Hlavní menu
· Úvodní strana
· O klubu
· Členové klubu
· Hangár
· Svahy
· Lodě
· Auta
· Dílna
· Elektronika
· Fórum
· Fotogalerie
· Videogalerie
· Počasí v Brně
· Downloads
· Odkazy
· Seznam témat
· Archív článků
· Top 10
· Můj účet
Přihlášení (registrace)
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód:
Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
TopList
RSS/XML
· RSS 0.91
· RSS 2.0
· Atom
Partnerské stránky
MoNaKo - Modelařina Na Koleně

Tug Towing CZ

MK ALKA Žatčany
Forums

RC Fógli
Fórum nejen pro členy klubu
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím rady začátečníkovi :-)
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukbi
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 4:20 pm    Předmět: Prosím rady začátečníkovi :-) Citovat

Dobrý den.Nedávno jsem dostal od kamaráda letadlo z (asi) EPP.Není s ním nic uděláno takže bych ho chtěl zprovoznit do provozu schopného stavu.Jsem úplný začátečník takže toho moc nevím jen prohlížím stránky,různe rady atd. a podle toho zkouším.Jako první jsem potřeboval udělat novou výškovku,jelikož ta stará byla rozežraná od obyčejného vteřinového lepidla.To se mi podařilo,místo 2mm EPP jak je na originálu,jsem koupil 3mm,snad to nebude vadit.Vyřiznul jsem díly podle originálu skalpelem.Teď mám ovšem problém.Na ocasní části je to rozleptáno více (viz. foto) a nevím jestli to můžu zarovnat a směrovku trošku zkrátit aby nevadila výškovce.Nevím jestli dobře chápete.Snad obrázky pomůžou.Další več je jetli mám ocas zkrátit rovně a nebo náklonem????Protože originálně je to náklon ale to se mi nezdá aby výškovka byla nahnuta směrem dopředu.Prosím o jakékoli rady.Předem děkuji.Lukbi

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 7:27 pm    Předmět: Citovat

ten materiál bude spíš EPS než EPP (polystyren, ne polypropylen), i to, z čeho jsi udělal náhradní výškovu.
Ohryzanou kýlovku bych asi zabrousil a vykašlal se na ni, úhel výškovky bych dodržel , protože poloha výškovky a křídla vůči ose trupu mají zásadní vliv na chování letadla (pokud to teda někdo s daným nastavením zalítá a prohlásí za letuschopné). Ten tvar výškovky je zajímavý... Snad by se dala směrovka zdola šikmo seříznout , aby mohla chodit nad výškovkou.
Jinak ta směrovka na to, že má to ledadlo řídit, nijak extra velká není, snad to s ní bude aspoň trochu zatáčet....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 9:26 pm    Předmět: Citovat

pop napsal:
... Snad by se dala směrovka zdola šikmo seříznout , aby mohla chodit nad výškovkou...

Éro sice neznám, ale podle fotek to má mít určitě Téčko (tj. výškovku nahoře). Jak píše Pop, ten sklon usazení výškovky, je nutno zachovat.
Jinak bych tu opravu a kompletaci neřešil "na dálku" po netu, ale poprosil bych nějakého ochotného modeláře z okolí o pomoc. O záletu nemluvě!
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pop
Člen RC Fógli-MODERÁTOR


Registrace: 27.12. 2006
Příspěvky: 1672
Bydliště: Brno - Bystrc

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 10:14 pm    Předmět: Citovat

hm, tak že by to mělo výškovku nahoře, to mne ani nenapadlo Embarassed ale asi to tak bude... ta mezera pod směrovkou je tak na list papíru Smile
To teda bude nutné kýlovku nahoře vyspravit a ne zabrousit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martas
Mazák
Mazák


Registrace: 21.10. 2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Brno - Černovice

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 11:50 pm    Předmět: Citovat

