Pokec

Aneb co se jinam nevešlo
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pokec

Příspěvek od Bořík »

Je to škoda, dalo práci to fórum vypiplat a nakonec skoro nikdo sem nechodí. Jako by nikdo nic nestavěl, nemodelařil, nerozbíjel a nepotápěl.
Uživatelský avatar
kazos
Příspěvky: 14
Registrován: 06 črc 2022 11:11

Re: Pokec

Příspěvek od kazos »

jo jo pravdu mas je to skoda
Uživatelský avatar
liberk
Člen RC Fógli - moderátor
Příspěvky: 199
Registrován: 26 dub 2022 21:53
Bydliště: Brno-Líšeň

Re: Pokec

Příspěvek od liberk »

Souhlasím s vámi, je to škoda. Nicméně je to realita. Pamatuji doby, kdy jsme u nás v klubu všichni překotně něco stavěli, upravovali, měnili vybavení, probírali to mezi sebou a zároveň se k těm diskuzím na fóru přidávali i další a dost se diskutovalo. Ne že bychom dnes nic nedělali a nebo už všechno znali, ale přece jen už toho za ta léta nepotřebujeme moc probírat. Pokud mohu mluvit za sebe, tak mám modely se kterými už létám dlouho a mám na nich všechno vychytané. A když už si pořídím něco nového, tak je to většinou "kuličkový" model, který je osazen od výrobce a stačí ho jen zalétnout. A nebo dokonce je od výrobce (např. Multiplex) už tak nastavený, že nepotřebuje ani dotrimovat :roll:
A tipuju, že nějak podobně jsou na tom i ostatní. A taky jsme všichni časem tak nějak zvolnili a už s tím modelařením tolik nedivočíme jako dříve. Takže ono pak vlastně není moc co probírat.
A bohužel se nikdo z návštěvníků (nečlenů) nepustí sám do rozvoje nové diskuze na nějaké téma. Tož tak.
Zero A6M2 - 3D, Multiplex Funracer, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution, Delta Wing JET
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pokec

Příspěvek od Bořík »

Vždycky se dá najít téma, o kterém se dá pokecat a nemusí to zrovna být o modelářství. Staletí se chodilo do hospody na pokec a teď, když můžeme kecat přímo z domu, jsme líní něco naťukat do klávesnice. Mě osobně by třeba zajímalo, jak je to s receptem na domácí samohonku od vojína Čonkina: na kilo hoven kilo cukru. Docela by mě to zajímalo, jestli by to mohlo fungovat a jestli to už někdo zkoušel. Já zatím na to nenašel odvahu - mám obavu z toho kila cukru.
Uživatelský avatar
kazos
Příspěvky: 14
Registrován: 06 črc 2022 11:11

Re: Pokec

Příspěvek od kazos »

no ty vole to kilo cukru bude mozna moc ale nevim :lol:
Uživatelský avatar
Maximux
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2022 09:44
Bydliště: Brno Bohunice

Re: Pokec

Příspěvek od Maximux »

Nazdárek pánové.
Tak jsem se opět po čase stavil na kus řeči.
Prostě se tak stane, že člověk potřebuje přeskládat své priority.
Lodě i letadla mám na policích, zaprášené. Svého upraveného EasyStara jsem si odnesl před před pár lety z pole v igelitce a od té doby na to nešáhl. 3D akrobat zdobí zeď v práci již tři roky. Párkrát jsem byl v Líšni vylovit po poryvech větru své samokřídlo ze stromů a doteď jsem nevyměnil prasklé páky a nedej bože serva. Při stěhování vzaly za své některé díly lodí a ještě jsem to nedal dohromady. Rozdělaný rybářský člun Antje je pořád ve stejném stavu již 5 let. Plachetnice je krásným doplňkem v obýváku také už třetím rokem.

K tomu jsem si udělal revizi v bateriích a jde vše z baráku, nemám zájem vyhořet.

No... Zatím jsem udělal první krok... Opět se zaregistroval na novém webu Rcfogli.
Snad se to bude stupňovat a krom účasti v diskusi naskočím opět na vlnu RC a modelařině obecně
Mějte se hezky, eM.
Uživatelský avatar
Maximux
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2022 09:44
Bydliště: Brno Bohunice

Re: Pokec

Příspěvek od Maximux »

Juhůůů... A podařilo se mi zachránit původního avatara (obrázek) :P
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pokec

Příspěvek od Bořík »

Přeju Ti hodně modelářských úspěchů, ale v poslední době jsem spíš pesimista. Modeláři vymírají rychleji než jepice a akcí taky moc není - aspoň ne takových, co by mně zajímalo. A tak si 3D tisknu a tisknu a tisknu ....
guchar
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub 2022 21:09

Re: Pokec

Příspěvek od guchar »

_ BTW(Čonkin) Ano moc cukru. Váhově Čonkin trus 4 : 1 s krystalem. Jinak vysoká koncentrace alkoholu zabije kvasinky a zbývá nevykvašený cukr.
NAPROTI TOMU POCITOVĚ
Podíl divokých kvasnic, s aromatickou funkcí, mi osobně přijde značný. Asi tak jako když do turba narveš hodně vzduchu a málo paliva
Kvašení se obvykle zastavuje ve chvíli kdy by cukernatost chystané látky na pálení klesne pod 2% (1až 2°Bx, doporučuje se refraktometr RBR32-ATC)
Část cukru je kvašením přeměněna, ale navíc z druhé složky tam zůstává vysoký podíl nevyužitých popelovin a i vysoký podíl aroma. Škoda vyhodit.
Dosypat další kilo sacharózy C12H22O11 destilkou naředit 3:1 Dva až tři týdny další kvašení, za občasného promíchání dubovým klackem :o
Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 49
Registrován: 27 dub 2022 08:30

Re: Pokec

Příspěvek od Bořík »

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... rovoz.html
S ponorem do cca 5 cm docela zajímavá vodní plocha. Na malé lodičky by to mohlo stačit.
Odpovědět