Nabíječka

Od motorů po vysílačky
Odpovědět
pavel
Člen RC Fógli

Nabíječka

Příspěvek od pavel »

Ahoj přátelé, opět jsem tu s dotazem a zkušenosti popřípadě doporučení ohledně nabíječek dík:

https://www.rcprofi.cz/files/rcprofi-cz ... 2x130w.jpg
Bořík

Re: Nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Za tu cenu bych raději bral dvě stejné menší nabíječky s externím napájecím zdrojem.
liberk
Člen RC Fógli - moderátor

Příspěvek od liberk »

Já mám tuhle:
https://rcstudio.cz/cs/nabijece/691-hot ... 0w-dc.html
a jsem s ní max. spokojený. A navíc, oproti té tvé, je o dost levnější, menší, lehčí, výkonnější, ... ( a má barevný displej ;) ). Jak píše Bořík, za ty peníze je tamta moc drahá.
Multiplex Funracer, Delta Wing JET, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION old, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
Bořík

Příspěvek od Bořík »

Tu Hotu mám také a jsem s ní docela spokojený. Docela proto, že má jednu dost nepochopitelnou vadu: neumí počítat vybitou kapacitu ( při interním vybíjení ). Problém je v tom, že vybitý náboj se počítá pouze z vybíjení a ne souběžně z vybíjení a srovnávání.
výtažek z jiného fóra :
Dnes jsem dostal nabíječku Hota D 6 DC a zkoušel jsem interní vybíjení - nastavil vybíjecí proud na 3A ( maximum ) a připojil tříčlánek Lipolek. A vybíjení se nastavilo na -0.4A a to tak zůstalo. Nabíječka by měla umět vybíjet 2x15W ( 15W na kanál ) a když to vynásobím, tak 11V ( tříčlánek ) x 0.4A = 4.4W .... nevíte někdo, proč tak málo ? Těším se na externí vybíjení ( odpory zatím ještě z Číny nedošly ), ale přece jenom by to chtělo s tím interním vybíjením trochu přitlačit na výkonu.
Odpověď pana Urbánka:
Hota nema merak proudu na balancnim konektoru, tzn ukazuje jen cast vybijeciho proudu. Celkova vybijeci zatez je 15W a z toho 10W na balancaku tzn ukazhuje jen do 5W z hlavniho portu.
liberk
Člen RC Fógli - moderátor

Příspěvek od liberk »

To máš pravdu, ale troufnu si odhadnout (jak znám Pavla a míru jeho využití nabíječky), že tohle je to poslední, co by mu na ní vadilo :D
Já mám vybíjení baterek do storage už několik let vyřešeno tímhle:
https://emotors.cz/cs/root/7731-fd200.html
Jednoduchá obsluha a vybíjí to velice rychle, protože si můžeš nastavit velké vybíjecí proudy. Takže interní vybíjení mé nabíječky mě nezajímá.
Multiplex Funracer, Delta Wing JET, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION old, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
Bořík

Příspěvek od Bořík »

Také jsem o takové mašince uvažoval, ale nakonec jsem ji nekoupil, protože jsem na ní nenašel servisní konektor. Takže jsem vzal kus hliníkového profilu, u strýčka Wonga koupil výkonové odpory a doma našel 4 PC ventilátory a dal to dohromady. Takže s tím Hotem z jednoho kanálu vybíjím a na ten druhý kanál připojím ten externí vybíječ. A jsem relativně spokojený, protože to sice není podle mých představ ( to by muselo umět počítat každý článek zvlášť a zároveň i balancovat ), ale účel to jakž-takž splní a tak už do toho nebudu vrážet víc financí. jako čerstvě předčasný důchodce musím šetřit. :lol: :lol:
Odpovědět