Nechci vypadat jako vrtal, ale když se na to éro dívám tak bych ho jako začátečník radši ani neosazoval - bude to rozhodně EPS ne EPP - tudíž křehké a ta koncepce ve mě taky nebudí důvěru Rolling Eyes Jestli můžu tak bych doporučil přišetřit cca 200 - 400Kč a poohlídnul se po nějakém ušákovi z EPP (např. Fík, Fénix...) a do něj pajšl (jestli teda je) nainstalovat Wink
Pokud ale do toho půjdeš, pak myslím, že stačí tu horní plošku na směrovce nastavit kusem polyše a upravit tam sedýlko pr výškovku. Jo a tu směrovku bych asi zvětšil Cool
_________________
CH 63 hangár rozprodán... dolétán a rozdán, ale jednou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 8:27 am    Předmět: Citovat

Martas napsal:
... Jo a tu směrovku bych asi zvětšil Cool

Vůbec nechápu, co se vám na té směrovce nelíbí. To není 3Dčko, ale éro pro lítání velkých oblouků, osmiček, apod. Čím míň do toho začátečník bude "hrabat" (čím míň to bude řídit) tím lépe to poletí. Very Happy
Na směrovku bych nic nenadlepoval, ale odříznul bych tu poleptanou část a podle toho odříznul i kousek toho zešikmení horní části pohyblivé části směrovky.
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martas
Mazák
Mazák


Registrace: 21.10. 2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Brno - Černovice

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 10:55 am    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
Martas napsal:
... Jo a tu směrovku bych asi zvětšil Cool

Vůbec nechápu, co se vám na té směrovce nelíbí. To není 3Dčko, ale éro pro lítání velkých oblouků, osmiček, apod. Čím míň do toho začátečník bude "hrabat" (čím míň to bude řídit) tím lépe to poletí. Very Happy
Na směrovku bych nic nenadlepoval, ale odříznul bych tu poleptanou část a podle toho odříznul i kousek toho zešikmení horní části pohyblivé části směrovky.

Nebo tak... Wink Na té směrovce se mi nelíbí, že si myslím, že nebude fungovat vůbec (opravoval jsem podobný éro synovcům) a to myslím ani začátečníkovi neprospěje Rolling Eyes Ale nemusím mít pravdu - třeba je to vynikající letadlo na začátek Rolling Eyes
_________________
CH 63 hangár rozprodán... dolétán a rozdán, ale jednou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lukbi
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 2:59 pm    Předmět: Citovat

Díky za rady ale jelikož mi tady nikdo dlouho neporadil,tak jsem to vyřešil tak,že ohryzanou část jsem zkrátil ale rovně Embarassed protože všechny fotky co jsem našel ohledně letadel mají výškovku rovně a ne ze šikma.Uvidím,maximálně to nepoletí.Fakt nevím co je to za matroš,jak říkám dostal jsem to od kámoše bez krabice jen tak.A materiál ze kterého jsem vyřezal výškovku je depron.To je co? Confused Jinak taky uvnitř modelu byly plátky balzy jako konstrukce,jenomže byly ohnuté do vrtule,nevím proč,tak jsem na netu našel,že se mají 3 minuty vyvařit v horké vodě,pak něčím zatížit a nechat vysušit.Tak jsem to udělal,2 plátky se stejně pak zpátky ohly tak jak byly a 2 se kompletně rozmočili,jelikož byly složené ze tří dílů(viz. foto) Nechápu proč.Tak jsem zajel do modeláře a koupil 4mm balzu,obkreslil staré díly na papír,vystříhl je a nalepím je na balsu a vyřežu znova.Snad to k něčemu bude.Jak říkám, jsem prostě ZAČÁTEČNÍK Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukbi
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 3:21 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
pop napsal:
... Snad by se dala směrovka zdola šikmo seříznout , aby mohla chodit nad výškovkou...

