovat online zde: http://now.fablabbrno.cz (dole "Speedy 300")

Je to prostě věčná klasika – kdo opravdu chce, ten hledá jak (to udělat). Kdo nechce, ten hledá proč (by to nešlo) Rolling Eyes
_________________
loď: remorkér Matylda, remorkér Cvalík
letadlo: slowflyer Lazy Bee, samokřídlo BeeEvolution
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2019 11:45 am    Předmět: Citovat

Díváš se na to, Ondro, dost svým jednostranným pohledem - člověka, který je v této oblasti sběhlý a má velmi dobré zkušenosti s těmito zařízeními. Jenže jsou lidé, kteří tomu moc ( nebo skoro vůbec ) nerozumí, ale mají představu, co chtějí ( třeba umí dobře vyřezávat lupínkovu pilečkou, ale jak si poradit s nějakým složitějším strojem neví - nebo mají strach, aby něco nepokazili - hlavně když ví, že ten stroj je pěkně drahý a nebo se cítí trochu trapně, když se mají ptát na - pro někoho jiného - naprosto stupidní věci ).
Vidím to doma: Mamce jsem pořídil novou kuchyň - umí výborně vařit, ale naučit ji ovládat troubu, mikrovlnku, varnou desku, myčku ... to byla pořádná a pro mě hodně náročná a dlouhá práce.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra
Člen RC Fógli


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 544
Bydliště: Brno - Štýřice

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2019 12:54 pm    Předmět: Citovat

Bořík napsal:
Díváš se na to, Ondro, dost svým jednostranným pohledem - člověka, který je v této oblasti sběhlý a má velmi dobré zkušenosti s těmito zařízeními. Jenže jsou lidé, kteří tomu moc ( nebo skoro vůbec ) nerozumí, ale mají představu, co chtějí ( třeba umí dobře vyřezávat lupínkovu pilečkou, ale jak si poradit s nějakým složitějším strojem neví - nebo mají strach, aby něco nepokazili - hlavně když ví, že ten stroj je pěkně drahý a nebo se cítí trochu trapně, když se mají ptát na - pro někoho jiného - naprosto stupidní věci ).
Vidím to doma: Mamce jsem pořídil novou kuchyň - umí výborně vařit, ale naučit ji ovládat troubu, mikrovlnku, varnou desku, myčku ... to byla pořádná a pro mě hodně náročná a dlouhá práce.
No ale naučila se to, ne? Jasně, někomu to jde líp, někomu hůř. Já jen nerozumím té neochotě to vůbec zkusit, to je celé.
_________________
loď: remorkér Matylda, remorkér Cvalík
letadlo: slowflyer Lazy Bee, samokřídlo BeeEvolution
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Dílna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund