Pokec

Aneb co se jinam nevešlo
Bořík

Re: Pokec

Příspěvek od Bořík »

Je to škoda, dalo práci to fórum vypiplat a nakonec skoro nikdo sem nechodí. Jako by nikdo nic nestavěl, nemodelařil, nerozbíjel a nepotápěl.
kazos

Příspěvek od kazos »

jo jo pravdu mas je to skoda
liberk
Člen RC Fógli - moderátor

Příspěvek od liberk »

Souhlasím s vámi, je to škoda. Nicméně je to realita. Pamatuji doby, kdy jsme u nás v klubu všichni překotně něco stavěli, upravovali, měnili vybavení, probírali to mezi sebou a zároveň se k těm diskuzím na fóru přidávali i další a dost se diskutovalo. Ne že bychom dnes nic nedělali a nebo už všechno znali, ale přece jen už toho za ta léta nepotřebujeme moc probírat. Pokud mohu mluvit za sebe, tak mám modely se kterými už létám dlouho a mám na nich všechno vychytané. A když už si pořídím něco nového, tak je to většinou "kuličkový" model, který je osazen od výrobce a stačí ho jen zalétnout. A nebo dokonce je od výrobce (např. Multiplex) už tak nastavený, že nepotřebuje ani dotrimovat :roll:
A tipuju, že nějak podobně jsou na tom i ostatní. A taky jsme všichni časem tak nějak zvolnili a už s tím modelařením tolik nedivočíme jako dříve. Takže ono pak vlastně není moc co probírat.
A bohužel se nikdo z návštěvníků (nečlenů) nepustí sám do rozvoje nové diskuze na nějaké téma. Tož tak.
Multiplex Funracer, Delta Wing JET, Durafly Tundra, Katana S30e Sebart, ION Neo, ION old, SuperZoom 3, DogFighter, BeEvolution
2 remorkéry na TT, rychlík Marlin600, 3D auta od 3DSETS.COM
Bořík

Příspěvek od Bořík »

Vždycky se dá najít téma, o kterém se dá pokecat a nemusí to zrovna být o modelářství. Staletí se chodilo do hospody na pokec a teď, když můžeme kecat přímo z domu, jsme líní něco naťukat do klávesnice. Mě osobně by třeba zajímalo, jak je to s receptem na domácí samohonku od vojína Čonkina: na kilo hoven kilo cukru. Docela by mě to zajímalo, jestli by to mohlo fungovat a jestli to už někdo zkoušel. Já zatím na to nenašel odvahu - mám obavu z toho kila cukru.
kazos

Příspěvek od kazos »

no ty vole to kilo cukru bude mozna moc ale nevim :lol:
Maximux

Příspěvek od Maximux »

Nazdárek pánové.
Tak jsem se opět po čase stavil na kus řeči.
Prostě se tak stane, že člověk potřebuje přeskládat své priority.
Lodě i letadla mám na policích, zaprášené. Svého upraveného EasyStara jsem si odnesl před před pár lety z pole v igelitce a od té doby na to nešáhl. 3D akrobat zdobí zeď v práci již tři roky. Párkrát jsem byl v Líšni vylovit po poryvech větru své samokřídlo ze stromů a doteď jsem nevyměnil prasklé páky a nedej bože serva. Při stěhování vzaly za své některé díly lodí a ještě jsem to nedal dohromady. Rozdělaný rybářský člun Antje je pořád ve stejném stavu již 5 let. Plachetnice je krásným doplňkem v obýváku také už třetím rokem.

K tomu jsem si udělal revizi v bateriích a jde vše z baráku, nemám zájem vyhořet.

No... Zatím jsem udělal první krok... Opět se zaregistroval na novém webu Rcfogli.
Snad se to bude stupňovat a krom účasti v diskusi naskočím opět na vlnu RC a modelařině obecně
Mějte se hezky, eM.
Maximux

Příspěvek od Maximux »

Juhůůů... A podařilo se mi zachránit původního avatara (obrázek) :P
Bořík

Příspěvek od Bořík »

Přeju Ti hodně modelářských úspěchů, ale v poslední době jsem spíš pesimista. Modeláři vymírají rychleji než jepice a akcí taky moc není - aspoň ne takových, co by mně zajímalo. A tak si 3D tisknu a tisknu a tisknu ....
guchar

Příspěvek od guchar »

_ BTW(Čonkin) Ano moc cukru. Váhově Čonkin trus 4 : 1 s krystalem. Jinak vysoká koncentrace alkoholu zabije kvasinky a zbývá nevykvašený cukr.
NAPROTI TOMU POCITOVĚ
Podíl divokých kvasnic, s aromatickou funkcí, mi osobně přijde značný. Asi tak jako když do turba narveš hodně vzduchu a málo paliva
Kvašení se obvykle zastavuje ve chvíli kdy by cukernatost chystané látky na pálení klesne pod 2% (1až 2°Bx, doporučuje se refraktometr RBR32-ATC)
Část cukru je kvašením přeměněna, ale navíc z druhé složky tam zůstává vysoký podíl nevyužitých popelovin a i vysoký podíl aroma. Škoda vyhodit.
Dosypat další kilo sacharózy C12H22O11 destilkou naředit 3:1 Dva až tři týdny další kvašení, za občasného promíchání dubovým klackem :o
Odpovědět