Éro sice neznám, ale podle fotek to má mít určitě Téčko (tj. výškovku nahoře). Jak píše Pop, ten sklon usazení výškovky, je nutno zachovat.
Jinak bych tu opravu a kompletaci neřešil "na dálku" po netu, ale poprosil bych nějakého ochotného modeláře z okolí o pomoc. O záletu nemluvě!


Máš pravdu má to být téčko.Ale jestli bude,kdo ví Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukbi
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 3:27 pm    Předmět: Citovat

ZdeněkMKALKA napsal:
Martas napsal:
... Jo a tu směrovku bych asi zvětšil Cool

Vůbec nechápu, co se vám na té směrovce nelíbí. To není 3Dčko, ale éro pro lítání velkých oblouků, osmiček, apod. Čím míň do toho začátečník bude "hrabat" (čím míň to bude řídit) tím lépe to poletí. Very Happy
Na směrovku bych nic nenadlepoval, ale odříznul bych tu poleptanou část a podle toho odříznul i kousek toho zešikmení horní části pohyblivé části směrovky.


Ještě než jsi tohle napsal jsem s tím udělal tohle

Snad to nebude moc vadit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZdeněkMKALKA
Mazák
Mazák


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 853
Bydliště: Žatčany

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 10:07 pm    Předmět: Citovat

To nepoletí. Ten původní úhel uložení výškovky měl své opodstatnění. Vůbec nejde o rovinu vůči trupu, ale oproti náběhu křídla.
_________________
kanál 65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 10:56 pm    Předmět: Citovat

Je to nějaký divný .... spíš mně to připomíná házedlo. Nějak mi tam chybí motory na křídlech ( aspoň teda podle tvaru trupu ) a zatím jsem neviděl žádnou zmínku o RC vybavení - i když ty otvory v balzové překližce by mohly být pro serva.
Jinak k tomu úhlu výškovky - tak, jak je to seříznuté, to opravdu s největší pravděpodobností nepoletí - spadne to po šňupáku do země. Aby to letělo, měl by být úhel náběhu křídla vůči výškovce něco kolem +2 stupňů.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukbi
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá únor 04, 2011 7:19 pm    Předmět: Citovat

No házedlo to není.Původně to mělo mít dva motory na křídlech ale ty jsem k tomu nedostal.Tak s tou výškovkou jsem to asi p....ral.Ty balsy tam jsou kvůli rc vybavení.Ale plánuju že bych uříz čumák a dal tam jeden motor dopředu.Takže otázka zní,můžu tam mít jen jeden motor ikdyž je to konstruované na dva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bořík
Mazák
Mazák


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 1328
Bydliště: Brno-Maloměřice

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 12:27 am    Předmět: Citovat

není problém tam dát místo dvou motorů jeden, ale otázkou je, jestli se to vůbec vyplatí. Jednak to nebude vypadat nějak moc vábně, ale to nemusí být až tak důležité. Spíš je třeba se zamyslet nad vyztužením trupu vpředu, protože původní konstrukce s tím nepočítala a motor přece jenom něco váží a nesmí se z toho měkkého materiálu jen tak vytrhnout. A dále je nutné rozvrhnout umístění RC vybavení tak, aby bylo těžiště zhruba v 1/3 hloubky křídla od náběžné hrany. V úvahu je také potřeba brát to, že náhon pohyblivých částí ocasních ploch do T je obtížnější, než u klasicky umístěné výškovky dole u trupu.
Pro šikovného začátečníka by to neměl být neřešitelný problém, ale je pravda, že si tím vším všechno dost komplikuješ.
Tím Tě nechci odrazovat od vyšlapávání takovéto ne právě rovné cestičky, ale jako první model bych to nedoporučoval.
_________________
Vlaštovka z papíru, lodička z kůry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukbi
Pokročilý
Pokročilý


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 10:35 am    Předmět: Citovat

Budu na to všechno myslet Smile zatím to vypadá takto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra RC Fógli -> Elektropohon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © 2006-2022 MK RC Fógli Brno z.s.


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund