Pultová RC souprava

Od motorů po vysílačky
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Abych rozšířil nové fórum o příspěvky tak dávám do placu prosbu o rady, zkušenosti, doporučení s výběrem nové soupravy, vybavení, baterie, dostupnost příjmačů, podmínka je pultovka co jsem našel dostupné a připadly v úvahu:

Jeti DC14
Graupner MC 28
Futaba FX 36

Díky za komenty

PS: Tatranku jsem zavrhl :D
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od liberk »

Zopakuji, co jsem ti už říkal - já bych šel do Futaby 16SZ. Jediné, co si musíš udělat je pult, jinak je sw vybavením úplně stejná jako "36" a ušetříš 11 tisíc. A používal bych protokol FASST, protože na něj seženeš v Číně i u nás plno levných přijímačů (cca 1/3 ceny originálů). Ještě by šly používat protokoly T-FHSS a S-FHSS, které taky mají levnější přijímače, ale s těmi zkušenosti nemám.
Jeti je dražší a ještě si musíš dokupovat další funkce. O ceně přijímačů radši ani nemluvím.
Ke Graupnerovi ti neřeknu nic, o něm přehled nemám. K němu se ti možná vyjádří POP.
Asi nejlevnější a vůbec nejlepší poměrem cena/výkon by byla "tatranka", ale tu jsi zavrhl :roll:
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Hezký, já jsem zdůraznil pultovku ,,,,nechci nic jinýho :shock:
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Takže Futaba vyhrává ? bude doo smrti ... :o
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od liberk »

Nespěchej, třeba se ti ještě někdo ozve se svým názorem. Já bych se u tak zásadního kroku neunáhloval, přece jen jsou to velké peníze a důležité rozhodnutí na roky dopředu.
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Jasněže nespěchám sbírám info, investice je plánována na 1. kvartál 2023 :D
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od Bořík »

Co je to "tatranka" ??
Kdybych si měl vybrat rádio a nekoukal na peníze, tak určitě Jeti. Futaba má o něco málo lepší protokol, ale jinak je Jeti světová špička. A hlavně nebude problém se servisem. Graupner je v posledních pár letech úplně mimo hru. Zaspal dobu a nic nového nevydal. Prostě se plácá na hranici zániku.
pavel
Člen RC Fógli
Příspěvky: 78
Registrován: 28 dub 2022 07:58

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pavel »

Jeti skříň údajně chladí na koule ,, :lol:
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od Bořík »

Pokud je to pravda, tak Jeti určitě udělá "zimní" variantu, která bude naopak koule vyhřívat.
Uživatelský avatar
pop
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 70
Registrován: 27 dub 2022 20:10

Re: Pultová RC souprava

Příspěvek od pop »

Pavel pořádá výběrové řízení s podmínkami ušitými na předem známého výherce. Kup si Jeti a měj z ní radost. To znamená, že nesmíš říct manželce, co tě ta.sranda stála. A nestěžuj si pak, že ten kus kovové ofrézované slitiny je studený a z té váhy tě bolí za krkem :mrgreen: .
Odpovědět