Pultová RC souprava

Od motorů po vysílačky
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od Bořík »

Těch přijímačů, kompatibilních s Futabou, je celkem dost. Je spíš problém sehnat jednoduchý levný přijímač kompatibilní s protokolem FrSky ACCST.
pro novější protokol ACCESS levné přijímače v podstatě nejsou.
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od liberk »

pavel píše: 02 črc 2022 10:35 ... omezený dosah 20m,100m, 500m ...
Omezený dosah - měl bych strach to použít jinde než v tělocvičně. Podle mě je to přijímač pro lítání kolem hlavy. S největší pravděpodobností bys asi problém neměl, ale náhodou si zalítneš větší oblouk dál od sebe, zrovna bude blbá poloha antén vysílač/přijímač a neštěstí je hotovo. Já bych to nekupoval.
Jak jsem psal výše, nejlepší u Futaby na poměr cena/výkon je protokol FASST. Ty přijímače s protokoly T-FHSS a S-FHSS mají svá omezení. Viz výše.
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Takže ten FRSKY je OK třeba do FunCuba ?
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od liberk »

Ano, tenhle konkrétní přijímač FrSKY TFR6-A 7CH FASST je "plnodosahový" přijímač, který můžeš použít do jakéhokoliv éra (třeba i FunCuba) na vzdálenost kam až uvidíš (i neuvidíš). Sám ho taky používám. S malým dosahem (a prodejci to u nich vždycky píší) je např. ten FUTABA R2106GF, který jsi nám ukázal na fotce dříve. Stručně řečeno, pokud u přijímače neuvidíš nic o dosahu, tak ho má maximální. Jen u těch s malým dosahem to prodejci zmiňují.
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Dík za info ...
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od Bořík »

Trochu mi uniká, proč k Futabě použít přijímač FrSky ( byť pro Futabu ) a ne přímo přijímač Futaba. Stejně tak mi připadá přirozené, že k vysílači FrSky použiju přijímač FrSky ( pokud třeba nejde o citelně levnější kompatibilní přijímač jiné značky ).
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od liberk »

Bořík píše: 03 črc 2022 13:54 ... proč k Futabě použít přijímač FrSky ( byť pro Futabu ) a ne přímo přijímač Futaba...
Jde čistě jen o peníze. Koukni kolik stojí originály od Futaby. To jsme na cenách jako třeba od Jetiho. Navíc ty levnější "kopie" jsou už léty vyzkoušené (nejenom mnou), takže je možné je dávat do jakýchkoliv letadel (mám je všude). Jediný originál mám ten, co jsem dostal k vysílačce :lol:
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Přesně když potřebuješ 4 kousky bez telemetrie proč do toho valit tisíce třeba do samokřídla :shock:
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od Bořík »

Jo, to chápu. Stejný problém mám s FrSky. Potřebuji 14 přijímačů do tanků a dalších vozidel a to se pak dost prodraží.
Odpovědět