Pokec

Aneb co se jinam nevešlo
Uživatelský avatar
Leon
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2023 16:19
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Leon »

liberk píše: 01 srp 2022 21:39 Souhlasím s vámi, je to škoda. Nicméně je to realita. Pamatuji doby, kdy jsme u nás v klubu všichni překotně něco stavěli, upravovali, měnili vybavení, probírali to mezi sebou a zároveň se k těm diskuzím na fóru přidávali i další a dost se diskutovalo. Ne že bychom dnes nic nedělali a nebo už všechno znali, ale přece jen už toho za ta léta nepotřebujeme moc probírat. Pokud mohu mluvit za sebe, tak mám modely se kterými už létám dlouho a mám na nich všechno vychytané. A když už si pořídím něco nového, tak je to většinou "kuličkový" model, který je osazen od výrobce a stačí ho jen zalétnout. A nebo dokonce je od výrobce (např. Multiplex) už tak nastavený, že nepotřebuje ani dotrimovat :roll:
A tipuju, že nějak podobně jsou na tom i ostatní. A taky jsme všichni časem tak nějak zvolnili a už s tím modelařením tolik nedivočíme jako dříve. Takže ono pak vlastně není moc co probírat.
A bohužel se nikdo z návštěvníků (nečlenů) nepustí sám do rozvoje nové diskuze na nějaké téma. Tož tak.
Zdravím vás kolegové :) Dnes je spousta modelářů již nějakou dobu přesunuta v diskusních skupinách na sociálních sítích, je to pro ně možná pohodlnější, než vyhledávat klasická diskusní fóra, možná hlavně pro ty mladší. Já osobně toho moc přítel nejsem, ty nestrukturované příspěvky na modelářském Facebooku jsou nepřehledné, za měsíc už tam člověk nic zpětně nenajde, jak se tam příspěvky vrší jeden na druhý a krom toho, jsem spíš ze staré školy, takže sociální sítě nepoužívám, krom té vynucené registrace na FB kvůli modelářským skupinám.
No, jestli vám to nějak pomůže, přidal jsem vaše fórum do seznamu modelářských diskusních fór na naší FreeRC kecárně pro letecké modeláře ;)
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?f=52&t=795

Přeji mnoho štěstí při rozjezdu tohoto nového diskusního fóra!
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pokec

Příspěvek od Bořík »

Jakákoli diskuze na Facebooku je čiré zoufalství - absolutně nepřehledné, nejsou tam žádná skupinová témata, modely rozdělené podle typu nebo podle třídy ... prostě chaos a za týden je problém se k něčemu vrátit. Dlouhou dobu jsem byl bez facebooku a tam jsem se přihlásil jen proto, že je tam skupina lidí, co se zajímá 3D tiskem tanků a tak je aspoň trochu možné se podívat, co nového je k dispozici. Velmi bych uvítal klasiku, jako je třeba tady, kde by bylo mnohem snadnější cokoli najít a neprobírat se haldami příspěvků, které jsou o úplně něčem jiném.
Bohužel FB vládne světem a tak nezbývá, než jen vzdychat a rozčilovat se nad nepřehledným množstvím příspěvků o všem možném.
Odpovědět