Nabíječka

Od motorů po vysílačky
Odpovědět
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Nabíječka

Příspěvek od pavel »

Ahoj přátelé, opět jsem tu s dotazem a zkušenosti popřípadě doporučení ohledně nabíječek dík:

https://www.rcprofi.cz/files/rcprofi-cz ... 2x130w.jpg
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Za tu cenu bych raději bral dvě stejné menší nabíječky s externím napájecím zdrojem.
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Nabíječka

Příspěvek od liberk »

Já mám tuhle:
https://rcstudio.cz/cs/nabijece/691-hot ... 0w-dc.html
a jsem s ní max. spokojený. A navíc, oproti té tvé, je o dost levnější, menší, lehčí, výkonnější, ... ( a má barevný displej ;) ). Jak píše Bořík, za ty peníze je tamta moc drahá.
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Tu Hotu mám také a jsem s ní docela spokojený. Docela proto, že má jednu dost nepochopitelnou vadu: neumí počítat vybitou kapacitu ( při interním vybíjení ). Problém je v tom, že vybitý náboj se počítá pouze z vybíjení a ne souběžně z vybíjení a srovnávání.
výtažek z jiného fóra :
Dnes jsem dostal nabíječku Hota D 6 DC a zkoušel jsem interní vybíjení - nastavil vybíjecí proud na 3A ( maximum ) a připojil tříčlánek Lipolek. A vybíjení se nastavilo na -0.4A a to tak zůstalo. Nabíječka by měla umět vybíjet 2x15W ( 15W na kanál ) a když to vynásobím, tak 11V ( tříčlánek ) x 0.4A = 4.4W .... nevíte někdo, proč tak málo ? Těším se na externí vybíjení ( odpory zatím ještě z Číny nedošly ), ale přece jenom by to chtělo s tím interním vybíjením trochu přitlačit na výkonu.
Odpověď pana Urbánka:
Hota nema merak proudu na balancnim konektoru, tzn ukazuje jen cast vybijeciho proudu. Celkova vybijeci zatez je 15W a z toho 10W na balancaku tzn ukazhuje jen do 5W z hlavniho portu.
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Nabíječka

Příspěvek od liberk »

To máš pravdu, ale troufnu si odhadnout (jak znám Pavla a míru jeho využití nabíječky), že tohle je to poslední, co by mu na ní vadilo :D
Já mám vybíjení baterek do storage už několik let vyřešeno tímhle:
https://emotors.cz/cs/root/7731-fd200.html
Jednoduchá obsluha a vybíjí to velice rychle, protože si můžeš nastavit velké vybíjecí proudy. Takže interní vybíjení mé nabíječky mě nezajímá.
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Nabíječka

Příspěvek od Bořík »

Také jsem o takové mašince uvažoval, ale nakonec jsem ji nekoupil, protože jsem na ní nenašel servisní konektor. Takže jsem vzal kus hliníkového profilu, u strýčka Wonga koupil výkonové odpory a doma našel 4 PC ventilátory a dal to dohromady. Takže s tím Hotem z jednoho kanálu vybíjím a na ten druhý kanál připojím ten externí vybíječ. A jsem relativně spokojený, protože to sice není podle mých představ ( to by muselo umět počítat každý článek zvlášť a zároveň i balancovat ), ale účel to jakž-takž splní a tak už do toho nebudu vrážet víc financí. jako čerstvě předčasný důchodce musím šetřit. :lol: :lol:
Odpovědět